مطهری: در حال انتقال از جمهوری اسلامی به حکومت اسلامی هستیم

رادیو فردا :علی مطهری، نماینده مجلس ایران با تاکید بر اینکه «در حال انتقال از جمهوری اسلامی به حکومت اسلامی هستیم»، گفته است: «عده‌ای در درون حاکمیت به طور جدی به دنبال حکومت اسلامی هستند، چرا که رأی مردم را تزئینی می‌دانند».
 
او که با ویژه‌نامه نوروزی روزنامه سازندگی مصاحبه کرده، می‌گوید این افراد اعتقاد دارند «مجلس یک نهاد مشورتی و نهادی است که باید منویات رهبری را اجرا کند» و «رئیس جمهور مستقیماً باید منصوب رهبری باشد».
 
او بر همین اساس پیشنهاد داده است که رئیس‌جمهور آینده توسط رهبر جمهوری اسلامی منصوب شود.
 
این نماینده مجلس گفته است بسیاری از مشکلات کنونی ناشی از لج‌بازی بخشی از حکومت با دولت روحانی است و اگر در انتخابات سال ۹۶ ابراهیم رئیسی رای آورده بود، «شاید به مذاکره با آمریکا هم رسیده بودیم و اف‌ای‌تی‌اف هم به اینجا نمی‌رسید» و حامیان او هم می‌گفتند که «ما چرخش عزت‌مدارانه کرده‌ایم و امروز مصلحت اسلام در این است».
 
اشاره او به سخنان رهبر جمهوری اسلامی است که موافقت خود را با توافق هسته‌ای با عبارت «نرمش قهرمانانه» توضیح داد.
 
آقای مطهری همچنین با تاکید بر اینکه «شرکت در انتخابات تأثیری در سرنوشت ما ندارد»، گفته است: «نهادهای انتخابی دکوری برای دموکراسی هستند و تصمیمات در جای دیگر گرفته می‌شود».
 
او در توضیح این جمله گفته است که در مجلس شورای اسلامی به طور دائم گفته می‌شود «پیغامی از بیت آمد» و «آقایان لاریجانی و عارف همیشه گوش‌به‌زنگ بیت بوده‌اند».
 
آقای مطهری گفته زمانی که نایب رئیس مجلس بوده، پیشنهاد داده درباره جایگاه مجلس با آیت‌الله خامنه‌ای مذاکره شود ولی به آن توجه نشده و «اصلاً مجلس را در این حد نمی‌دانند که با رهبری صحبت کند».
 
این نماینده مجلس در انتخابات دوره یازدهم نیز کاندیدا شده بود ولی از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شد.
+26
رأی دهید
-56

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  اینها چرا وقتی تحویلشون نمی گیرند صداشون درمیآد و وز وز میکنند؟ حالا دیگه دیره اون موقع که وقتش بود رفتید سازش کردید حالا باید اردنگی را نوش جان کنید
  5
  74
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  اگر جمهوری اسلامی این است که در این 40 سال چهره خود را بنمایش گذاشته وای به حکومت اسلامی که چه بلایی سر این ملت ایران بیاورد حکومت اسلامی یعنی حکومت محمد همان حکومت داعش همان حکومت طالبان است و تمام اینها در یک کلمه خلاصه میشود حکومت تازینامه(قرآن)
  3
  67
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
  ۳۶
  karaji - کرج ، ایران

  شاید سر امثال پدرت هم به همین دلیل زیرآب رفت!
  2
  64
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
  ۴۸
  omidnaomid - بروکسل، بلژیک

  ای دزد حـ... ، تو هم ازانها کمتر نیستی۰امیدوارم که همتون کرونا بگیرید۰
  2
  63
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
  ۵۳
  Hatef - پاریس، فرانسه

  جمهوری اسلامى جوک بیمزه ایست که توسط مرتاض هندى براى ایران ابداع شد. یک حکومت دینى و ایدئولوژیک چگونه میتواند جمهورى باشد؟! جمهوریت و اسلامیت دو موضوع کاملا متضاد هستند . جمهوریت شامل عموم و تمام آحاد یک ملت بدون توجه به دین، نژاد، مذهب، زبان، قومیت و دیگر معیارهاى هویتى میشود، در صورتیکه اسلام تنها بخشى از یک مجموعه هویتى است. آنانکه این اصطلاح مضحک را پذیرفتند و بکار بردند ، یا جاهل بودند یا شیاد.
  2
  39
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران

  تو خودت مخالف حقوق زنان هستی،حجاب اجباری کار خودته، چند همسری تبلیغ خودته.یعنی نصف جمعیت انسانها رو اصلا آدم حساب نمی کنی ،مهم جمهوری یا حکومت نیست مهم زنان هست،بااین اصطلاحات جمهوری ،حکومت ملت رو گیر اوردین ،
  2
  42
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
  ۳۰
  Chaman 1990 - تبریز، ایران

  جمع کن کاسه کوزتو، دیگه حنای امثال شما هیچ رنگی نداره. شدی شریک دزد و رفیق قافله.
  2
  33
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  تمام تاریخ این سه دین دریای خون است حتی مسیح که ادمکش نبود بوسیله کشیشها در قرون وسطی جنایات باورنکردنی ببار اورد. جنایات در مقیاس کمتر در تورات بود ولی در اسراییل دین را نگهداشتند و جنایاتش را بدور افکندند ولی ان اخرین دین ان قسمت تورات را گرفت هزار برابر کرد و چون در تاریخ ما مثل اکنون خیانتکار فراوان بوده جنایات فزون شده تضعیف ولی بوسیله ی تعدادی رجاله ی سیاسی با حمایت از خمینی انرا در یک کاغذ کادو پیچیدند و این شد که میبینید امثال این دلقک هم به اندازه ی ملا فریبکار بدون عمامه.
  4
  23
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  این یک فرقه کثیف اسلامی دقیقا مثل داعش
  3
  28
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۸
  ۴۰
  babak.iraniii - تهران، ایران

  مگر پدر گور بگور شده تو نبود که مراسم های ایرانی ومثل چهار شنبه سوری و عید و سیزده بدر را نفع میکرد و بزشتی آز این ایام نا میبرد تو نره خر هم توی همین خانواده بزرگ شده با مفت خوری
  3
  29
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  اقای مطهری ،تا حالا هم جمهوری واقعی نداشتیم،مردم را وادار میکردند که از بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنند، اینکه جمهوری نیست!اسلام با جمهوری منافات دارد.در سیستم ولایت رابطه گوسفند و چوپان حاکم است
  1
  25
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  آی که دربدری شما در این ایام دیدن داره!
  2
  16
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  خمینی گور به گور شده قصدش از اول حکومت اسلامی بود
  2
  16
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۹
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  [::vg2000 - اسلو، نروژ::]. رفیق داعش حداقل به ویروسهای خودشون رحم میکرد، این حـ... های تخمه صیغه به خودشون هم رحم نمیکنند،اینها دست داعش را آز پشت بستن....داعش علط کرده که بتونهمثل اینها جنایت کنره، بکشه ،بدزده، زندانی کنه
  2
  14
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۳
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  طی این چهل سال کاری بر سر مردم در آوردید به نام اسلام که مردم از نام اسلام متنفر کردید . پس لطفآ خفه
  0
  11
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
  نظر شما چیست؟