خودروسازی آلمان تجهیزات پزشکی تولید می‌​کند

دویچه وله :با شیوع ویروس کرونا فعالیت صنایع ماشین​‌سازی و نساجی در آلمان عملا متوقف شده است. شرکت​‌های خودروسازی اکنون به فکر تولید تجهیزات پزشکی افتاده‌اند. شرکت​‌های نساجی هم به جای لباس ماسک تولید می‌​کنند. 
 
خبرگزاری رویترز روز دوشنبه ۲۳ مارس (چهارم فروردین) گزارش داد صنایع خودروسازی آلمان برای تولید وسایل و تجهیزات پزشکی آماده می​‌شود.
 
هیلدگارد مولر، مدیر صنایع خودروسازی آلمان اعلام کرده است که برای غلبه هر چه زودتر بر بحران کرونا صنایع خودروسازی می‌​خواهد نقش خود را ایفا کند. او گفت با تولیدکنندگان خودرو تماس گرفته شده و درباره نحوه تولید تجهیزات پزشکی رایزنی شده است.  
 
غول​‌های خودروسازی آلمان از جمله فولکس واگن و بی‌ام‌وی هم اعلام کردند که قصد دارند به کمک چاپگرهای سه بعدی دستگاه​‌های تنفسی که در مراقبت​‌های ویژه بیماران به کار می‌​رود تولید کنند. 
 
شرکت‌های نساجی به جای لباس ماسک تولید می​‌کنند
 
شرکت تریگما یکی از مشهورترین شرکت​‌های نساجی آلمان هم اخیرا به این فکر افتاده که به جای لباس ماسک تولید کند. شرکت تریگما در بورلادینگن آلمان فعالیت می​‌کند. 
 
ولفگانگ گروپ، صاحب این شرکت مثل کارگران و کارمندانش زندگی ساده‌​ای دارد و راننده شخصی هم استخدام نکرده است و با شیوع ویروس کرونا به فکر تولید ماسک افتاده است.
 
گروپ، مدیر این شرکت قدیمی آلمانی گفته است که با تولید ماسک جلوی توقف فعالیت شرکتش گرفته شده است.
 
در وبسایت این شرکت ماسک​ را می‌​توان به صورت آنلاین سفارش داد. تقاضا برای خرید ماسک اما آنقدر زیاد شده است که این شرکت در وبسایت خود توضیح داده که در فروش و ارسال ماسک اولویت با اماکن درمانی و خانه‌های سالمندان است.
+25
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  خلاقیت ، ابتکار ، تصمیم اصولی گرفتن و پشتکار آلمانی ها شگفت انگیز است ، بعد از جنگ دوم هم داستان همین بود ، بقایای کارخانه ها را باز سازی کردند و به تولید مناسب به شرایط جامعه زدند ، تولید دوچرخه و موتور سیکلت ، تراکتور برای جبران کمبود نیروی کار ، ۱۹۵۰ یعنی بعد از ۵ سال صنعت تولید ماشین به کار افتاد ،امروز هم در شرایطی که موتور اقتصادی اروپا از کار افتاده ، با تولید مناسب هم خدمت می‌کنند و هم سود چند میلیارد ی
  2
  20
  ‌سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.