شیوع کرونا؛ دولت بریتانیا مقررات ویژه آمد و شد سراسری وضع کرد

بی بی سی :بوریس جانسون، نخست‌وزیر، از برقراری شرایط ویژه آمد و شد در بریتانیا خبر داده است. او گفته "همه باید در خانه بمانند. تجمع بیش از دو نفر ممنوع است" و پلیس بر مقررات جدید نظارت خواهد کرد.
 
بوریس جانسون که دوشنبه شب، ۲۳ مارس، در نطقی تلویزیونی با مردم بریتانیا صحبت می‌کرد گفته این شرایط برای سه هفته آینده به اجرا خواهد گذاشت.
 
او تاکید کرد که چنانچه نتوان روند شیوع ویروس کرونا را آهسته کرد "هیچ نظام بهداشتی در جهان قادر به جوابگویی به نیاز فوری" اپیدمی کووید-۱۹ نخواهد بود.
 
نخست وزیر بریتانیا موارد زیر را از تصمیمات جدید دولت خود برای مقابله با شیوع پرشتاب ویروس کرونا ۲۰۱۹ در کشورش عنوان کرد و گفته این تصمیمات بلافاصله به اجرا گذاشته خواهد شد.
 
 •     از امشب، دوشنبه ۲۳ مارس، مردم بریتانیا تنها برای موارد بسیار کمی چون خرید آذوقه ضروری یا ورزش و پیاده‌روی روزانه اجازه خروج از منازل خود را خواهند داشت یا تنها برای امور پزشکی و درمانی. افرادی که برای انجام کار و وظایف خود به طور "کاملا ضروری" نیاز به خروج از خانه و سفر دارند هم از این مقررات مستثنی شده‌اند. 
 •  
 •     او همه مردم بریتانیا خواست که در خانه بمانند و از دیدار دوستان و حتی فامیل خود چنانچه در زیر یک سقف زندگی نمی‌کنند، پرهیز کنند.
 •     او گفت: "برای خرید از خانه بیرون آمدن تنها برای تهیه اقلام ضروری و دارو مجاز است و به همگان توصیه می‌‍شود که میزان خرید خود را هم به "حداقل ضروری محدود کنند".
 •     به گفته نخست‌وزیر بریتانیا، پلیس این کشور موظف به اجرای این مقررات خواهد بود و علاوه بر جریمه، تجمع‌های بیش از دو نفر را بر هم خواهد زد.
 •     تمامی مغازه‌های غیرضروری چون بوتیک و البسه فروشی‌ها، لوازم الکترونیکی و مشابه آن باید تعطیل شوند.
 •     کتابخانه‌ها، پارک‌های بازی کودکان، سالن‌های ورزشی سربسته و رو باز و تمامی اماکن مذهبی هم تعطیل می‌شوند.
 •     همه تجمع‌های بیشتر از دو نفر ممنوع خواهد بود مگر آن دو نفر در یک خانه با هم زندگی می‌کنند.
 •     تمامی مراسم‌ها، چون عروسی‌ یا غسل تعمید کودکان تعطیل می‌شود. اما مراسم خاکسپاری درگذشتگان ممنوع نیست.
 •     پارک‌ها برای ورزش و پیاده‌روی روزانه افراد باز خواهد ماند اما هرگونه تجمعی در آنها ممنوع و متفرق خواهد شد.
 
بوریس جانسون گفته "هیچ نخست وزیری دوست ندارد چنین مقرراتی را وضع کند" اما برای پیش‌گیری از فاجعه بار شدن شیوع ویروس کرونا این اقدامات کاملا ضروری است و این که کابینه او اوضاع را به صورت دائمی تحت نظر و ارزیابی خواهد داشت و چنانچه تغییری در اوضاع به وجود آید ظرف یه هفته آینده ممکن است این مقررات "تسهیل شود".
 
شرایط زندگی و آمد و شدهای روزانه در کشورهای غربی در حالی هر روز سخت‌تر می‌شود که در شرق، کشورهایی چون چین و کره‌جنوبی از موفقیت در کنترل ویروس کرونا گزارش داده و از تسهیل تدریجی قرنطینه‌ها و رفت و آمدهای شهری خبر می‌دهند.
 
همزمان سازمان جهانی بهداشت، روز دوشنبه از تشدید سرعت گسترش همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان ابراز نگرانی کرد.
 
