نماینده ایران به جلسه منطقه‌ای بانک جهانی برای مقابله با کرونا «دعوت نشد»

رادیو فردا :حسین میرشجاعیان، مشاور وزیر اقتصاد ایران، می‌گوید در نشست مجازی که صندوق بین‌المللی پول چند روز پیش برای مقابله با کرونا برگزار کرد، از ایران دعوت نشد.
 
آقای میرشجاعیان این موضوع را در پاسخ به توئیت فرید بِلحاج، معاون بانک جهانی در امور خاورمیانه و شمال آفریقا، که از برگزاری این نشست مجازی خبر داده بود نوشت.
 
این مقام اقتصادی ایران در توئیتش نوشت: قدردان سخت‌کوشی گروه منطقه‌ای بانک جهانی هستیم اما «متأسفانه ایران به این نشست دعوت نبود. در حالی که ممانعت از همه‌گیری نیازمند همکاری جهانی است و کشورهای آسیب‌دیده در انتظار حمایتی جامع و شامل از سوی بانک جهانی هستند».
 
خبرگزاری فارس از حسین میرشجاعیان با عنوان نماینده ایران در صندوق بین‌المللی پول نام برده است.
 
دولت جمهوری اسلامی برای مقابله با کرونا درخواست کمکی پنج میلیارد دلاری از صندوق بین‌المللی پول کرده اما این نهاد جهانی پاسخی به این درخواست نداده است.
 
«صندوق بین‌المللی پول» و «بانک جهانی» دو نهاد مجزا از هم هستند که وظیفه اولی نظارت بر ثبات نظام پولی جهان است و مأموریت بانک جهانی نیز کاهش فقر از طریق اعطای کمک به برخی کشورهاست.
+59
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  چون نمی خواستند به ج.ا پول بدهند دعوت نکردنند.لابد خجالت میکشید.
  1
  54
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران

  بهترین و مناسبترین عمل را با دعوت نکردن از این شبه عربها کردند.یعنی اگر خدانکرده کمکی باینها میکردند ,در اصل به فلسطین و عراق و سوریه و یمن یاری میرساندند
  3
  43
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۸
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  به شما باید کوفت داد نه پول!
  2
  41
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲
  ۴۵
  Harfeh Talkh - لندن، انگلستان
  اما من‌نظرم این‌هست‌که‌دارند ایران را بازم سانسور می کنند! خواستین فهاشی کنین اول بگم من مامور و مزدور رژیم نیستم از سپاه نیستم و دشمن شدید آخوند هستم ! البته موافقم که اگر پولی می دادن دست ملت نمی رسید و هاپولی می شد!
  2
  12
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  طویله رهبری بخاطر سیاستهای تروریستی خود در جهان باعث انزوای ایران از مجامع بین المللی شده است و هیچ کشوری رهبران اسلامی تروریستی ایران را آدم حساب نمیکنند تازمانیکه ایران در اشغال طویله رهبری باشد کسی به ایران کمک نخواهد کرد
  2
  20
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  نه که خیلی خوش چی چی هستین، خیلی هم اصرار دارین کنار پنکه بشینین.
  1
  20
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  تنها راه نجات ایران در دست حضرت آقا.مقام عزیز رهبری است. باید شخصا دستور دهد، حرم نلیسید. خودش شخصا برود .واشینگتن. مال ترامپ را بلیسد. .وگرنه هیچ راه نجاتی نیست. برادران عزیز بسیجی‌. همه با هم دعا کمیل. که آقا بلیسد، تجربه که از زمان طلبگی دارد. حالا سر پیری تکرار کند. ۲۰ ساله که نیست.بگوهیم جوان مرگ می‌‌شود.
  1
  17
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  ها ها ها هیچ کجای دنیا دیگه جمهوری فسق و فجور را که مردم ایران زمین را میکشه و به دنیا پاسخگو نیست, پشم هم حساب نمیکنند. اینست صلابت پوشالی جمهوری ولی وقیحی.
  1
  17
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::senator x - تهران، ایران::]. این عرعرها دشمن ما ایرانی ها و فرهنگمون هستند.
  1
  20
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۹
  ۴۰
  sure esrafil - مونیخ ، آلمان
  برای بی ابرو کردن این بندگان دلار و پوند و سقت پرستهای مسلمان نمای اشغالگر ایران، باید بهشون گفت از این به بعد پول بی پول معامله فقط پایا پا ، نفت میدید ،گاز میدید و ما هم مایحتاج ملت ایران، لوازم بهداشتی و خوراکی میدیم و بس،پولی که سر از جیب حشر الوحشیهای عراقی و اباد کردن اصطبلی که میگن حسین درش بسته شده و یا برای لنگیهای یمن و ادمکشهای حسن خرص الشطان و اسد زرافه در میاره همان بهتر بجاش لوازم و مایحتاج ملت را بدن ،اینجهور وقتی پولی نباشه اخوند باید خواهر و مادرشون را بفرستن کربلا و نجف و لبنان و افدغانستان و پاکستان و روسیه که براشون پول در بیاره انهم سیاه
  0
  9
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::Harfeh Talkh - لندن، انگلستان::]. بدلایل عقلی سانسور میکند. دلایل شخصی ندارند.
  1
  10
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۱
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  لابد گفتن اینا میخوان روغن بنفشه بیارن
  0
  5
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۷
  نظر شما چیست؟