دروغ پینوکیوی خامنه‌ای درباره حمله بیولوژیک آمریکا

ایران وایر: علی خامنه ای:«شما آمریکایی‌ها متهمید به اینکه این ویروس را شما تولید کرده‌اید؛ کدام عاقلی به شما اعتماد میکند که شما بیایید برای او دارو بیاورید؛ ممکن است داروی شما یک وسیله‌ای باشد برای اینکه این بیماری را بیشتر گسترش بدهید.»
 
علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی، روز سوم فروردین سال ۱۳۹۹ در سخنرانی نوروزی خطاب به مردم ایران، آمریکا را متهم به تولید و استفاده از ویروس کرونا به عنوان یک سلاح بیولوژیکی کرد و با تاکید بر اینکه نمی داند چقدر این اتهام حقیقی است، گفته: «وقتی این اتهام وجود دارد کدام عاقلی به شما اعتماد میکند که شما بیایید برای او دارو بیاورید؛ ممکن است داروی شما یک وسیله‌ای باشد برای اینکه این بیماری را بیشتر گسترش بدهد. هیچ اعتباری ندارید؛ به شما اعتمادی نیست.» علی خامنه ای با بیان اینکه این کارها از آمریکا برمی آید گفته: «ممکن است یک دارویی را شماها تجویز کنید، یا وارد کشور بکنید که این ویروس را ماندگار کند و مانع تمام شدنش بشود؛ ... یا اگر کسی را به عنوان درمان‌کننده و پزشک بخواهید بفرستید، ممکن است او بخواهد بیاید اینجا، اثر عملی سمی را که تولید کرده‌اند را از نزدیک ببیند؛ چون گفته میشود که با استفاده‌ی از آشنایی‌های ژنتیک ایرانی که از وسایل مختلفی به دست آورده‌اند، یک بخشی را بالخصوص برای ایران درست کرده‌اند؛ خب این ممکن است بخواهد بیاید ببیند که اثرش چگونه شد؛ اطلاعات خودشان را تکمیل کنند و دشمنی خودشان را بیشتر کنند.»
 
او این اظهارات را در توجیهه رد کمک های آمریکا به ایران در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشته و گفته: «خودتان دچار کمبودهای وحشت‌آوری هستید؛ هم از لحاظ وسایل پیشگیری در بُروز بیماری، از ابتلای به بیماری، هم در دارو و مانند اینها. اگر چیزی دارید و دستتان باز است صرف خودتان بکنید.»
 
علی خامنه ای و دیگر شخصیت های سیاسی ایران پیش از این نیز این ادعا را مطرح کرده بودند که کرونا «یک سلاح بیولوژیک» است. چقدر این ادعا حقیقی است؟ آیا ادله های موجود سلاح بیولوژیکی بودن کرونا را تایید می کند؟ «ایران وایر» در این گزارش می کوشد به این پرسش پاسخ دهد.
قرارگاه پدافند زیستی و سکوت و انفعال در برابر کرونا  پدافند غیرعامل، با تاسیس و فعال کردن قرارگاه پدافند زیستی در سال ۱۳۹۲، ماموریت مقابله با تهدیدات زیستی و مدیریت بحران های ناشی از آن را به این قرارگاه سپرد. قرارگاهی که قرار بود با حمله بیولوژیکی مقابله کند و کشور را از چنین حملاتی مصون نگه دارد. 
 
