دیوید شنکر: اکنون زمان آن است که عراق میان «حق حاکمیت خود» یا «تحت مالکیت ایران بودن» یکی را برگزیند

 دیوید شنکر معاون وزیر خارجه ایالات متحده در امور خاورمیانه معاون وزیر خارجه ایالات متحده در امور خاورمیانه عصر پنجشنبه، با ابراز خرسندی از آزادی عامر الفاخوری، شهروند لبنانی-آمریکایی که از سپتامبر گذشته در لبنان زندانی بود، برهه کنونی را نقطه عطفی برای عراق و حق حاکمیت آن دانست.
 
دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه ایالات متحده در امور خاورمیانه، در یک نشست خبری مشترک با برایان هوک، نماینده ویژه این وزارتخانه در امور ایران، گفت: «خبر بزرگ دیگر ... این بود که در عراق برهم صالح، رئیس جمهوری عراق، عدنان زرفی را به عنوان نخست وزیر جدید انتخاب کرد.»
 
وی در ادامه اظهارات خود ابراز امیدواری کرد که احزاب طرفدار جمهوری اسلامی در عراق از در مخالفت با انتخاب جدید رئیس جمهوری در نیایند؛ چرا که «به نظر می‌رسد آنها آماده‌اند هر کسی را که به طور کامل تابع ایران نیست سرنگون کنند.»
 
این مقام ارشد وزارت خارحه آمریکا خاطر نشان کرد که اکنون یک نقطه عطف برای عراق است، که آیا خود حاکمیت خود را در دست داشته باشند یا آن که انتخاب می‌کنند زیرمجموعه‌ای باشند که بطور کامل تحت مالکیت ایران قرار دارد.
+63
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  دیگ به دیگ میگه روت سیاه. ایران همسایه عراق هست شما چی؟ واسه چی این همه سرباز بد بخت رو از آمریکا بردید عراق، سربازها منو برگردونید خونه در آمریکا
  50
  9
  جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
  ۵۳
  Hatef - پاریس، فرانسه
  سؤالى که همه باید از خود بپرسند اینست که، چه اتفاقى باعث شده است که امریکا از آنطرف دنیا بیاید و در کشورهاى همجوار ایران جا خوش کند؟ چرا قبل از شورش ننگین پنجاه و هفت، حضور نداشت؟ مگر نه اینست که بهانه حضور آن ، وجود نامبارک حکومت شیادان در ایرانست؟ خواب خرگوشى و خود را به راه دیگر زدن هم حدى دارد.
  6
  14
  جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. واقعا امثال تو....، از ماتحت امریکا و امریکایی میخورند و از ازادی اونجا سوءاستفاده میکنند ،نمک را میخورند و نمک دان را نه فقط میشکنند بلکه دست اخر اوپن را هم میخورند...به قول اون ملعون سیک زاده خمینی: خیلی ..،خدا همتون را ادم کند!
  7
  4
  جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  ایشون شنکر خوردن
  8
  5
  جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۹
  نظر شما چیست؟