با شیوع ویروس کرونا، مراقب سلامت روان‌مان باشیم

دویچه وله :به گزارش Mental Health Foundation، پوشش‌های رسانه‌ای، کووید ۱۹ را به عنوان یکی از تهدیدهای منحصر به فرد، برجسته کرده‌اند و این امر به وحشت، استرس و پتانسیل ابتلا به هیستری در میان مردم جهان افزوده است. همه‌گیری‌ها فقط یک پدیده پزشکی نیستند. آنها باعث ایجاد اختلالات روانی مانند حملات هراس و استرس می‌شوند.
 
متخصصان حوزه سلامت روان تاکید می‌کنند که در هنگام شیوع ویروس کرونا از سلامت روان خود مراقبت کنید.
 
سعی کنید از گمانه‌زنی‌ها خودداری و منابع معتبری را در مورد شیوع این بیماری جستجو کنید.
 
شایعه و حدس و گمان می‌تواند اضطراب برانگیزد. دسترسی به اطلاعات با کیفیت بالا در مورد ویروس می‌تواند به شما کمک کند تسلط بیشتری به پیرامون خود داشته باشید.
 
از همه اخبار دوری نکنید و همچنان به اطلاع‌رسانی و آموزش ادامه دهید، اما در صورت مزاحم بودن اخبار، خواندن آنها را محدود کنید.
 
برای کسب آرامش بیشتر از تکنیک‌های مدیریت استرس مانند یوگا، مدیتیشن و تای چی استفاده کنید. در خانه فعالیت بدنی داشته باشید. نرمش‌های ساده باعث افزایش سطح هورمون‌های اندروفین و سروتونین شده و به شما احساس بهتری می‌دهد.
 
یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید.
 
موضع دلسوزانه و حمایتی، شانس پیشگیری و بهبود را افزایش می‌دهد. به یاد داشته باشید که هر سرماخوردگی یا سرفه مربوط به ویروس کرونا نیست.
 
طبیعی است که هنگام خواندن خبرهایی در مورد شیوع بیماری، احساس آسیب‌پذیری کنید. اما مهم است که این احساسات را کنترل و به دیگران یادآوری کنید تا از سلامت جسمی و روحی شما مراقبت کنند. همچنین باید از عادت‌هایی که در دراز مدت مضر هستند، مانند سیگار کشیدن و نوشیدن الکل خودداری کنید.
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