سردار جلالی فرمانده پدافند غیرعامل در یک مصاحبه رادیویی ۱۳ روز پس از اعلام رسمی ورود کرونا به ایران، با اعلام این خبر گفته: «سال۱۳۹۶ رزمایش مقابله با شیوع بیماری های واگیردار در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) اجرا شده که دقیقا وضعیت کنونی را شبیه سازی کرد و در خلال آن وظایف دستگاه های ذیربط تعیین، آموزش و تمرین شده است.» او اگرچه در این مصاحبه رسما اعلام می کند که اثبات تخصصی این ادعا که «کرونا برای تحت تاثیر قراردادن اقتصاد چین و ایران ساخته شده»، نیاز به بررسی های آزمایشگاهی دارد، می گوید: «بررسی پیامدهای این ویروس از نظر میزان تلفات یا وسعت همه گیری و نوع موج رسانه‌ای حاکم بر آن، در جهت تشدید ترس و وحشت و نگرانی بین مردم، این فرضیه را تقویت می کند که یک حمله زیستی با اهداف اقتصادی علیه چین و ایران روی داده است.» او در واقع با این اظهارات می کوشد تلویحا بر «حمله بیولوژیکی بودن کرونا به چین و ایران» صحه بگذارد ادعای که به نظر می رسد در شکل گیری این ایده در ذهن رهبر جمهوری اسلامی نیز بی تاثیر نبوده ولی او توضیح نمی دهد که اگر این یک حمله بیولوژیکی بوده چرا قرارگاه پدافند زیستی که برای چنین مواقعی ایجاد شده به وظیفه خود عمل نکرده است؟ چرا حداقل مرز فرودگاه امام را به موقع مسدود نکرده و چرا اجازه داده تا حمله بیولوژیکی بدون مقاومت در ایران به اهداف خود برسد؟ 
 
در عین حال، ادعای حمله بیولوژیکی بودن کرونا، محدود به مشاوران نظامی رهبر ایران نیست، بلکه طرح این ادعا در کشور روسیه پررنگ تر، قابل مشاهده است.
 
گاردین در گزارشی با عنوان «رسانه های روسی اطلاعات غلط درباره کوید ۱۹ انتشار می دهد» می نویسد: «بررسی ها نشان می دهد که رسانه های طرفدار کرملین در روسیه طی دو ماه گذشته (۱۶ ژانویه تا ۱۶ مارچ ۲۰۲۰) در بیش از ۸۰ مقاله ای این اطلاعات غلط را انتشار داده اند که ویروس کرونا، یک سلاح بیولوژیکی است که توسط چین، آمریکا و یا انگلیس ساخته و منتشر شده است.»

آیا مجامع علمی سلاح بیولوژیک بودن کرونا را تایید می کنند؟ بررسی های ایران وایر نشان می دهد این ادعا که، کرونا یک سلاح بیولوژیک است یا اینکه کرونا محصول تغییر ژنتیکی ویروس توسط انسان باشد را هیچ نهاد علمی معتبری تایید نکرده است. برعکس دانشمندان و نهادهای علمی بر این باور هستند که کرونا محصول تکامل طبیعی ویروس سارس است.
 
مجله Nature، به عنوان یکی از معتبرترین مجله های علمی در حوزه ژنتیکی روز دوم ماه مارس در مقاله ای تاکید دارد که کرونا یا همان کوید ۱۹ که با سندروم حاد تنفسی همراه است از خانواده ویروس سارس است که به صورت طبیعی تکامل یافته است. مجله نیچر دو هفته بعد در مقاله ای دیگر به بررسی منشا ویروس کرونا پرداخته و مجدد تاکید می کند که بررسی های علمی نشان می دهد که ژنتیک ویروس کرونا دستکاری شده نیست. نویسندگان این مقاله منتقل شدن ویروس از منبع حیوانی و رشد تکاملی این ویروس در حیوان را محتمل ترین سناریو می دانند و اعتقادی به سناریوهایی که کرونا را محصول آزمایشگاهی می دانند غیرقابل قبول می دانند.
 
مجله BioSpace نیز روز ۱۸ مارس در مقاله ای با عنوان «محققان بین المللی نتیجه گرفته اند که کوید ۱۹ ساخته بشر نیست» بر این نکته تاکید دارد که «نتیجه تحقیقات ثابت می کند که ویروس کرونا محصول تکامل طبیعی است و به هرگونه گمانه زنی در مورد مهندسی ژنتیک عمدی پایان می دهد.»
 
