مسافر ورودی به تـبـریـز : من خودخواه هستم، وقت منو نگیر

مسافر ورودی به تـبـریـز : من خودخواه هستم، وقت منو نگیر
+71
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس

  بگذار بره تبریز کسی که به فکر جون خودش و خانواده نیست چرا خودخواه نباشه.
  9
  90
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  خودخواهی برای ما ..یه امر عادی هست برای همین هم یکی میلیاردها میدزده میره خارج یکی سی سال کار میکنه هنوز زندگی خودش رو نمیتونه اداره بکنه
  12
  99
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۶
  ۳۳
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. نظرت نسبت به خود خواهی چیست، بویژه در مورد افراد بالا، بدون اینکه بخواهی متوسل به چیز دیگری غیر از خود خواهی متوسل بشوی، مانند دزدی،. همه چیز را به هم وصل نکنی! یادت باشد که اگر بخواهی جواب بدهی سوال این است: نظر تو نسبت به خودخواهی این ادم ها چیست؟
  28
  16
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۷
  ۴۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  فکر کنم اون کاپشن سرمه اییه بیماریه وان اخ ددو داشت. نمیتونست از خودش دفاع کنه.
  13
  8
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۷
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  در بسیاری از کشورحای اروپایی قانونِ حکومت نظامی وضع شده, تردد مردم به صورت شبانه روزی با برگه عبور و مرور کُنترل میشه { بخصوص برای سالمندان}. در مملکت بی در وپیکر حَمه داروغه حَستن. آخوند برای تبلیغ به مراکز بهداشتی میره, میخاد بیماران رو مداوا بکنه. قصد دفاع از این حَموطنِ مسافر رو ندارم. ولی این در این بحث خانم خبرنگار با پرسش تحریک کننده خود, مِسافر رو وا داشت که حَم چنین جوابی بده. آیا این خانمِ میتونه جلوی بیمارستان بره و از یک آخوند بپرسه : آیا خودخاحانه نیست با اون قیافه کرونای ات , برای مداوای بیماران به بیمارستان میری؟
  7
  62
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱
  ۴۵
  Harfeh Talkh - لندن، انگلستان
  این بی وجدانی و خودخواهی ما را نابود کرد. این دقیقا مشکل ما ایرانی‌ها است چه در ایران چه در اینجا. فقط به این سفر رفتن نگاه نکنین همه کارمان فقط بفکر خودمان‌هستیم و چطور به لذت برسیم و برایمان مهم نیست چه بلایی سر دیگران می آید. اینجا هم ایرانی‌ها اکثرا که من میبینم همین هستن! ما ایرانی‌ها ایران را نابود کردیم!
  32
  44
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
  ۴۵
  Harfeh Talkh - لندن، انگلستان
  در ادامه مطلب بالا : تازه زمانی که حرف حق و تلخ می زنیم و می گوییم آقا و خانم بی وجدانی انصاف نداری و خودخواهی بهت حمله می کنند یا با چاقو یا در فضای مجازی شروع می کنن به فهاشی ! خودمان را هم خیلی قبول داریم که ما با فرهنگترین و بهترین مردم دنیا هستیم.
  34
  32
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  بعد ملت ،میگن چرا برامون جک میسازند؟.اخه حماقت تا چه اندازه و تا کجا؟
  25
  32
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
  ۴۷
  hovakhshatare - تهران، ایران

  چهل سال حکومت جهل و خرافات به همین چیزها منجر می‌شه.
  10
  59
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
  ۵۰
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  باید این ادم را که اینقدر پر رو است از ماشین پیاده کرد و با یک جریمه سنگین رو به رو کرد.وقت برای کمی مصاحبه نداره ولی برای ادم کشی وقت داره.
  30
  38
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  به به ثمره های فهیم و فرهیخته ۴۱ سال حکومت استبدادی دیکتاتوری اسه ..لی
  23
  34
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  مردم ایران حکومت را از خودشان نمیدانند و نا خودآگاه دستورات حکومتی را رعایت نمی کنند
  6
  40
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  بفرمایید اینها کسانی هستند که دم از حکومت جمهوری میزنند و فکر میکنند با داشتن حکومت جمهوری مشکل حله. یا فکر میکنند حکومت بعدی باید با مردم داخل از کشور ایجاد بشود و ایرانیان خارج از کشور هیچ آشنایی با مشکلات داخل ایران ندارند. نتیجه کاملا مشخصه.