بنا بر اعلام این سازمان، در حالی که ۶۷ روز طول کشید تا تعداد مبتلایان شناسایی شده به ۱۰۰ هزار نفر برسد اما دو برابر شدن این رقم فقط به ۱۱ روز وقت نیاز داشت و تنها به ۴ روز دیگر نیاز بود تا تعداد بیماران به ۳۰۰ هزار نفر برسد.
 
تاکنون ۳۵۰ هزار فرد در نقاط مختلف جهان به ویروس کرونا مبتلا و ۱۵ هزار نفر هم جانشان را در پی ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست داده‌اند.
 
با این حال، تدرس آدهانوم قبرسیوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت می‌گوید هنوز کند کردن روند گسترش ویروس کرونا امکان‌پذیر است.
 
آقای تدرس از کشورهای جهان خواسته است با جدیت به گسترش آزمایش از افراد مشکوک و رصد گسترده مبتلایان بپردازند.
 
آقای تدرس گفت:‌ "نمی‌توان در فوتبال صرفا با دفاع پیروز شد. شما باید به حمله هم دست بزنید."
 
به گفته او در خانه ماندن مردم و فاصله گرفتن از دیگران راه مهمی برای کاهش از سرعت انتشار ویروس کروناست ولی این اقدام دفاعی کافی نیست.
 
تدرس آدهانوم قبرسیوس گفته: "برای پیروزی باید با تاکتیک‌های تهاجمی و هدف‌دار به ویروس حمله کنیم. همه افراد مشکوک به ابتلا را آزمایش کنیم، بیماران شناسایی را از دیگران جدا کنیم و مورد مراقبت قرار دهیم و نزدیکانشان را در قرنطینه قرار دهیم."
+32
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  Harfeh Talkh - لندن، انگلستان

  خوب حالا اینها که‌مفتخور هستن‌و بنفیت می گیرن و‌هفته‌ای یکبار باید برن شهرداری خودشان را بزنند به علیلی و ذلیلی چطوری مفتخوری کنن! بابا بوریس خسته شدم‌از بس دادم‌یک‌مشت مفتخور پناهنده خوردن!
  139
  20
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۳
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان

  [::Harfeh Talkh - لندن، انگلستان::]. اگه انگلیس بدنیا اومدى و انگلیسى هستى تو این سایت چه … .، حالا دیگه دوران پناهنده گیت یادت رفته و خودتو زاییده ...ییده انگلیس میبینى ؟؟!!! شدى کاسه از آش داغتر ؟؟!!گرچه مغزت ایراد داره و بوریس رو بابا بوریس !!!! میدونى ( بیچاره ....) ولى سعى کن یادت باشه هزار سال هم اینجا بمونى و مالیات بدى و براى انگلیسى جماعت خوش رقصى کنى باز هم اینها آدم حسابت نمیکنند و دو زار نمیخرنت ، آقاى پناهنده و مفخور سابق
  13
  37
  ‌سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۳
  ۴۵
  Harfeh Talkh - لندن، انگلستان

  [::millionaire - منچستر، انگلستان::] مراقب باش اسکیزوفرنی مریض پناهنده که بنفبتت داره می پره و حالا دیگه حتی نمی توانی بری شهرداری از اینترنتش مفتی استفاده کنی و برای فک و فامیلا در دهات ایران عکس منظره بگذاری که اره من اینجا با ملکه ویسکی میزنم لایک کنید ! باشه منو آدم حساب نکنن بهتر از این هست که مثل تو هیچ هویتی نداشته باشم! داری ؟ یه موبایل نمی توانی قرارداد کنی ؟ ارزوشو داری عقده ای ... .
  67
  16
  ‌سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  [::Harfeh Talkh - لندن، انگلستان::]. چقدر نادانى تو ، من پاس انگلیسى دارم کوچولو ، صد تا مثل تو رو هم به ......میخرم و آزاد میکنم، اون موقع که تو دنبال قاچاقچى میگشتى که از مرز ردت کنه من شهروند اینجا بودم ، ولى هیچوقت مثل تو خودمو بهشون نفروختم ، براى چهار تا هموطن خودم هم کلاس نذاشتم و فضولى نکردم که بنفیت میگیرن خب بگیرن به من چه لابد پولشون کمه و مجبورن بگیرن ، به تو چه ؟؟!!
  1
  0
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۶
  نظر شما چیست؟