در ایران آمار رسمی مرگ بر اثر کرونا به ۱۸۱۲ نفر رسید؛ ابتلای ۱۹ خبرنگار صدا و سیما و چند نماینده مجلس

صدای آمریکا :سخنگوی وزارت بهداشت دولت جمهوری اسلامی می‌گوید تا روز دوشنبه ۴ فروردین، در مجموع در ایران ۱۸۱۲ نفر جان خود را بر اثر کرونا از دست داده‌اند.
 
کیانوش جهانپور در گفتگو با خبرنگاران گفت مجموع مبتلایان در ایران ۲۳ هزار و ۴۹ نفر است و تاکنون ۸۳۷۶ نفر از کرونا بهبود یافته‌اند.
 
نهادهای جهانی، از جمله کارشناسان سازمان بهداشت جهانی، و نیز مقامات آمریکا می‌گویند رژیم جمهوری اسلامی درباره آمار دقیق تلفات بر اثر کرونا مخفی‌کاری می‌کنند.
 
روز دوشنبه مهرداد سیدمحمدی، رئیس خبرگزاری صداوسیما خبر داد که ۱۹ نفر از خبرنگاران این نهاد جمهوری اسلامی به کرونا مبتلا شده‌اند.
 
همچنین علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از یک بیمارستان گفت که تعداد زیادی از نمایندگان مجلس کرونا دارند. او به رقم دقیق اشاره نکرد؛ اما پیش از این چند نماینده و راه‌یافته به مجلس آینده ایران جان خود را از دست دادند.
 
شیوع گسترده کرونا در ایران حالا به یک بحران تبدیل شده که یک سو نگرانی از پنهان‌کاری در اعلام آمار واقعی و از سوی دیگر سوءمدیریت شرایط را برای مردم سخت کرده است. همچنین کافی نبودن تجهیزات پزشکی و حتی زیرساخت های استاندارد نیز باعث شده تا روند درمانی در ایران با مشکل روبرو شود. مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، ​ پیشتر گفته بود به طور رسمی به ایران پیشنهاد کمک داده و امیدوار است ایران آن را بپذیرد.
 
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز دوشنبه ۴ فروردین در بیانیه‌ای با عنوان «دروغ‌های خامنه‌ای درباره ویروس ووهان جان مردم را به خطر می‌اندازد» مطالبی را درباره دروغ‌گویی‌ها و پنهان‌کاری‌های رژیم ایران در رابطه با ویروس کرونا بیان کرد.
 
در بیانیه آقای پمپئو آمده است: «دروغ‌های خامنه‌ای، رهبر [جمهوری اسلامی]، درباره ویروس ووهان خطرناک است و ایرانیان و مردم سراسر جهان را در معرض خطر بزرگتری قرار می‌دهد. واقعیت‌ها اهمیت دارند.»
 
ایالات متحده بارها سوءمدیریت، فساد مالی نهادینه، و غارت دارایی‌های ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات ایران و وضعیت نابسامان رفاهی مردم آن کشور دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.
+45
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا

  کجاست این دکتر طب سنتی اسلامی آقایه روازاده روانپریش تا ببینه که خوده اسلام چیه که طبش چه باشه اگه ما طبیب داشتیم مثل ابو علی سینا اون اصلا ربطی به قرآن و طبابتش نداشت این اراجیف را مثل همه اراجیف مندرآوردیست برای تبلیغ دین کذب وپر از نفرت وریا.
  0
  22
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::ادوینو - گوالف، کانادا::]. دکتر حـ... یا ناروا زاده حترما پیش ایت الشیطان بنفشه در حال روغنکاری هم هستند.
  3
  18
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  خبرنگار صدا و سیما هاها . منظورش اون عنترهایی که جلودوربین اسهال دهانی دارند
  2
  14
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۳
  نظر شما چیست؟