تلاش چینی‌ها برای سفر به مریخ

 تصویربرداری با وضوح بالا توسط مدارگرد آژانس فضایی آمریکا، «ناسا»، از مریخ چینی‌ها در پروژه‌ای بلندپروازانه قصد دارند در رقابت با آمریکا، اروپا و روسیه، مریخ‌نورد خود را به سمت این سیاره ارسال کنند.
 
هوشینگ نام کاوشگر چینی‌ها برای رسیدن به مریخ است. این وسیله دارای سه بخش مدارپیما، سطح‌نشین و مریخ‌نورد است.
 
هوشینگ دارای چندین دوربین، رادارهای تصویربرداری زیرسطحی، تحلیل‌گر ذرات، مغناطیس‌سنج و آشکارساز میدان مغناطیسی است.
 
چینی‌ها قصد دارند با این کاوشگر به بررسی سطح مریخ و احتمال وجود آب بپردازند.
 
این کاوشگر قرار است توسط راکت لانگ‌مار‌چ پنج از پایگاه فضایی ونچنگ راهی فضا شود. این کار مقدمه ای برای پروژه بعدی و جاه‌طلبانیه این کشور برای ارسال انسان به مریخ است.
 
گفتنی است ایلان ماسک پروژه بلندپروازانه‌ای در ذهن دارد و می خواهد تا سال ۲۰۵۰ شهرکی را در مریخ ایجاد کند. آنها به این منظور ابتدا باید به آلیاژ مناسبی برای ساخت فضاپیما دست پیدا کنند.
 
از طرفی مهندسان اسپیس ایکس می‌خواهند بدنه فضاپیما را مانند آینه طراحی کنند تا با بازتابش گرما، سبب خنک سازی بدنه فضاپیما شوند. این مهندسان قصد دارند از آلیاژ خاصی از فولاد در ساخت بدنه این فضاپیماها استفاده کنند.
+1
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  kadash - استکهلم، سوئد
  مریخ بخوره تو سرتون،جاش یاد بگیرید مثل انسان زندگی کنید نه حیوان و موش و خفاش و مورچه خوار شکنجه شده نخورید و دنیا رو ویروسی نکنید.
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
  ۴۱
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن
  گند زدن به دنیا و حالا خودشون میخواهند بروند به مریخ. مطمین باشید چند روز بعد بر میگردند چون آنجا نه خفاشی است و نه سوسک و نه هیچ چیزی به خوردن پیدا نمیکنند.
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
  نظر شما چیست؟