یک مرد چینی مبتلا به کرونا در ۱۴ بهمن در بیمارستان مسیح دانشوری بستری شده بود

ایران اینترنشنال :ایران اینترنشنال به شواهدی دست یافته که نشان می‌دهد مقام‌های حکومت جمهوری اسلامی بر خلاف ادعای مطرح شده از سوی حسن روحانی مبنی بر شناسایی اولین مورد ابتلا به کرونا از سی‌ام بهمن، از اواخر دی ماه از شیوع این بیماری در ایران اطلاع داشته‌اند. 
 
این اطلاعات شامل نمونه برداری‌های ژنتیک، مشخصات بیماران بستری شده در بیمارستان مسیح دانشوری، محتوای جلسات معاونان وزارت بهداشت در مورد چگونگی مقابله با کرونا و جلسه شورای سیاستگذاری سلامت در حوادث و بلایاست. 
۱۴ بهمن‌ماه؛ بستری شدن یک شهروند چینی در مسیح دانشوری
اسنادی که به دست ایران اینترنشنال رسیده نشان می‌دهد در تاریخ ۱۴بهمن، شیائوپینگ زنگ شهروند چینی۵۴ ساله در بخش ۴ و تخت شماره ۱۴ بیمارستان مسیح دانشوری به دلیل مبتلا شدن به کرونا بستری شد.
 
شیائوپینگ شهروند شهر ووهان چین است که در مجتمع آندیا فولاد زنجان که سرمایه گذار چینی دارد، فعالیت می‌کند. از سرنوشت این تبعه چینی گزارشی در دست نیست اما اطلاعاتی که به ایران اینترنشنال رسیده نشان می‌دهد او اولین تبعه خارجی و چینی است که در ایران به دلیل ابتلا به کرونا بستری می‌شود.
 
طبق اطلاعاتی که به ایران اینترنشنال رسیده، یک کارمند دانشگاه علوم پزشکی ایلام هم با علایم ابتلا به کرونا در بیمارستان مصطفی خمینی این شهر بستری و سپس به بیمارستان مسیح دانشوری تهران منتقل شده بود. او سیزدهم بهمن در این بیمارستان جان باخت. 
 
طبق این اطلاعات، او در بیمارستان مصطفی خمینی تنگی نفس داشته و ریه‌اش از کار افتاده است. پزشکان متخصص ریه به نزدیکان او گفته‌اند که مرگ این کارمند دانشگاه علوم پزشکی ایلام بر اثر ابتلا به کرونا بوده است.
۱۹ بهمن‌ماه؛ جلسه وزارت بهداشت درباره کرونا
ایران اینترنشنال مطلع شده شورای مدیران معاونت بهداشت در ۱۹ بهمن‌ماه، جلسه‌ای با تمرکز بر میزان آمادگی حوزه‌ بهداشت برای شناسایی و مقابله با شیوع کرونا تشکیل داده است. 
 
یک منبع آگاه به ایران اینترنشنال گفت در این جلسه گزارشی از میزان آمادگی کشور برای مقابله با شیوع کرونا ارائه شده، و مورد بحث قرار گرفته است. 
 
در این جلسه همچنین مقرر شده، روزانه، نشستی از سوی مقامات مسئول در وزارت بهداشت، برای پیگیری موارد بهداشتی در مبادی مرزی تشکیل شود. 
 
در همین حال اطلاعاتی که در پایگاه داده‌های ژنتیکی یک موسسه علمی در کانادا جمع‌آوری شده، نشان می‌دهد ویروس کرونا زمان کوتاهی پس از گسترش در شهر ووهان چین به ایران منتقل شده است.
اطلاعات پایگاه داده‌های ژنتیکی
گروهی از پژوهشگران با راه‌اندازی این پایگاه داده‌های ژنتیکی توانسته‌اند مسیر و زمان وقوع آلودگی ویروس کرونا در جهان را شناسایی کنند.
 
تبارشناسی ویروس کرونا نشان داده زمان انتقال آلودگی ویروسی به ایران ۲۵ دی ماه امسال بوده است. آلودگی ویروسی سپس از ایران به کشورهای دیگر نظیر استرالیا نیز منتقل شده است.
 
 ایران اینترنشنال پیشتر بر اساس اطلاعات منابع خود افشا کرده بود که شورای عالی امنیت ملی و وزارت بهداشت ایران ۱۲ روز پیش از راهپیمایی ۲۲ بهمن از مرگ شهروندان بر اثر ابتلا به کرونا در ایران مطلع‌ بودند، اما از اعلام آن خودداری کردند.
 
به گفته این منبع «مرگ بیماران با علائم حاد تنفسی از اوایل بهمن در قم باعث شد وزارت بهداشت برای بررسی این موضوع، معاون این وزارتخانه را به شهر قم بفرستد و رسیدن ویروس کرونا به ایران برای مقامات جمهوری اسلامی از هفته دوم بهمن محرز شد.»
+36
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  chertopertnago - دور اباد، سائوتوم و پرینسیپ
  اون روز میرسه که تک تک این حـ... های دروغ گو . ولد زنا با این ز با اون ض . همشون و دست و پا بسته می بندیم تو ی اتاق میذاریم . از خانواده هایی که بچه هاشون و از دست دادن بعد زندانی های سیاسی و مردم . همه دونه دونه میان تو اون اتاقه و 2 تا مشت میزنن تو صورتشون . 100 م مشت نفری میخورن
  3
  8
  جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::chertopertnago - دور اباد، سائوتوم و پرینسیپ::]. انقدر این اخوندها از امام خیالی زمان و بهست و علمان و حوری به گوشتون لالای خوندن که همه ملت متوحم شده.اون روزمیاد که فلان و فلان کار بکنیم. میگه فرق کشورهای پیشرفته با جهان سوم این است، که جهان سومیها انتظار روزهای خوش و میکشن که در اینده بیاد،ولی عاقلان اون روزهای خوش را برای خودسون میسازند و خیالبافی نمیکنند. هم انتسابات و هم عکسالعمل ملت وقتی که اون کره صیه به یک خانم بخاطر حجاب پیله کرد و به ایشان جفتک زد نشان میده که ملت ایران جز حرف هیچی نیستند: خلاصه مشتهای اسمانکوب قوی واشده است و گونه گون رسوا شده است یا نهان سیلی زنان یا اشکار کاسه پست گدایها شده است. جلوی چشم ملت ۷۰۰۰ نفر از بچه های مملکت را بخاطر اعتراض به گرسنگی اسیر کردند و بیش از ۱۵۰۰ نفر را به گلوله بستند، یک ماه بعد در زیر خاک کردن جنایتکار تروریست قاسم کتلت بالا ۷۰ نفر زیر دست و و پا مردند یک ماه بعد هم بالای ۲۵ درصد همین ملت در انتسابات اخوند دونی خودشون را مسخره کردند.
  0
  1
  جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰
  نظر شما چیست؟