  28
  27
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  حالا خود این خانم گزارشگر مثلاً کارش باعث آلودگی نمیشه؟ میکروفن رو جلوی دهن صد نفر گرفته و ازشون سوال میکنه!! خود خواهی رو ولش جهالت رو یک کاری کن
  6
  22
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
  ۴۵
  Harfeh Talkh - لندن، انگلستان
  [::آزاذه - تهران، ایران::]‌ شما اشتباه میکنی! اتفاقا ما که‌اینجا زندگی می کنیم بیشتر از شما درباره ایران مطلب می خوانیم و پیگیر مسایل ایران هستیم. بزرگ‌ترین ....که واسه هم می آییم این است که داریم می ایران واسه یار تاقالمان ....بیاییم که خاک‌بر سرتان کنند من آنجا وسیکی میزنم با ملکه شما اینجا ..... میزننین با اوباش یا وای اونجا اینگلیسیها اینطوری هستن‌و آن طوری هستن! امریکا و‌کانادا هم که نگو فقط میگن اوه مای گاد! وقتی هم‌که‌می خواهیم بیاییم ایران میرویم یکدست لباس نو می خریم موها را رنگ می کنیم ابروهای پارچه بزی را بند میدازیم که شبیه لولوی اینجا نباشیم یا وقتی رسیدم تهران اقا سارا صدامون نکنن! ما دقیقا می دانیم ایران چه خبر است! از بدبختی شما اکثرا لذت میبریم و فقط اشک تمساح می ریزیم و از بالا به شما نگاه می کنیم ! این حقیقت تلخ ماست! .
  33
  18
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  [::Harfeh Talkh - لندن، انگلستان::]. منظور من را نگرفتی . من هم معتقدم ایرانیان خارج از کشور بهتر اوضاع را میبینند و ایرانیان داخل کشور آگاهی کامل را ندارند. دوباره و سه باره مطلبم را بخوان.
  7
  29
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  [::Harfeh Talkh - لندن، انگلستان::]. در ضمن بدون عینک زن ستیزی بخون
  7
  31
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. [::Harfeh Talkh - لندن، انگلستان::]. جهان سوم جایی هست که مردمش خودخواه هستند و هرکس نسبت به اونها انتقاد بکنه اقدام به فحاشی و حذف اون میکنند! برای همین هم هیچوقت ترقی نمیکنند. شما توی امریکا برو نسبت به دولت امریکا بدترین انتقادها رو بکن حتی تشویق هم میشی. برو توی سایتهای جهان سومی اینکار رو بکن فحش میخوری سانسور هم میشی!
  16
  11
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. خودت هم دوباره و سه باره و صدباره مطالب دیگران رو بخوان. فحاشی هایی هم که به دیگران کردی و شخصیت نابهنجار خودت رو نمایش دادی بخوان!! البته شرم و حیا برای تو خیلی وقت پیش دود شده رفته هوا وگرنه اینجا پیدات نمیشد!!
  22
  7
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹
  ۴۵
  Harfeh Talkh - لندن، انگلستان
  [::آزاذه - تهران، ایران::] بله متوجه شدم‌من ابتدا برعکس متوجه شده بودم! من سالهاست لیزیک کردم و عینک استفاده نمیکنم و بلکه واقعیت را با چشمان خودم می بینم ! .
  22
  6
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::Harfeh Talkh - لندن، انگلستان::]. تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی
  5
  24
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::آزاذه - تهران، ایران::]سرکار خانم: آیا مقدوره که به شما خانمها بگن اَصلن آرایش نکنید؟ پس چطور اَز ما مردا که جنسِ برتریم انتظار دارید, که زن ستیز نباشیم؟ باید قبول کُنید که زن ستیزی و مرد سالاری , سُس و چاشنی بسیاری از ما مردا حستش که مجبوریم با اون ویراژ بدیم, تا به مردانگی خود افتخار بکنیم. پس لُطفن تقاضا نفرمایید.
