خامنه‌ای به آمریکا: متهم هستید که شما این ویروس را درست کرده‌اید

رادیو فردا : علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، بدون ارائه هیچ توضیح یا شواهدی آمریکا را به «تولید ویروس کرونا» متهم کرد و مدعی شد که: گفته می‌شود بخشی از این ویروس مخصوص ایران تولید شده است.
 
رهبر جمهوری اسلامی در سخنانی که روز یکشنبه سوم فروردین به طور زنده از تلویزیون پخش می‌شد، پیشنهاد آمریکا برای کمک به ایران در مقابله با کرونا را رد کرد و گفت: «این جزو حرف‌های عجیب است ... اگر چیزی دارید و دست‌تان باز است صرف خودتان بکنید».
 
وی سپس خطاب به آمریکا گفت: شما «متهمید به اینکه این ویروس را شما تولید کرده‌اید. من نمی‌دانم این اتهام چقدر حقیقی است. اما وقتی این اتهام وجود دارد کدام عاقلی به شما اعتماد می‌کند که شما بیائید برای او دارو بیاورید؟»
 
علی خامنه‌ای با ادعای اینکه ممکن است آمریکا در صدد ارسال دارویی برای «گسترش بیشتر بیماری» یا «ماندگار شدن ویروس» باشد گفت: «گفته می‌شود که یک بخش برای ایران بالخصوص تولید شده است».
همه‌گیری ویروس کرونای جدید از چین آغاز شد و دولت این کشور در آخرین روز سال میلادی وجود این در ووهان را به اطلاع سازمان جهانی بهداشت رساند.
 
کارشناسان و نهادهای معتبر پزشکی در مقاله‌هایی متعدد آزمایشگاهی بودن این ویروس را رد کرده و گفته‌اند هیچ مستندی برای این ادعا یافت نشده است.
 
علی خامنه‌ای در سخنان روز یکشنبه‌اش بارها از «دشمن» نام برد و گفت: «ما دشمن کم نداریم؛ اما از همه خبیث‌تر و عنودتر آمریکا است».
 
وی مقام‌های آمریکا را «دروغ گو، پشت هم‌انداز، وقیح، طماع و انواع و اقسام شارلاتان» خواند.
+17
رأی دهید
-141

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  دشمنان ایران و ایرانی شما عرب زاده ها هستید
  5
  129
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۸
  ۵۳
  shaboruz - پاریس، فرانسه

  یک جورایی یاد وضعیت و حرفهای آخرای قذافی افتادم !
  4
  118
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۹
  ۴۹
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  این رهبر شما چقدر احمقه، این نمیدونه ویروس از وهان چین منتشر شده؟ و تمام جهان را فرا گرفته، این چلاغ از رهبر چین دستور میگیره تا فعالیت های ترامپ در مورد اختراع ویروس توسط چین را به چالش بکشه احمق تو خیلى مورد اعتماد هستى.😏
  3
  98
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱
  ۳۰
  Chaman 1990 - تبریز، ایران

  آخه پیر خرفت همین سه روز پیش تو مجله medicine nature دانشمندان گفتند این ویروس به هیچ وجه ساخته بشر نیست و کلا خط بطلانی بر فرضیه حمله بیولوژیکی زده شد و اون معاون وزیر بهداشت الدنگت هم فرضیه جنگ بیولوژیکی رو قویا رد کرد. آخه حکومت تو چه پخی هستش که آمریکا بخاد این ویروس رو برای ایران بسازه تا بعد خودش هم اسیر کرونا بشه. اندازه آلت جنسی خر از مسائل علمی سر در نمیاری، بعد در مورد هر چیزی زر میزنی الدنگ. بشین سر جات و همین صحیفه سجادیه رو به مردم توصیه کن که کروناشون رو درمان کنن خخخ
  4
  109
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲
  ۴۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  آقای خامنه ای!. ماده ۶۹۷ بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی در این زمینه می‌گوید: «هر کس به وسیله اوراق چاپی یا خطی یا به وسیله درج در روزنامه و جراید یا نطق در مجامع یا به هر وسیله دیگر به کسی امری را صریحا نسبت دهد یا آنها را منتشر کند که مطابق قانون آن امر جرم محسوب می‌شود و نتواند صحت آن اسناد را ثابت کند، به یک ماه تا یک سال حبس و تا ۷۴ ضربه شلاق یا یکی از آنها حسب مورد محکوم خواهد شد. اگه قانون خودتون هم برای شما پشمه، در قرآن سوره حجرات آیه 12 نوشته شده: ای کسانی کی ایمان آورده اید، از شک و گمان فراوان بپرهیزید.
  3
  88
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲
  ۴۹
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  با پیغام دیروز کاخ سفید مبنی بر عدم تعلیق تحریم‌ها، دونالد ترامپ قمار‌باز به ولى ‌فقیه پیغام پنهان تلخی داد:. ‏“یا مثل سگ خواهی مُرد، یا مثل سگ خواهی خورد!”
  4
  87
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵
  ۵۲
  حاج حمید الله - وین، اتریش

