کرونا؛ طب اسلامی و جنجال شیخ مرتضی کهنسال + ویدیو

دویچه وله :یکی از شاگردان عباس تبریزیان، با انگشت به دهان و دماغ مبتلایان کرونا "عطر پیامبر" می‌مالد تا شفا یابند. سازمان نظام پزشکی این اقدام را مصداق تشویش افکار عمومی دانسته و وزارت بهداشت خواستار برخورد قضایی با او شده است.
 
مرتضی کهنسال، روحانی اهل لنگرود و یکی از شاگردان مکتب طب اسلامی، کلیپی جنجالی از حضور بر بالین بیماران مبتلا به کرونا در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است. او با عبا و عمامه، بدون ماسک و دستکش، بالای سر مبتلایان می‌رود و با انگشت و قطره چکان، مایعی را به پشت لب و دور دهان بیماران می‌مالد. او محلول را "عطر پیامبر" معرفی می‌‌کند.
ظاهرا اقدام این شیخ جوان، به چالش کشیدن رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است که درباره عیادت و ملاقات بدون تجهیزات با بیماران کرونا هشدار داده بود. دکتر طاهره چنگیز گفته بود اگر در این صورت کسی مبتلا نشد در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را می‌بندد و استعفا می‌دهد.
کهنسال در فیلمی که پخش کرده، با لبخند می‌گوید: «در یکی از بیمارستان‌های مرجع هستیم... این را بفرستید برای همون خانم دکتر که گفت هم استعفا می‌دم و هم در دانشگاه‌ها را می‌بندم. کلیپ‌های بعدی هم میاد...» و سپس بر بالین بیماری می‌رود که کرونا دارد و مایع مربوطه را به دور دهان و دماغ بیماران می‌مالد.
 او در پیامی دیگر ریشخندکنان می‌گوید: «.... ویروس کرونا از شهر ووهان به شهر سوهان آمد و آن وقت پشت ماسک تو گیر کرد... ۳۶ هزار میلیارد بودجه بهداشت... ماسک هست، نیست؛ احتکار شد. ۵۳۰ میلیارد ستاد بحران ...»
 
سازمان نظام پزشکی این اقدام را محکوم کرده و البته نه در بیانیه‌ای رسمی بلکه در کانال تلگرامی خود: «این شخص به اعتبار لباسش به بیمارستان و بر بالین بیماران رفته و کسی هم جلوی او را نگرفته؛ بدون حفاظت شخصی بوده و بخت گرفتاری‌اش بالا و چه بسا الان ناقل است و در جامعه رفت و آمد دارد...»
 
نظام پزشکی می‌‌پرسد پخش فیلم، تبلیغ برای طب اسلامی و تظاهر به این که همه اشتباه می‌کنند "مصداق بارز تشویش اذهان عمومی" نیست؟
 
فیلم و سلفی‌های مرتضی کهنسال با بیماران کرونایی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود. وبسایت "فرارو" می‌نویسد: «مرتضی کهنسال، اهل لنگرود از شاگردان عباس تبریزیان، چهره جنجالی طب اسلامی، ۲۷ اسفند به یکی از بیمارستان‌های گیلان رفت و سپس با پرواز به اصفهان و به یکی از بیمارستان‌های این شهر رفته است.»
 
کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت گفته که به محض تکمیل اطلاعات در باره مکان مربوطه، با فردی که در بیمارستان با او همراهی کرده، برخورد خواهد شد. جهانپور این اقدام را مصداق بارز مداخله در درمان و تشویش اذهان عمومی خوانده و ابراز امیدواری کرده که دادستان منطقه مربوطه و دستگاه قضایی برخورد لازم را انجام دهند. درباره این اقدام، با کهنسال برخورد خواهد شد.
 
روحانی جنجالی خود را "الاحقر شیخ مرتضی کهنسال"، مسئول "ستاد احیای طب اسلامی در گیلان" و نماینده آیت‌الله تبریزیان می‌نامد. او پیش‌تر در کلیپی کوتاه گفته بود: «... در حالی که دانش آموختگان مکتب هاریسون به جای درمان مردم، آنها را ترسانده‌اند‌، قرنطینه کرده و از اجتماع دور کرده‌اند، ما دانش‌آموختگان طب اسلامی حاضریم در قرنطینه وارد شویم و راه و روش درمان و قدرت اهل بیت را به همه مردم نشان دهیم.»عباس تبریزیان، استاد مرتضی کهنسال که عنوان "پدر طب اسلامی" را یدک می‌کشد، داروی "امام کاظم" و استعمال "روغن بنفشه" را برای درمان کرونا تجویز کرده است.
+10
رأی دهید
-74