  4
  21
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۳
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::Harfeh Talkh - لندن، انگلستان::]. اگر خیلی مبادی آداب هستی از گفتن اینکه خودخواهی و بی وجدان و بی انصافی بپرهیز چون باعث میشه بقیه جبهه بگیرند و حرفهای خودت را به خودت حواله کنند. اگر هم نه پس ادعای مبادی آداب بودن نکن. در کل بستگی به خودت داره.
  7
  21
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::Harfeh Talkh - لندن، انگلستان::]. در ضمن در ایرانی زندگی میکنیم که نمیگن شما مودب هستی بیا حقتو بگیر. مهمتر از این ادب کذایی که معمولا برای خاموش کردن دلایل عقلی دیگران استفاده میکنید چون دلیل دیگری ندارید حقوق انسانی مردم است که در سطح وسیعی پایمال شده و همگی باید فریاد بکشید.
  6
  22
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  اگر من مجری قانون بودم همان لحظه ایشانرا بجرم اقدام به آلوده کرده حداقل 10نفر بویروس کرونا,باز داشت میکردم و تا 15 فروردین در بازداشتگاه نگاه میداشتم و در این فرصت زمان داشت که ترک(خود خواهی)بکند
  7
  4
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۹
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::Harfeh Talkh - لندن، انگلستان::]. هنوز هم مطلب را نگرفتی. شاید عینک بادمجانی ات را هم باید برداری
  2
  17
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. مردسالاری زمانی بوجود میآد که مادران عزیز که زن هستند بتوانند پسرانشان را با ادب نسبت به زن تربیت کنند ما هنوز تو اکثر خانواده ها میبینیم که مادرشوهر و خواهر شوهر چشم دیدن عروس خانم رو ندارند و همیشه بهش طعنه میزنند که چقدر پول پسر و برادر نازنینشون رو خرج قر و فر میکنه بعکسش هم هست خانوم خشتک شوهرش رو سرش میکشه که چرا اینقدر به خواهر و مادرش اهمیت میده تو چنین بی فرهنگی که همه تو کار هم فضولی میکنند مرد سالاری شده درد جامعه
  1
  9
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۴
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. من سه بار به تو با مدرک انتقاد کردم اشتباهت رو برات ثابت کردم بجای قبول اشتباه آمدی فحش دادی فرار کردی. بعد اینجا ادای دانشمندان رو در میاری؟ جل الخالق . آخر مگر لات بودن و دانشمند بودن با هم قابل جمع است؟ مگر .. با مریم مقدس قابل جمع است؟ امان از دست شما جماعت بی .. فقط باید تاسف خورد!!!
  16
  4
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Harfeh Talkh - لندن، انگلستان::]. بفرما تحویل بگیر ! این فرد چندین بار من ازش محترمانه انتقاد کردم چون دید گیر افتاده و حق با من هست برای فرار از موقعیت فحاشی کرد و در رفت. اینجا بعنوان یک دانشمند ظاهر شده و شما را نصیحت اخلاقی میکند!!! با این فرد کار ندارم منتها اینست جو فرهنگ ایران زمین مهد کورش و 2500 ساله و پاسارگاد و پرسپولیس !! آیا شما این فرهنگ رو بر انگلیس که ممکن است چند نژادپرست هم درآن باشد ترجیح میدهی؟ البته این فرد که نماینده انحصاری این فرهنگک باستانی است خودش در یک کشوری که نمیخواهد بگوید مشغول صرف سوسیال و ولفیر است و در یک اطاق نموری در یک زیر زمینی مشغول تلاوت فحش و تایپ آن میباشد!!! خخخخ
  18
  4
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۳
  ۴۵
  Harfeh Talkh - لندن، انگلستان
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::] نرود میخ آهنی در سنگ! رها کن عزیزم ! .