روزنامه USA TODAY نیز روز یکشنبه این ادعا که آیا ویروس کرونا در یک آزمایشگاه چینی ساخته شده را مورد راست آزمایی قرار داده و نوشته: «بر اساس ژنوم ویروس و خصوصیات آن، هیچ ادله ای وجود ندارد که مهندسی شدن ویروس را تایید کند.» این روزنامه براساس تحقیقات خود، به این  ادعا نشان «نادرست» داده و معتقد است کرونا ویروسی ساخته شده در آزمایشگاه نیست.
 
وزارت بهداشت ایران به عنوان مهمترین مرجع علمی ایران در حوزه بهداشت و درمان نیز سلاح بیولوژیکی بودن کرونا را رد می کنند. رضا ملک زاده معاون وزیر بهداشت که پیش از این سمت وزارت بهداشت را نیز عهده دار بوده روز ۲۳ اسفند در یک مصاحبه در پاسخ به این پرسش که «کرونا یک جنگ بیولوژیک آمریکا علیه چین بوده» این نظریه را کامل رد می کند و می گوید: «برآوردهایی که ما داریم اینطور نیست. در حقیقت اپیدمی‌های دیگری هم داشتیم، چه در ۳۰-۲۰ سال گذشته و چه در گذشته‌های دور این مسئله را داشتیم. این که این جنگ بیولوژیک بوده خواهید دید خود آمریکا بیش از همه از این ویروس آسیب خواهد دید.»
آنچه ادعای رهبر ایران را بی اعتبار می کند یک پژوهشگر حوزه ژنتیک در ایالت کالیفرنیا آمریکا در این خصوص به «ایران وایر» می گوید: شکی نیست که بسیاری از کشورهای جهان از جمله آمریکا در زمینه تولید و گسترش سلاح های بیولوژیک و پاتک های مربوطه فعال هستند. پیش از رهبر ایران نیز عده ای ادعای سلاح بیولوژیکی بودن کرونا را مطرح کرده اند اما آنچه اظهارات رهبر ایران را مضحک کرده، این است که او می گوید: «ممکن است یک دارویی را شماها تجویز کنید، یا وارد کشور بکنید که این ویروس را ماندگار کند و مانع تمام شدنش بشود.» چرا که این ادعا هیچ پایه علمی و عقلی ندارد و یک حرف کاملا بی اساس است. او با تاکید بر اینکه بیست سال سابقه فعالیت تخصصی روی ژنتیک دارد می گوید: تاکنون ترکیبی با ماهیت افزایش شیوع ویروس یا قدرت ایجاد مانع در برابر مهار آن، مورد شناسایی و مطالعه در تمام حوزه های فارموکولوژی یا بیولوژی قرار نگرفته است.
 
او در پاسخ به این پرسش که این ادعا هم مطرح شده که این ویروس برای ضربه زدن به اقتصاد چین و ایران ساخته شده،‌ یا اینکه شباهت ژنتیکی ایران و ایتالیا سبب شیوع این ویروس در این دو کشور شده می گوید: بدون مستند علمی هر حرفی می شود زد ولی این ادعاها فاقد پایه و اساس علمی و تخصصی است. در بین تمام موجودات زنده، ازجمله انسانها، می توان شباهت ها و تفاوت های ژنتیکی متعددی یافت، مجددا هیچ ویروسی که بتواند گروه ژنتیکی خاصی از انسانها را هدف قرار داده و مابقی را مستثنی شود مورد شناسایی و مطالعه قرار نگرفته است. مضاف بر آن الگوی ژنتیکی چینی ها، ایرانی ها و اروپای غربی کاملا از هم متمایز هستند. به گونه ای که طراحی یک ویروس که فقط دو نژاد ایرانی و چینی را هدف قرار دهد ناممکن و حتی مضحک به نظر می رسد. از طرفی حقیقت دیگری که این فرضیه را ناممکن می سازد این است که برای مهندسان ژنتیکی و ویروس شناسان آمریکایی چنین اعتباری قائل باشیم که قادرند ویروس پیچیده ای تولید کنند که تنها ایرانیان و چینی ها را گرفتار کند ولی اینقدر توان علمی نداشته باشند که احتمال گرفتار شدن اروپاییان و آمریکایی ها را در اکتشاف خود، نظر نگیرند.
 
