امیر نوری از «جوسازی» درباره شوخی‌اش با شعار «جهش تولید» آیت‌الله خامنه‌ای گفت

امیر نوری (وسط با تفنگی در دست) چهار سال پیش در کنار شبه‌نظامیان تحت حمایت سپاه در عراق حاضر شد بی بی سی :امیر نوری، بازیگر ایرانی، ویدئویی درباره شوخی خود با شعار "جهش تولید" آیت‌الله علی خامنه‌ای منتشر کرده و گفته در برخورد با شوخی او "جوی دادند و مسیری درست کردند و هیجانی دادند".
 
یک روز قبل ویدئویی از آقای نوری منتشر شد که او در آن یک قورباغه کاغذی را می‌پراند.
 
او گفت: "دارم جهش تولید می‌کنم." سپس به شوخی افزود: "دعا کن همین هم تحریم نشه."
پس از انتشار این ویدئو کاربران طرفدار حکومت در شبکه‌های اجتماعی به شدت به امیر نوری حمله کردند و همچنین گزارش‌های تاییدنشده‌ای از بازداشت او منتشر شد.
 
آقای خامنه‌ای گفته سال ۱۳۹۹ خورشیدی را سال "جهش تولید" می‌نامد، او برای سال ۱۳۹۸ هم شعار "رونق تولید" را مطرح کرد.
 
از نظر اقتصادی بالا رفتن و "جهش تولید" و رشد اقتصادی به معنای رونق هستند و مشخص نیست از نظر رهبر ایران میان رونق و جهش تولید چه تفاوتی وجود دارد.
 
او در حالی این شعارها را انتخاب کرده که اقتصاد ایران با رشد منفی و تورم و بیکاری بالا روبرو است و با توجه به فشار تحریم‌ها، فساد گسترده، سقوط قیمت نفت و شیوع کرونا چشم‌انداز روشنی ندارد.
 
امیر نوری در ویدئویی که در اینستاگرام خود منتشر کرده درباره شوخی‌اش با شعار آیت‌الله خامنه‌ای گفته است: "آمدند از آب گل آلود ماهی بگیرند."
 
او گفت: "بحث من این بود که اگر قرار است حمایت بشود از حمایت‌کننده داخلی حمایت بشود، نه اینکه عزیزانی سفارش بکنند و عزیزترانی کارشکنی بکنند."
 
مجید صالحی، دیگر بازیگر ایرانی که در کنار آقای نوری است، می‌گوید: "یک سوءتفاهمی پیش آمده است."
 
امیر نوری در ابتدای ویدئو با اشاره به آقای صالحی با شوخی و بغض تصنعی می‌گوید: "از زندان فشافویه هستم با افسر پرونده تحت الحفظ."
گزارش‌هایی از بازداشت او منتشر شده بود که او یا منبع دیگری صراحتا آنها را تایید یا تکذیب نکرده است.
 
آقای نوری از نسل جدید چهره‌هایی است که در تبلیغات طرفداران حکومت ایران دیده می‌شوند و تفاوت‌هایی با نسل قبلی "حزب‌اللهی" دارند.
 
از جمله گزارش‌هایی درباره حضور او در کنار "مدافعان حرم" منتشر شده و او از بازیگران فیلم‌های مسعود ده‌نمکی بوده است. آقای ده‌نمکی یکی از اعضای اولیه انصار حزب‌الله و سردبیر هفته‌نامه‌های شلمچه و جبهه بود.
 
عباس عبدی، فعال سیاسی و روزنامه‌نگار در ایران در تلگرام نوشت: "یک بازیگر تلویزیون را در برنامه‌ای زنده می‌آورند که ناگاه در باره کرونا سخنان خارج از چارچوب می‌زند و فوری برنامه قطع می‌شود!! بعد هم آن فرد عذرخواهی می‌کند و عذرخواهی او نیز از صد تا نقد علیه سیستم بدتر بود."
 
"سپس یک بازیگر دیگر که پیش‌تر جزو مبلغان ارزش‌های رسمی بوده، فیلم بسیار ساده و کوتاهی را در فضای مجازی پخش می‌کند که به نوعی تعریض به شعار سال محسوب می‌شود و مورد هجوم قرار می‌گیرد و ظاهراً احضار و به قولی بازداشت شده است. احتمالاً یکی دو روز دیگر نیز او با عذرخواهی مشابه سروته قضیه را هم می‌آورد. در هر دو مورد طرفداران ساختار هم چوب نقد را می‌خورند و هم چوب عذرخواهی را!"
 
اشاره آقای عبدی به مصاحبه امیرحسین رستمی، دیگر بازیگر ایرانی است که پس از انتقاد از برخورد مسئولان حکومت در مواجهه با کرونا، از صحبت‌های خود عذرخواهی کرد.
 
آقای رستمی در یک مصاحبه زنده تلویزیونی گفت: "یکی از دوستان دکترم مطلبی را درباره کرونا در اینستاگرام گذاشت و به من هم گفت که مسئله جدی است و ویروس به ایران هم وارد شده و باید شروع به مردم اطلاع رسانی کنیم. من هم ۲۴ ژانویه در صفحه خودم منتشر کردم."
 
"سوال اینجاست که چطور من که یک بازیگر ساده هستم و دوست دکترم در جریان آمدن کرونا بودیم اما وزیر محترم بهداشت ما تا روز اول اسفند خیلی محکم می‌گفتند که هیچ نشانه‌ای از کرونا در ایران نیست؟"
 
"چه اصراری بود که پروازهای ماهان به چین کنسل نشود؟... سوال دیگر این بود که چقدر بهتر می‌شد یک شهر قرنطینه شود تا اینکه یک کشور را قرنطینه نکنند."
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

من امدم خوش امدم

A post shared by امیر نورى (@amirnouri65) on

+4
رأی دهید
-52

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  اقا رضا - کلن، آلمان
  غلط کردم . به صورت شیک و مجلسی
  5
  17
  ‌سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰
  ۴۷
  Rayanco - تهران، ایران
  حداقل 1 ثانیه روی حرفت بایست..
  8
  20
  ‌سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
  ۳۶
  مدونا - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  هیچ کس حرف اقا نفهمبد ! . مردم تو خونه از کرونا و.... منظور اقا این بوده جهش تولید جهش منی بوده برای بچه دار شدن!.
  4
  11
  ‌سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
  ۵۰
  cardenas - مادرید، اسپانیا
  میدونیم و میفهمیم که تهدید شدی، دمت خیلی گرمه. هیچی از جسارت و شهامتت کم نمیکنه . درود به تو.
  0
  11
  ‌سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
  ۵۰
  احتراز - دورف، آلمان
  این مجید صالحی از این مزدورهای رژیم هستش.
  4
  5
  ‌سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۹
  نظر شما چیست؟