  17
  6
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۴
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. چیه حسودیت میشه یک زن بیشتر از توی جوجه ملای بسیجی بدونه؟ قضاوت کردن در زندگی اشخاصی که نمیشناسی و هتک حرمتشون نشان از ضعفت هست که دلایل کافی برای بحث کردن نداری و با هتک حرمت یک زن میخواهی از میدون بدرش کنی. نه ابله! کور خوندی با رهبرت! تو اینجا برای تفرقه انداختن آمدی وگرنه کسی تو را آدم خطاب نکرد که بپری وسط و پاچه بگیری. حرفهای ضد و نقیضت و طرفداری های قومی که میکنی همه نشان از قصد جدایی مردم و روح پلید و بیمارت داره. دستت رو شده و منم که میتونم پته ات را مثل فاطی جونت بریزم رو آب. برو پیش رهبرت...
  4
  15
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۴
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::Harfeh Talkh - لندن، انگلستان::]. [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. شما دوتا فعلا در خودخواهی خود غرق باشید
  6
  15
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۳
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. همین مثلا مردانگی به اسلام کمک کرد که در ایران ریشه بگیرد و همه را بدبخت کند. از کنار قضایا نباید ساده گذشت
  1
  13
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۸
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::grizzly - برلین، آلمان::]رفیق: حَمون مادری رو که شما میفرمایی که در تربیتِ پسرش نقش داره. بدون که خود مادر در برَکه حقوقِ نابرابر در بین برادران خود بزرگ شده. چون قانونِ دین , زنان را ناقصُ العقل, نصفِ مرد, ناموسِ مرد, و مَردان رو قیم زن قلمداد کرده. که متاسفانه این نابرابری جُزیی از فرحَنگ ما شده. میخام بگم در این بلوای جامعه اگر کسی بخاد به همسرِ خود بها بده, فورا بقول شما از طرف مادر شوحَر و خاحَر شوحَر و غیره زن ذلیل خطاب میشه. یا برعکس از طرفِ زنِ خود بچه ننه. در دنیای پیشرفته نه مادر عروس رو انتخاب میکنه, و نه مادر جهیزه رو متقبل میشه. راه دور نمیخاد بریم توی حَمین سایت ببین! که دوستانِ خارج نشین که هوش و ذَکاوتشون, دُب اَصغر و دُب اَکبر رو کم نور کرده چطور به خانم حا حمله و توهین میکنن؟ ما حَم اَز ترسِ اینکه منفی نگیریم, دوست داریم بچه مُثبتی باشیم. البته من که پَر و کُرکَم ریخته. قربونت
  1
  18
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۸
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::Harfeh Talkh - لندن، انگلستان::]. رها نمیکنه. این اولین بار نیست که آذرمیانه به من توهین میکنه و حمله ور میشه. قصدش خاموش کردن زنان و تفرقه افکنی بین بقیه است
  4
  14
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. من مشکل رو جنسیتی نمیدونم کار از جای دیگری خرابه خیلی از مردها رو میشناسم که به قول خودت زن ذلیل هستند و بدون اجازه زنشون آب نمیخورند این رو بدون کسی که سلطه جو است هم در خانواده اینگونه است هم در جامعه و با همکارانش هم همینطور رفتار میکنه که در خانه با همسرش من یادم میآد در دوران تحصیل زمان شاه قبل از شروع مدرسه دعا میکردم که معلم زن نداشته باشیم چون اکثر معلمین زن دست بزن داشتند و خیلی راحت توهین میکردند این زشتی در بین معلمین مرد هم بود ولی کمتر
  1
  0
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Harfeh Talkh - لندن، انگلستان::]. دوست گرامی . خودت داری رفتار ها را میبینی. اگر بروی ایران خیلی بیشتر هم هست. واقعا هر مردمی لیاقتی دارد. طرف آمده معلوم نیست در اروپا یا کانادا سوسیال میلمباند در یک زیر زمین نموری هم لانه کرده تازه سن خود را 50 نوشته مطمئن باش بیشتر است . با این شرایط وحشتناک در این سن وحشتناک برای یک زن اینهم رفتارش است چه توقعی داری؟ فقط . فرارکن زیاد دیگر انتخاب درکار نیست !!