  یک کلام هم بشنوید ازپدر تروریست بین المللی
  4
  59
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹
  ۵۸
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  آخوند جوادی آملی : ویروس کرونا با رحمت مطلقه الهی هماهنگ است!
  3
  53
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  دشمن واقعی ایران شما مسلمانان طویله رهبری هستید و طبیعی است که کمک های دارویی امریکا را قبول نکنید زیرا خود خامنه ای ابله و اون تروریستهای سپاه با در انحصار گرفتن دارو سودهای میلیاردی میکنید
  4
  55
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
  ۳۲
  Benzi - لیدز، انگلستان

  پیر خرفت فقط یکبار تو زندگی نکبت بارت با استناد به یک مدرک حرف بزن
  3
  57
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  رهبر ادا و اطوار باز نظام اخوندی هیچی نمیداند به غیراز اینکه الکی با امریکا دشمنی کند تا در ایران بیشتر بحران به وجود اورد تا از رهبری نیفتد! خامنه ای این سخنان را در مورد اینکه امریکا کرونا ویروس را ساخته و به ایران صادر کرده را برای این زده تا ان سخنان چندروز پیشش را در مورد کرونا ویروس که زده بود را ماست مالی و پینه کند! اینکه خامنه ای میگوید من نمیدانم در مورد امریکا این اتهام تولید کرونا تا چه حد حقیقی است را زده تا محکومش نکنن که بدونه مدرک دارد امریکا را متهم میکند که کرونا ویروس را تولید کرده.
  4
  40
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
  ۴۱
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  از قرائن معلوم و با توجه به اتهاماتی که مقامات چینی و ملاها متوجه ترامپ می کنند، این ویروس را خود چین با همکاری عوامل ذی نفعی از حزب دموکرات آمریکا و سپاه پاسداران تهیه و منتشر کرده اند آنهم درست در زمانیکه رژیم ایران در مخمصهء اتفاقات آبانماه، هلاکت قاسم سلیمانی و فاجعهء هواپیمای اوکراینی قرار گرفته بود. حتی خود من هم اول کار به دلیل آلودگی بیشتر ایران و چین به اشتباه به دستگاه ترامپ شک کردم ولی با توجه به موارد یاد شده و نوع سوابق دفاعی رژیم ایران در موقع گیر افتادن و اینکه هواپیمایی ماهان با وجود ایجاد حالت قرنطینه در تمام کشورهای جهان همچنان با خیال راحت نسبت به جابجایی مسافر بین ایران و چین اقدام کرده، کاملاً مشخص است که چه برنامه ای در کار بوده و غارت و استثمار ثروت طبیعی ایران چقدر برای چین و ملاها و سایرین اهمیت دارد! این حالت خلوتی مملکت هم چه بسا به امثال اردوغان و عواملش همچون رضا ضراب دوباره در غارت طلاهای ایران با کامیون 18 چرخ کمک کند. ترامپ، آدمکش نیست. ولی ملاها و بلوک شرق و حزب دموکرات، سابقه دارند.
  6
  16
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
  ۵۰
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  [::Majid38 - ملبورن، استرالیا::]. آقا مرسی!!! حرف دل هشتاد میلیون ایرانی رو زدی!!!!!!!
  4
  28
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  کثافت .لجن. بی‌ شرم. اگر یک ذره غیرت و شرف داری. به جای اینکه به ملت بگوهی. ضریح بلیسند. خودت بلند شو.برو واشینگتن .و بیضه ترامپ را بلیس. و بگو، غلط کردم سال است.نان مفت می‌‌خوری. یک کار مفید. برای کادر پزشگی ما. امامان واقعی ما. که گله گله به خاطر کمبود. ماسک می‌‌میرند. اخر بیشرم. گریان .به خاطر یک عرب. که ۱۵۰۰ سال است. جنگ قدرت با پسر عمو. و بغل دست. پرسداران و پزشگان که به خاطر کمبود می‌‌ میرند. که اینجا شهید است؟ نترس اگر لیسیدی.جوان مرگ نمی‌‌شوی.از دین. کتاب. مسلمانی تو.تمیز تر است. اصلا خفه شو.حرف نزن. فقط بلیس. ولی‌ لیسیدن مفید. اون لیسیدنی .که تو گفتی‌. نتیجه را دیدیم
  4
  34
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  ویروس مرگبار توی عمامه های شما لاشخورهاست
  4
  37
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
  ۵۶
  ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس

