۱۴ روز تا رهایی؛ بزرگ ترین عیدی را به هم بدهیم

عصر ایران - بیایید امسال به همه هشتاد و چند میلیون ایرانی، عیدی بدهیم.

اگر هر کدام از ما ، فقط این ۱۴ روز اول سال را در خانه بمانیم، بزرگ ترین عیدی را به یکدیگر داده ایم، چون :
- زنجیره مرگ، قطع می شود. کرونا نه پا دارد، نه بال؛ این ما هستیم که آن را با خودمان حمل و همه جا پخش می کنیم. پس ویروس هر جا هست همان جا متوقف می شود.
 
- ویروس برای فعال ماندن، به بدن میزبان نیاز دارد. اگر ما ۱۴ روز خانه نشینی کنیم، تمام ویروس هایی که در فضای بیرون خانه هستند، به طور کامل از بین می روند. ویروس های خانه را نیز خودمان با شست و شو و ضدعفونی از بین می بریم.
 
- می ماند ویروس هایی که تعدادی از ما در بدن مان داریم که دو حالت دارد: اکثرا بهبود می یابیم و متاسفانه تعدادی نیز جان خود را از دست می دهیم.
 
با این وصف، فقط با ۱۴ روز خانه نشینی، می توانیم بدون آن که منتظر کشف دارویی برای کرونا باشیم، جامعه مان را از این ویروس پاک کنیم و به زندگی عادی برگردیم.
 
پس برای دادن و گرفتن بزرگ ترین عیدی عمرمان، فقط ۱۴ روز در خانه بمانیم و اگر برای کاری ضروری از خانه بیرون رفتیم، حتما حتما با ماسک برویم و بیاییم، فاصله یک متری با دیگران را جداً رعایت کنیم، بیرون از خانه هر جایی را لمس کردیم، دستان مان را ضدعفونی کنیم، اگر سرفه داشتیم، جلوی دهان مان را بگیریم و از همه مهم تر فورا به پناهگاه، که همان خانه مان است برگردیم و هر چه را آوردیم، همان دم در ضدعفونی کنیم.
 
اگر این چند روز را رعایت کنیم، به همدیگر، سلامت را عیدی داده ایم و نفسی به راحتی خواهیم کشید.
+52
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  Harfeh Talkh - لندن، انگلستان

  مگه این جماعت اینستا گرام لایک جمع کن زبان می فهمد. یاسین بگوش .... خواندن است.
  3
  32
  شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  ....ضد نظم و ترتیب هست .اگر یک روز بیدار شود مثل سوئیس همه جا تمیز و منظم باشد حس پوچی به وی دست داده همه چیز را نابود میکند!!
  3
  8
  شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران
  اگه ما چند ماه هم تو خونه بمونیم و حکومت هیچ جایی رو ضد عفونی نکنه ما هر وقت بیایم بیرون میگیریم.
  5
  10
  شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
  ۴۰
  اسپیسر - لندن، انگلستان
  [::mahdi moud - تهران، ایران::]سلام دوست عزیز. نه اینطور نیست. حتی اگه هیچ جا ضدعفونی نشه، پس از چند روز که ویروس با جایی تماس پیدا نکنه خود به خود از بین میره.
  5
  8
  شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  پس اما رضا انگوری و تنبان معصوومه ،شرط شاه چراغ را نبوسند. اینکه نمیشه.این مردارها شفا میدن، نمیبینید هر چی مردار وپرست است و هر چی اخوند پشت در ها این توالتها صف کشیدند؟
  1
  8
  شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
  نظر شما چیست؟