به باور این دانشمند حوزه ژنتیک، احتمالا نقش انسان در پیدایش اینگونه ویروس ها (سارس، مارس یا کوید ۱۹) بیشتر از طریق دست کاری در اکوسیستم کره زمین و در نتیجه تنگ شدن عرصه برای گونه های مختلف جانوری، که سابقا دارای ارتباطات کمتری بودند، ممکن است. لذا باید گفت محتمل ترین فرضیه در مورد پیدایش ویروس هایی مانند سارس، مارس و کوید ۱۹ گلوبال وارمینگ و تنگ ترشدن عرصه برای حیوانات و افزایش احتمال انتقال ویروس ها از گونه ای به گونه ی دیگر از جمله انسان است.
جمع بندی علی خامنه ای رهبر ایران روز سوم فروردین سال ۱۳۹۹ آمریکا را متهم به تولید و استفاده از ویروس کرونا به عنوان یک سلاح بیولوژیکی کرد و با تاکید بر اینکه نمی داند چقدر این اتهام حقیقی است، گفته: «وقتی این اتهام وجود دارد کدام عاقلی به شما اعتماد میکند که شما بیایید برای او دارو بیاورید؛ ممکن است داروی شما یک وسیله‌ای باشد برای اینکه این بیماری را بیشتر گسترش بدهد. هیچ اعتباری ندارید؛ به شما اعتمادی نیست.» علی خامنه ای با بیان اینکه این کارها از آمریکا برمی آید هرگونه کمک گرفتن از آمریکا برای مقابله با کرونا را رد کرده است.
 
آیا ادله های موجود سلاح بیولوژیکی بودن کرونا را تایید می کند؟ بررسی های «ایران وایر» نشان می دهد که نه تنها هیچ مرجع معتبر علمی این ادعا را تایید نمی کند بلکه برخی مراجع علمی از جمله مجله علمی نیچر، کرونا را محصول تکامل طبیعی ویروس سارس می دانند و ادعای مهندسی ژنتیکی کرونا و نقش آزمایشگاهها در تولید این ویروس را رد می کنند. ضمن اینکه وزارت بهداشت ایران نیز پیش از این چنین ادعایی را رد کرده است.
 
علی خامنه ای در حالی بار دیگر آمریکا را به دست داشتن در تولید و شیوع ویروس کرونا متهم می کند که این ادعا پیش از این توسط هیچ نهاد علمی اثبات نشده و توسط نهادهای مختلف راست آزمایی و نادرست بودن آن اعلام شده بود، از این رو ایران وایر به ادعای رهبر ایران نشان «دروغ پینوکیو» می دهد.
 
دروغ پینوکیو: اظهارنظری است که عدم صحت آن قبلا ثابت شده یا بر اساس تحقیقات و مدارک موجود کذب از کار درآمده‌اند.
+73
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  راست میگه، دشمن ویروس مهلکی به اسم خمینی را ساخت و به جان کشور ایران انداخت که چهار نسل مردم ایران را قربانی کرده و هنوز قربانی میگیرد!
  1
  84
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹
  ۵۶
  ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس

