تاثیر نوع گروه خونی در افزایش ریسک ابتلا به کرونا

محققان عنوان می کنند نوع گروه خونی فرد ممکن است بر ریسک ابتلا وی به بیماری COVID-۱۹، بیماری ناشی از کروناویروس جدید، تاثیر گذارد.
 
به گزارش مهر، محققان آزمایشگاه استیت‌کی تیانجین چین در این مطالعه به بررسی حدود ۲۲۰۰ بیمار مبتلا به COVID-۱۹ در چین پرداختند و دهها هزار نمونه خون افراد سالم را نیز بررسی کردند و دریافتند افراد دارای گروه خونی A با ریسک بسیار بالاتر ابتلا به بیماری COVID-۱۹ روبرو هستند درحالیکه افراد دارای گروه خونی O با خطر بسیار کمتر ابتلا به این بیماری مواجه بودند.
 
محققان عنوان می کنند تفاوت های مرتبط با گروه خونی در ریسک ابتلا به COVID-۱۹ ممکن است ناشی از وجود برخی آنتی بادی های مشخص در خون باشد، اما بر انجام مطالعات بیشتر در جهت تایید این موضوع تاکید دارند.
 
این یافته ها می تواند برای درمانگرهای بیماران مبتلا به COVID-۱۹ بسیار حائز اهمیت باشد چراکه افراد دارای گروه خونی A نیاز به مراقبت های شخصی بیشتری دارند تا خطر ابتلا به عفونت در آنها کاهش یابد.
به گفته محققان، شناسایی گروه خونی افراد می تواند به عنوان بخشی از راهکار درمان COVID-۱۹ و سایر عفونت های کروناویروس مفید باشد.
 
«گائو یینگ‌دای»، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «یافته های این مطالعه برای متخصصان پزشکی سودمند است، و شهروندان عادی نباید توجه جدی به این مسئله داشته باشند.»
 
وی در ادامه می افزاید: «اگر گروه خونی شما A است نباید دچار ترس و هراس شوید. این به معنای ابتلا ۱۰۰ درصدی شما به این بیماری نیست. و اگر دارای گروه خونی O هستید، نباید کاملاً احساس ایمن بودن داشته باشید. حتماً باید دست های تان را مرتب بشویید و دستورالعمل های اعلام شده را رعایت کنید.»
+40
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  امیدوارم که هیچکدام از آخوندها و بسیجی ها و پاسدارها گروه خونی O نباشند
  2
  63
  شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
  ۳۶
  javadrezazadeh - ارومیه، ایران

  [::grizzly - برلین، آلمان::]. من که امیدوارم آخوندها و بسیجی ها و پاسدارها نه تنها به این ویروس مبتلا شن بلکه بعد از اونم به درکم واصل شن.
  1
  25
  شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  برای بدبختی هم گروه خونی ام A+ است و هم دیابت را دارم ! اگر کرونا به سراغم به اید کارم ساخته است! اگر هم کرونا امد تا بتوانم تسلیمش نخواهم شد همانطور که تسلیم حکومت اخوندی بدتر از ویروس کرونا نشدم !
  1
  25
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۲
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::] اِظطراب و ترس به خودت راه نده! امیدوارم برای َحمیشه تندرست و سرحال باشی.
  0
  13
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
  ۴۰
  babak.iraniii - تهران، ایران
  الکیه من آ. هستم به این چرتو پرتا توجه ندارم و روحیه ام را از دست نمیدم .مسن هم هستم ولی مرتب لعنت میکنم به آخوند محمد سعیدی مسئول حرم قمیه که نگذاشت حرم و قم قرتنیه شود و بعد که گندش درامد به زوزه کشی افتاد حرفش را عوض کرد
  0
  5
  یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳
  نظر شما چیست؟