ولادیمیر پوتین پس از ۲۰ سال زمامداری: من تزار نیستم

 پوتین ژانویه امسال اعلام کرد که می‌خواهد اصلاحاتی در ساختار سیاسی روسیه انجام دهد. رادیو فردا :ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری ۶۷ ساله روسیه که ۲۰ سال است قدرت را در دست دارد و بعد از سال ۲۰۳۰ نیز می‌خواهد در این مقام باقی بماند، می‌گوید تشبیه او به تزار (پادشاهان روسیه قبل از انقلاب ۱۹۱۷) درست نیست.
 
آقای پوتین می‌گوید او «بر خلاف تزار، هر روز کار می‌کند و گوشش به خواسته‌های مردم است».
 
خبرگزاری تاس اخیرا در بیستمین سالگرد رهبری روسیه توسط ولادیمیر پوتین اقدام به انتشار سلسله مصاحبه‌هایی با او کرده است.
 
معلوم نیست این مصاحبه‌ها با رئیس‌جمهوری روسیه چه زمانی انجام شده است، اما پوتین ژانویه امسال اعلام کرد که می‌خواهد اصلاحاتی در ساختار سیاسی کشور انجام دهد و قدرت پارلمان را تحکیم کند و برای نیل به این اهداف می‌خواهد رهبری کشور را ادامه دهد.
 
بر اساس تغییراتی که اخیرا در قانون اساسی روسیه توسط سناتورها اعمال شد، پوتین می‌تواند در سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۳۰ دوباره برای پست ریاست‌جمهوری نامزد شود.
 
«اصلاحات» قانون اساسی با رای ۱۶۰ سناتور در مجلس علیای فدراسیون روسیه در برابر یک رأی مخالف و سه رای ممتنع تصویب شد و به همه‌پرسی گذاشته خواهد شد.
 
پوتین در پاسخ به سوالی در این مورد گفت: «هرچه مردم بخواهند، همان خواهد شد. برای من مهمترین چیز این است که خواسته مردم را احساس و درک کنم».
 
مخالفان رئیس‌جمهوری روسیه او را به قبضه قدرت، فساد و سرکوب دگراندیشان متهم شده است.
 
اما آقای پوتین در مصاحبه خود گفته است: «تزار تنها می‌نشست و از بالا به مردم نگاه می‌کرد و می‌گفت آنها باید دستورات مرا اجرا کنند؛ اما من هر روز کار می‌کنم و گوش به خواسته‌های مردم دارم».
+3
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  karaji - کرج ، ایران
  بعضی از کشورها نیاز به یک حکومت دیکتاتوری دارند ، کدوم کشورها بماند اما دیکتاتوری از جنس مردم ودلسوز کشور و مردم ومیهن پرست نه یک الدنگ خودخواه و نادان و جانی بالفطره که بازیچه دیگران باشه . خدایش ایران به یک دیکتاتور میهن پرست احتیاج داره با وجود میلیونها مردم خودخواهش !!این مرتیکه هم ارباب دیکتاتور خودمونه!
  3
  9
  جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  کی گفت تو تزار هستی؟ تو تر زاده ائی
  1
  3
  جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
  نظر شما چیست؟