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  sure esrafil - مونیخ ، آلمان

  خب دادستان هم به خاطر این کار دستیار دکتر بنفشه میده چند تا دکتر را شاق بزنند و اجازه مهرخصی به چند زندانی سیاسی و حتی اعزام به بهداری زندان را نمیده رتا این لهافکش و .خاویار مال ایت الشیطان بنفشه مجازات بشه!
  5
  27
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۷
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  ناخودآگاه یاد فیلم جن گیر افتادم. فعلا که مملکت افتاده دست این متحجرین بی عقل و شعور.
  7
  47
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۴
  ۴۹
  rood120 - منچستر، انگلستان

  خریت محض ، چند تا از همین شیاد ها کورونا فرستاد شان به جهنم تو الدنگ هم بزودی به جمع همان ها خواهی پیوست. طب اسلامی اگر ککه ای بود رضا انگوری یا سجاد بیمار یا بقیه امام های تقلبی را شفا می داد. طب اسلامی خخخخخ
  6
  39
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵
  ۴۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  اعتماد به نفسو ببین! بعد از این همه گند زنی میان رو سر بیمار مظلوم انگشت میکنند تو دهن و دماغش. شیطان هم کف کرده از دست این جماعت نادان و شیاد!
  6
  47
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۶
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  این گاگول خودش را دکتر فرض کرده میاد بالای سر مریض. مملکت بی قانون.
  3
  25
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۳
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  اشکالی نداره بگذارید ایشون به کارش ادامه بده هر کی اعتقاد داره به طبابت این آخوند تشریف ببره و نسخه دریافت کنه!
  3
  20
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۴
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  مملکت بی صاحب یعنی این. داره اونجاش میسوز چون محل دزدیش و مفتخوریش مثل مشهد و قم لجن مال شده.
  1
  28
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۷
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  حالا باز هم شکر کنیم که انگشت به جای دیگه وارد نکرد!
  2
  22
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  انشا الله خبر ابتلا و مرگت را بزودی بشنویم.
  3
  23
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
  ۴۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  پیامبر خودش به خاطر مریضی فوت کردند. حالا چطور اون زمان خودش این محلول شفابخشو نداشته ولی تو داری؟ خدایی خجالت نمیکشی از خدای خودت؟
  3
  16
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اون خانومی که اومد جلوی دوربین و واکسن کورونا زد رو دیدین؟ من نمیدونم چرا یه طلبه بچه اُبی نمیاد جلوی دربین روغن بنفشه تنقیه کنه؟
  5
  19
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۸
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اسلام چیه که طبش باشه. نهایت بتونه دستور طهارت تا بند دوم انگشت سبابه به پیروانش بده. اگر یکی از من میپرسید مجسمه بلاهت بسازی چه شکلی میسازی، ادرس این مرتیکه ازگل لنگرودی رو میدادم!
  5
  20
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۱
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  انگشت تو دماغ مریضها هم میکنه ؟! مردک کثیف
  0
  11
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۸
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  مطمئنم اینهای که تو تخت دراز کشیدن مریض نیستن و اگر هم مریض باشند مریض کرونای نیستن این هم نمایشی از حقه های اخوندیست برای فریب اذهان عموم است.
  2
  16
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۱
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  حالا مثلا یک دقیقه فیلم گرفت چکار کرد. بیچاره دکترها و پرستاره هستند که شب و روز زحمت میکشند
  2
  12
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  خودتان با حسین پرستی خمینی و این ابلهان را به حکومت رساندید و حالا هم آن ها را تحمل کنید. تا حسین هست این ابلهان هم هستند
  0
  14
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۰
  ۵۰
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  ای تو روح اون پدر بیشرف تون که اینقدر پر رو و دروغگو هستید.
  0
  6
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۶
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  یک مشت وحشی که در صحاری عرعرستان تنها دلخوشیشان .... بود مگر ذره یی تمدن داشتند تا طب داشته باشند هر چه از موسیقی گرفته تا ثروت و علوم همه و همه از حمله به کشورهای پیشرفته ی انزمان از جمله ایران بود. و انچنان اثر کثیفی بر داشته ها گذاشتند که مبارزان دنبال قدرت نه رهایی ایران. یکی پرچم اسلام دیگر و چپول هم در کنار مارکس و انگلس هم پرچم اسلام. و این شد که می بینید.
  1
  5
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
  نظر شما چیست؟