مشتریان ایرانی مترو بانک بریتانیا به خاطر مسدود شدن حساب‌هایشان از این بانک شکایت کردند

رادیو فردا :به نوشته روزنامه گاردین، گروهی از مشتریان ایرانی «مترو بانک» بریتانیا، به دلیل تعلیق ناگهانی حساب‌هایشان، از این بانک شکایت کرده و خواستار یک‌ونیم میلیون پوند غرامت شدند.
 
به نوشته گاردین، حساب‌های این ۱۷ مشتری که عمدتا ایرانی یا دوتابعیتی هستند در فاصله ماه مه تا سپتامبر گذشته بدون هیچ توضیحی تعلیق شد.
 
خبر این شکایت را شرکت حقوقی «رونالد فلچر بیکر» که وکالت شاکیان را برعهده گرفته روز سه‌شنبه اعلام کرد.
 
رخساره وحید، کارشناس تحریم و امور بانکی این شرکت، به گاردین گفت شاکیان مشخصا به بانک اطمینان داده‌اند که از حساب‌هایشان برای امور غیرقانونی یا نامشروع استفاده نکرده‌اند. خبر این شکایت در حالی منتشر شده که پیش از این آمریکا تحقیقاتی را درباره نقض احتمالی تحریم‌ها علیه ایران و کوبا توسط «مترو بانک» در فاصله سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ آغاز کرده است.
 
تحقیقات آمریکا هنوز به پایان نرسیده اما سال گذشته مترو بانک اعلام کرد در حال بازبینی مقررات خود است.
 
با این حال به نوشته گاردین، روشن نیست که بسته شدن حساب‌های مشتریان ایرانی نیز به موضوع تحریم‌ها مرتبط بوده است یا خیر.
 
سخنگوی مترو بانک در واکنش به شکایت جدید به گاردین گفت که این بانک «برای اطمینان از یکپارچگی نظام مالی بریتانیا و محافظت از آن در برابر جرائم مالی، مسئولیتهای خود به موازات مقررات نظارتی بریتانیا را بسیار جدی می‌گیرد».
 
انتظار می‌رود دستگاه قضایی بریتانیا در اواسط سال آینده میلادی به شکایت مشتریان ایرانی رسیدگی کند.
+28
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  hiwa68 - رتردام، هلند
  اینجا بانک Rabobank هم ایرانیها را اذیت میکرد. زنگ میزدند پرسش های خیلی شخصی میکردند. کی میخوای ایران بری? پول ها را چه جوری خرج میکنی و.... . خیلی از ایرانیا خودشان حسابشون بستن و در بانکهای دیگر حساب باز کردن. من عمدا اونجا یه حساب باز کردم. تا این که تهدید به بستن حسابم کردن چونکه جواب شون نمی دادم. منم یک ای میل مشتی نامحترمانه ولی با تهدید به کشاندن بانک به دادگاه با وکیل شخصی خودم فرستادم . کوتاه امدن.
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
  ۵۱
  ernakola - تهران، ایران
  حتی ملیت ما هم تحریم شده......حتی تو کشورهای دور افتاده آسیای جنوب شرقی هم نمی تونیم یه حساب بانکی مثل آدمیزاد داشته باشیم و کسب و کار کنیم....
  0
  1
  جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.