  بره گم شه یک تیکه کاغذ دادن دستش که بخونه ولی‌ بوسیله میکروفون تو گوشش میگن بهش که چی‌ بگه، خر خودت علی‌ گدا کثافت خائن که داری نفس از ته میکشی ویروس بیولوژیک خودتی نامرد علی‌ گدا کثافت.
  1
  72
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  با این اعتراف گدا علی کاملاً موافقم. مشابه این ویروس کثیف را در سال ۱۳۵۷ آمریکا با همکاری اروپا به جان ایران انداخت.
  3
  75
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  فقط به صورت این نژاد عرعر ۱۴۰۰ سال پیش بنگرید شکوه عنقلاب شکوهمند ۵۷ هویدا. همانگونه که چپول های روسیه با قتل عام خانواده ی تزار بخاطر اشتباهات نه کشتار. قتل عام ۲۹ میلیون نفری استالین را رقم زد مشابه در ایران رخ داد تجاوز دختران باکره قبل از اعدام از وحشت رفتن باکره به بهشت. وقتل عام هفت هزار نفر در یک تابستان.جنگ ۸ ساله با کشته ی میلیونی وهزار کوفت و زهر مار دیگر حالا چون پاسخی ندارند ولیعهد پولدار است شاه پول خارج کرد اگر واقعیت هم باشد چشمتان ۴ تا نه ۴۴۴ تا.
  1
  58
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  دیکتاتور ها مشابه هم هستند.صدام حسین هم برای محکوم کردن امریکا در مورد کمبود شیر خشک بچه ها نوزادان اختلال ژنتیکی را بنمایش میگذاشت.البته تمام دولتها باید ابتدا بفکر منافع مردم خودشان باشند،در ج.ا منافع گروهی خودشان و مسلمانان همسو با خودشان به منافع ملت ایران ارجح است
  1
  58
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اخوندها از اول در امر دینشان دروغ و دروغ تحویل مردم میداند و چه بسا با ید در دروغ گفتن استاد باشند تا مردم را فریب دهند. وقتی دانستند در امر سیاست و حکومتداری هم می توانن دروغ اندر دروغ تحویل مردم و دیگر مردمان دنیا دهند در ایران به قدرت رسیدن و 41 سال است با دروغ و فریب توانستن بر مسند قدرت باقی بمانن.
  1
  44
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
  ۳۰
  Chaman 1990 - تبریز، ایران

  آخوند شپشو چه میدونه مجله nature چیه، ژنتیک چیه، علم چیه. کلا یه شری میبافه، بعد چند تا جوجه بسیجی فلج مغزی هم به عنوان یه فکت قبولش میکنن. آش اونقدر شور شده که حتی رسانه های عرزشی حامی این پیر خرفت هم مجبور شدن بعضی از حرفهاش رو سانسور کنن. یه دانشمند و محقق با وجدان هم داخل ایران نیست که بیاد پوزه این صیغه زادی روسی رو به خاک بماله و بگه یابو آبرومون رو بردی، کمتر مضخرف بگو.
  1
  43
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
  ۴۰
  metalrain - استکهلم، سوئد

  اگر صلاح میبینید این مستند از نیویورک تایمز رو درباره شایعه پراکنی (پروپاگاندا) روسها و چطور این شایعات از دهان دیگران آنقدر تکرار میشود که بصورت واقعیت جلوه میکند را برای خوانندگان عزیز بگذارید:.....
  1
  45
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران

  ایرانیها پرشده از فیک حمله بیولوژیک اصلا معنی حمله بیولوژیک رو نمی دونن چی هست وبدون هیچ شواهدی میگن حمله بیولوژیک .حالا واکسن هم بسازه نوبل بگیره میگه توطئه غربی‌ها!این چنین تعبیرهایی رایج هست،حکومتهایی که تنفر نسبت به علم رو رواج میدن چون از غرب و آمریکا آمده، محکوم به شکسته ازجمله شکست در برابراپیدمی کرونا ،
  1
  27
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  این ها ۱۱ امام و یک امام خیالی زمان روش که هیچ عقل سلیمی نمیتونه موجودیت چنین جانداری را قبول کنه که ننش در دوران بارداری برای مفی کردنش اونو در ران راستش حمل کرده باشد و الان هم ۱۴۰۰ سال در یک چاه فاضلاب خودش و پنهان کرده، و هر از گاهی با بشقاب پرنده یا دیگ پرنده بیاد و سرو گوشی آب بده یا علی بحث فلسفی با هندوانه سر خلافت کنه، اینها را به ملت قبولوندند چرا نقبولونند که ویروس کرنا توطئه است؟
  2
  21
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
  ۴۷
  hovakhshatare - تهران، ایران