  16
  3
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. ای خدیج بی فرهنگ من کی به تو حمله کردم؟ من میگم انسان باش وقتی یه جایی معلوم میشه اشتباه کردی مثل آدم قبول بکن
  14
  2
  دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  تمام بشر خودخواهه ، برای همین دیجیتال شده یعنی تمام حساب کتاب مردم توی دولت الکترونیک کنترل میشه، کجا می رند؟ کدوم شهر میرن ؟جقدر خرج می کنند؟ چقدر وارد حسابشون میشه ؟مالیاتش رو دادن ؟ ما دولت الکترونیک نداریم برای همین وضع ما اینه که می بینیم. اگه خارجیها هم دولت اللکترونیک نداشتن وضع شون همینه ،
  1
  2
  ‌سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Chokam - ری، ایران::]. کلا اتوماسیون اداری برای تسریع کار ایجاد شده وگرنه قبل از آنهم سوئیس با نظم کارای اداریش رو انجام میداد ایران بدون نظم و پر از رشوه خواری و پارتی بازی!! بنابراین اتوماسیون ایجاد نشده برای اینکه خودخواهی رو بپوشونه و در ضمن میزان خودخواهی انسان جهان سومی از انسان جهان اولی خیلی بیشتر هست کافیه یه چرخی توی همین اینترنت بزنی دستگیرت میشه!!
  0
  1
  ‌سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. برو اینترنت ببین وقتی سوییس برق قطع شد فروشگا ه های ژنو رو غارت کردند۲۰۰۳ . انها اصلا به درون ادمها کار ندارند جهان سومی اولی مسلمان مسیحی فرقی نداره همه توی دولت الکترونیک کنترل دیجیتالی ،مخصوصا الان که اینترنت داده ها خیلی خیلی بیشتر از قدیم کرده کنترل هم بیشتر بیشتر . ایران اصلا دولت الکترونیک ندریم یعنی اینترنت امده اما بدون دولت الکترونیک ، که بدتره
  1
  0
  ‌سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Chokam - ری، ایران::]. عزیز من در مواقع اضطراری کلا انسان همینطور هست و غارت میکنه فرقی هم نداره کجا باشه چون مجبور هست زندگیش رو ادامه بده ..تفاوت اینجاست که ایرانی وقتی هم میلیاردر هست باز میخواد از دیگری بزنه ببره! اون غربی با فرهنگ حداقل در مواقع معمولی اینقدر طمعکار نیست.
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. نه عزیز، ایرانی یا آمریکایی میلیاردر دزدی میکنه ، فرقی نداره ، مگه بیل گیتس دزدی نکرد و دادگاه محکومش کرد . آدم که فرشته نیست ، آدم سیاه سفید نیست ، خاکستری هیت موقعیت گیرش بیاد می دزده ، همین نوبت بانکها توی ایران رو ببین ، قبلا از سر وکول هم می رفتن بالا ،اما حالا چرا نیست ؟ چون دستگاه گذاشتن بانک ،راحت دگمه رو میزنی نوبتت رو پرینت می کنه ،
  1
  0
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Chokam - ری، ایران::]. بیا کلانتری نشونت بدم خداتومن خرج کردند اصلا از نوبت زن استفاده نمیکنند! یا همین ثانیه شمارهای چهار راه اینهمه خرجش شده عمدا توی ایران یه کار کردند که جهشی کار میکنه اصلا بکار نمیاد. عزیز من چی رو نفی میکنی؟ اینکه بدیهی هست که ایرانی از اروپایی بی نظم تر هست و حرص و ولع بیشتر داره. من رد نمیکنم که جنس انسان طمع داره ولی اون انسان جهان اولی بهتر تربیت شده برای همین ولعش کمتر هست
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۱
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  جهان اولی ولعش کمتره چون می دونه داره کنترل میشه ، یعنی می ترسه از کنترل دولت الکترونیک، برای همین دست ازپا خطا نمی کنه . وگرنه گندی که جهان اولی ها به جهان زدن هیچ جهان سومی نزده،مثل حمله به عراق بزرگترین گند ، خودشون هم اعتراف کردن ، این جهان اولی ها توی هزاره سوم روی بربرها رو سفید کردن با تجاوز به خاک عراق،
