چگونه با وجود شیوع کرونا رابطه جنسی اَمن برقرار کنیم؟

یورونیوز :متخصصان توصیه می‌کنند، آن دسته از شرکای جنسی که جدای از هم زندگی می‌کنند و یا یکی از آنها در زمره افراد آسیب‌پذیر در برابر ویروس کرونا قرار می‌گیرد، باید از برقراری رابطه جنسی اجتناب کنند.
 
پزشکان معتقدند در دوران شیوع ویروس کرونا افراد برای برقراری رابطه جنسی امن باید از آمیزش با کسانی که دارای علائم اولیه ابتلا به بیماری کوید-۱۹ هستند، حداقل به مدت یک هفته اجتناب کند؛ این علائم شامل تب و سرفه می‌شود.
 
آنها همچنین تاکید دارند که زوج‌هایی که با هم زندگی می‌کنند و در شرایط فعلی نیز با هم در قرنطینه به سر می‌برند، در صورتی که یکی از آنها جزء افراد دارای بیماری زمینه‌ای قرار می‌گیرد، از برقراری رابطه جنسی خودداری کنند. بیماری زمینه‌ای از نظر پزشکان شامل بیماری ریوی، قلبی، دیابت، سرطان و سایر بیماری‌هایی است که همچون ابتلا به ویروس اچ‌آی‌وی، سیستم ایمنی بدن را تضعیف می‌کند.
 
متخصصان بیماری‌های عفونی نیز توصیه می‌کنند که افراد پرخطر دیگر شامل زنان باردار و کسانی که بیش از ۷۰ سال سن دارند نیز فعلا از نزدیکی با شرکای جنسی خود دوری کنند.
 
پزشکان همچنین پیش شرط‌های برقراری رابطه جنسی امن را در دوران شیوع ویروس کرونا مستلزم شستشوی دست‌ها و وسایل آمیزشی مورد استفاده با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه می‌دانند. آنها تاکید دارند که در طول رابطه افراد باید از تماس چهره به چهره و بوسیدن اجتناب کنند تا از خطر انتقال احتمالی ویروس از طریق لمس چهره، بوسیدن و انتقال ترشحات بزاق دهان در امان بمانند. متخصصان بیماری‌های عفونی نیز توصیه می‌کنند که برای کاهش تماس مستقیم با مخاط مجاری جنسی، شرکای جنسی حتما از کاندم استفاده کنند.
 
پزشکان در پایان از افراد پرخطر که معمولا با چندین نفر رابطه جنسی دارند، درخواست می‌کنند که در شرایط فعلی از خانه‌های خود خارج نشوند و تحت هیچ عنوان رابطه جنسی گروهی برقرار نکنند.
 
تاکنون بیش از ۳۱۸ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از میان آنها بیش از ۱۳ هزار و ۶۰۰ تن جان باخته‌اند.
+29
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۸
  agha_ehsan - تهران، ایران
  ای بابا گروهی هم تعطیل ؟
  9
  24
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۲
  ۴۹
  Botol - آلمان، آلمان
  در هنگام سکس لطفا به هم دست ندهید که مبتلا میشوید.
  8
  22
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰
  ۴۹
  Botol - آلمان، آلمان
  [::agha_ehsan - تهران، ایران::]. در آلمان تجمع بیشتر از دو نفر اکیدا ممنوع. گروهی فقط از طریق اسکایپ
  7
  24
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۴
  ۲۸
  agha_ehsan - تهران، ایران
  [::Botol - آلمان، آلمان::]. رو هم تجمع محسوب نمیشه
  2
  20
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
  ۳۵
  kadash - استکهلم، سوئد
  الان دنیا درگیر مشکل غذا و دارو و اینهاست اونوقت یک عده نگران سیخ و تلمبه زدنشون هستن.
  4
  18
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  در حوزه علمیه قم طلبه‌ها یک شیوه اسلامی دارند.اول سر کلاس درس .سوره بقره "سوره گاو".بعد همه با هم می‌‌دوند در حجره. یک قوطی وازلین در یک دست، یک قوطی روغن بنفشه در یک دست. اول وازلین استفاده می‌‌کنند. همرا آن سوره. لعنت بر اجنه - کار که تمام شد. روغن بنفشه . بعضی‌ وقتها هم .همدیگر را لیس می‌‌زنند.
  0
  5
  ‌سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
  نظر شما چیست؟