  پینوکیو اگه به اندازه این جانی دروغ گفته بود الان دماغش از منظومه شمسی خارج شده بود.
  0
  20
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
  ۴۷
  hovakhshatare - تهران، ایران
  این مردک آدمکش زمینه رو برای گفتن پرت و پلا مساعد می‌بینه که این جفنگیات رو می‌گه. ما ایرانی‌ها عشق تئوری توطئه داریم. همچین از دسیسه‌های پشت پرده فراماسونرها و قدرت‌های جهانی حرف می‌زنیم که انگار تمام عمرمون همون پشت پرده زندگی کرده‌ایم! این خصیصه ملت‌های کم‌سواد است که با مطرح کردن تئوری‌های عجیب و غریب بخواهند فخرفروشی کنند که ما حالیمونه! برای همین هم هست که چلغوزی مثل رائفی‌پور حرف‌های سرتاپا مسخره‌اش خریدار داره. حالا این چلاقعلی هم می‌بینه مردم باور می‌کنند می‌گه دیگه. چرا نگه؟ می‌دونید توی همین چند روزه من از چند نفر که بعضا مدارک دانشگاهی بالایی هم داشتند شنیده‌ام که این ویروس توطئه آمریکاست؟ مردم با بیان این چیزها دوست دارند بگن من می‌تونم کاسه زیر نیم‌کاسه رو ببینم. منظور من هم از کم‌سوادی مردم این نیست که مدرک تحصیلی و دانشگاهی ندارند، منظورم اینه که قوه تعقل منطقی ندارند. یه دکتر هم می‌تونه کاملا خنگ و خرفت باشه. کما این که دکترهای خنگ و خرفت زیادی توی مملکت‌مون داریم. حکومت مخصوصا مردم رو بدون فکر بار آورده که بتونه همین چیزها رو به خوردشون بدهد.
  0
  18
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
  ۳۵
  kadash - استکهلم، سوئد
  ببین چطور باعث تمسخر و مزحکه شدن کشور ما در دنیا دارند میشن اینها..الان تو دنیا از مرگ و میرها ایتالیا و چین و هرجای دیگه صحبت میکنن اما هیچ کس حرفی از ایران نمیزنه یعنی به تخم چپشونم نمیگیرن.دلیلش اینه در نهایت حرفهای این احمق ها هست که نماینده ایران میشه در افکار عمومی.احتمالا متن این سخنرانیش رو یک ماه پیش وقتی ویروس هنوز به آمریکا و کل اروپا نرسیده بود نوشتن.واقعا چی فکر میکنه اینجور چرندی میگه؟؟
  0
  17
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::hovakhshatare - تهران، ایران::]. تازگها چندانگل امثال اون ترشیده در سوئد امده پاشنه طلا(نادان) ویدیو درست کردن :مهندسی معکوس بشقاب پرنده و ادعا میکنند که سپاه پاسدآران که فرق جمبوجت را هندونه نمیدونند بشقب پرنده ساختند و به دانش پلاسمای دسست پیدا کردند، و کل از هموطنهاشون هم با کلی تفاسیر تاید کردند ، یکی نوشته چند شب پیش نورها عجیبی را در صحرا دیدم ، بعدها فهمیدم سپاه داشته بشقاب پرندهای جدید را تست میکرده(شاید هم لاستیکشون را عوض میکرده) امیده پاسنه طلا هم با اب و تاب ویدیو ساخته که بشقاب پرنده های سپاه یا همان گارد جاویدان ایران" دو" برابر سرعت نور میپرند، ۲ برابر سرعت نور، برید کمنتهای که هموطنهاش(من مینویسم هموطنهاش، چون این انگلها ایرانی نبوده و نیستند که بنویسم هم وطن، و صرفا فارسی بلغور کردن هم دلیل بر ایرانی بودن نیست، مگر شاهرودی فارسی حرف نمیتد)دادند را بخونید تا بدونید که نصف اون ۸۰ میلیون در مملکت اخوند زاده سطح درکشون چقدر است!