  1
  0
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Chokam - ری، ایران::]. شما فقط حمله به عراق رودیدی؟ من چند تا نمونه دیگرش رو هم میتونم بنویسم . بهیچوجه اینها رو رد نمیکنم. منتها در دنیا کشورهای همه از هم جاسوسی کرده همه بدنبال استیلا به دیگران هستند منتها کشوری قربانی میشه که از نظر داخلی مشکلات داشته باشه. ما هم بجای غر زدن به کشور خارجی باید خودمون رو درست بکنیم. وقتی ما مردمی بی تربیت و قانون گریز هستیم و کار مفید انجام نمیدیم پارتی بازی و رشوه گیر در جامعه ما بیداد میکنه اینها ما رو ضعیف میکنه و در نهایت در برابر کشورهای خارج باید کوتاه بیائیم. حالا بیا بگو توی سوئیس هم فساد هست. آره همه جای دنیا فساد هست ولی درصدش مهمه . ایران و افغانستان کشورایی هستن که مستقیم کاندید رئیس جمهوری میاد با اون یکی دعوا که تغلب کردی . حالا هی بگو قانون باعث میشه بترسند. عزیز من در اشتباهی برو ببین چقدر کمکهای انساندوستانه میکنند یا به حمایت از کودکان کمک میکنند یا میرند جاهای خیریه کار میکنند. کار و کمک که دیگه واقعی هست!!
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Chokam - ری، ایران::]. یه دشمنی دیرینه بین شرق و غرب هست اینرو نوام چامسکی هم در مصاحبه خودش میگه منتها شما برو تاریخ رو بخون ما همیشه خائن داشتیم . قائم مقام فراهانی -امیرکبیر - جدایی افغانستان - مصدق . در همه موارد یه خائنین داخلی بودند که به انگلیسا کمک میکردند! چطور اونها آدمای نوکر صفت نداشتند؟ برای اینکه ما گره گوری بودیم تنبل بودیم چرک بودیم تراخمی بودیم بچه باز بودیم . برو دوره قاجار رو بخون ببین چه خبر بوده! هیچ کاری هم نمیکردیم که بهتر بشیم هرکس هم کاری میکرده از حسودی زیراب میزدیم.
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Chokam - ری، ایران::]. چندین نفر میشناسم برگشتند ایران کار کنند و کارخونه بزنند بعداز چند سال همشون پشیمون هستند بخاطر رفتار مردم بخاطر رفتار حکومت ...بی قانونی که خود حکومت ایران تبلیغ میکنه
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. ایران و افغانستان که دولت الکترونیک نداره ، توی ایران یکی ۴تا خونه داره یکی هیچ .اما توی سوئیس هیچ کس نمیتونه ۴تا خونه داشته باشه ، یعنی مالیات خیلی بالاست ، بخواهی هم نمی تونی ، نه اینکه دست خودت باشه ،حقوقت هم کمی بالا بره مالیات تصاعدی میشه حتی تا نصف حقوقت میره بحساب مالیات .سالی هزاران آمریکایی خودشون تابعیت خودشون روباطل میکنند تامالیات به دولت الکترونیک ندن. فقط با حذف تابعیت از نظارت دولت الکترونیک میتونی فرار کنی ،پارسال هفت هزارامریکایی تابعیت خودشون رو باطل کردن . اما ایران و افغانستان هنوز کاغذیه برای همین جعل و تقلب زیاده ، اینترنت و کارت بانکی و اتوماسیون ایران دولت الکترونیک محسوب نمیشه. ..ولی استیلا از نظر الکترونیک نه از حمله نظامی مثل بربرهاکه میلیونها عراقی رو بکشن آواره کنن ،مثل حمله امریکا و اروپا به عراق توی قرن بیست یک، خودشون گفتن خاورمیانه رو با اینکار تا دنیا دنیاست به آشوب بردند
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
  نظر شما چیست؟