  تولید آخوند (ویروس ) شماها هستید. کرونا در مقابل شماهای جنایتکار اصلا ویروس نیست.
  4
  29
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  شما متهم هستید که ویروس را از چین به ایران آورده اید و سالیان سال در حال کشتن ایرانیان هستید
  4
  31
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
  ۶۵
  mashhabib - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  صد بار به این مسِئولین بیت رهبری گفتم از موتوری جنس نخرید به گوششون فرو نرفت ؟!!
  2
  24
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  وقتی که ظاهرا رهبر یک کشوری فردی اخوند باشد و مدت لااقل 50 تا 60 سال چیزی بنام عنبامه با سنگینی چند کیلو با لای سرش بماند و نفوذ و عبور و مرور هوا را بمغز ایشان مسدود نماید لذا نتیجه ان این مزخرف گویی های این فرد در مجامع عمومی و رسمی میشود. بیشتر از این از یک فرد عقب مانده با تفکرات عصر حجری 1400 ساله بیشتر توقع نباید داشت
  2
  16
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
  ۳۱
  khoshhal khandan - دانمارک ، دانمارک
  رفیق جونت روسیه نقشه پلید این ویروس رو کشید و در چین آزمایش شد. .
  2
  1
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸
  ۳۵
  kadash - استکهلم، سوئد
  احتمالا آمریکا بیشتر ضربه و آسیب رو از این ویروس داره میبینه (از نظر اقتصادی و ضرر و زیان تمام صنعت و مشاغل تعطیل شده،تمام شهرها تعطیل و قرنطینن و‌بزرگترین ضررها و بحران مالی و از نظر مرگ و میر هم احتمالا رکورد خواهد شکست بدتر از ایتالیا ) اونوقت این اینجور تز احمقانه ای میده.فقط یک گوساله اینجور حرفی رو قبول میتونه بکنه.
  2
  7
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
  ۳۵
  kadash - استکهلم، سوئد
  [::مهرداد2538 - تهران، ایران::]. [::مهرداد2538 - تهران، ایران::]. این ویروس ساخته هیچ بشری نیست،نه چین نه روس نه آمریکا نه بورکینافاسو..ثابت شده از خفاش آغاز و جهش و انتقال پیدا کرده به انسان.این حرفهای صد من به غاز رو تموم‌کنید.
  1
  6
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
  ۵۰
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  این ویروس رو دشمنان فقط واسه ایران ساختن چون مشاهده کردند تولید در ایران چنان جهش داشته که از جو زمین خارج شده ومی بایست یجوری جلوی این پیشرفت ایران رو میگرفتند.
  0
  2
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۴
  ۵۴
  Iranievatanparast - مادرید، اسپانیا
  دوستان ببخشید. آقا بیجا کرده و... خورده پیر معلول بیسواد تازی
  1
  3
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  وقتی که دور وبراش میبینه فکر می کنه مردم هم مثل اونا نفهم هستند .!!
  0
  2
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
  نظر شما چیست؟