  0
  3
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۲
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  خامنه‌ای: ممکن است ویروس کرونا را آمریکایی‌ها تولید کرده‌ باشند. علی خامنه‌ای گفت «شما آمریکایی‌ها متهم هستید، این ویروس را ایجاد کرده‌اید.» آمریکا را متهم کرد که «با استفاده از آشنایی‌های ژنتیک ایرانی»، بخشی از ویروس کرونا را «مخصوص ایران» تولید کرده ‌است. خوب اگر فرض کنیم که اینطور است. پس چرا حکومت شما مدتها می گفتید اصلا ویروس کرونا شایه است. و دشمن می خواهد مردم در انتخابات شرکت نکنند و باعث شیوع این فاجعه شدی. پس چرا اول ویروس کرونا را بردند چین و انها الوده کرد .آیا ژنتیک چینی های مثل ژنتیک ایرانی است. پس چرا ویروس کرونا به اروپا ی ها و اَفریکای ها ژاپنی ها کره ی ها و . رحم نمی کند. پس چرا به سومالی های ساکن سوئد رحم نمی کند. پس چرا ویروس کرونا به خود امریکا ی ها رحم نمی کند تاامروز ۵۱۷۳۷ نفراز مردم امریکا را بیمار و ۶۶۷ نفر را کشته . حتما علی خامنه‌ای میگه این که چیزی نیست ما خودمان ۱۴۰۰ +۴۱ سال است که سعی می کنیم آدمها را بیمار کنیم. و هم این چند وقت پیش هم دستور قتل اشرار ایرانی را دادم و هزراران اشرار را به قتل رساندیم.
  0
  1
  ‌سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  و حتی به عنوان اشانتیون ۱۷۷ نفر انسان بی گناه که می خواستند برن اوکراین با موشک زدیم انداختیم زمین که حالشو ببرند. تا حالا هم جعبه سیاه هواپیما را ندادیم چون ما اصلا جعبه سیاه اعمال خودمان را بکسی نمی دهیم. جعبه سیاه سینما رکس هم به کسی دادیم به جاش گفتیم که کار طاقوت بود. علی خامنه ای البته با گفتن این که. «اما ممکن است دارو شما وسیله‌ای برای گسترش و ماندگاری بیشتر این ویروس باشد. و مانع تمام شدنش شود.» . هدفش تبلیغ داروی خودش یعنی آیه مبارکه هفتم صحیفه سجاد را است. چون علی خامنه‌ای می داند ویروس کرونا ازهر صد نفری از مردم ایران را که آلوده کند و به کام مرگ میبرد یکی دو نفرخودی هستنند بنابراین به جهنم که می میرند. اگر هم مردم ایران این فکر بیمار من را قبول کردن و ۲٪ آنها هم از بین رفتن خوب بقیه می مانند و حکومت من هم همچنان باقی خواهم ماند. ما تا قبل از آخوندها کلمه دوژمن را نشنیده بودیم. تازه جنی و انسی ! ؟ هم هستند و به هم کمک هم می کنند .
  0
  1
  ‌سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  یا ما ساده بودیم که قدرت تخریبی ۱۰۰ ها و شاید x هزارها میلیارد دلاری این دوژمنان منحوس را به اقتصاد دنیا و حتی به اقتصاد خود امریکا را نمی دانستیم . یا این فکر بیمار ‌‌آدم حقه باز است. ‌‌آدمهای حقه باز. با پندار پر از ریا و حیله. با گفتار پر از دروغ و خدعه. وکرادر پر از شرارت و جنایت . در حزبی با نوکران خود زیر نام اسلام ناب محمدی. جان و مال ملت رنج دیده ایران را به غنیمت گرفتند. با مهر و سپاس.
  0
  1
  ‌سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴
  نظر شما چیست؟