به دلیل شیوع کرونا: آبادان قرنطینه شد

العربیه :فرماندار آبادان، پس از شناسایی بیمارانی در این شهر که مبتلا به کرونا هستند، اعلام کرد که «مبادی ورودی آبادان» بسته شده و تدابیر شدیدی برای ورود به این شهر اتخاذ می‌شود.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، جمعه 28 فوریه 2020، زین‌العابدین موسوی، از بستن مبادی ورودی آبادان و اعمال تدابیر شدید برای ورود به این شهر خبر داد.
 
او از اختصاص بیمارستان طالقانی آبادان برای بیماران آنفولانزایی و سرماخوردگی خبر داد.
 
موسوی با اشاره به شناسایی یک بیمار مبتلا به کرونا در آبادان، اعلام کرد که یک بیمارستان صحرایی برای مداوای بیماران این ویروس در نظر گرفته می‌شود.
 
فرماندار آبادان، از توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده در بین مردم خبر داد.
 
به گفته او، برای جلوگیری از تجمعات در اماکن عمومی، امروز نماز جمعه در آبادان و سایر نقاط استان خوزستان، تعطیل است.
 
این در حالی است که رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان، نتیجه آزمایش کرونای سه نفر در بیمارستان آیت‌الله طالقانی این شهر را مثبت اعلام کرد.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، شکرالله سلمان‌زاده، اظهار کرد: «منتظر اعلام نتیجه نهایی هستیم». او در ادامه از بستری شدن 20 نفر که مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا هستند خبر داد که هشت نفر از آنا پس از بهبودی مرخص شده‌اند.
 
فرهاد ابول نژادیان، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز، روز گذشته از ابتلای هشت نفر در استان خوزستان به ویروس کرونا خبر داد که دو نفر از آنها جان باختند.
 
گفتنی است، در حالی که مسئولان بهداشت در خوزستان ابتدا ابتلا یا مرگ بر اثر کرونا در این استان را تکذیب می‌کردند، اخباری درباره شیوع و جان باختن بیماران در اثر این بیماری منتشر شد.
 
پس از اعتراف مسئولان و ارائه آمار در این باره، ویدیوهایی از کمبود تجهیزات بهداشتی و بیمارستانی در این استان در فضای مجازی منتشر شد.
 
روز گذشته، صفحات مجازی بهبهان با انتشار مطالبی، امکانات بیمارستان برای مواجهه با بیماری کرونا را نه تنها کم، بلکه «فاجعه‌بار» دانستند.
 
صفحه «دیوار بهبهان» از قول یک نفر شاغل در آزمایشگاه این بیمارستان نوشت که دو نفر مبتلا به کرونا، در وضعیت قرنطینه نگهداری می‌شوند و به علت نداشتن کیت تشخیصی، نمونه آن‌ها برای نتیجه قطعی به تهران ارسال شده است.
 
خبرگزاری صداوسیمای خوزستان نیز با تهیه گزارشی از کمبود ماسک، دستکش و ژل ضدعفونی کننده در سطح داروخانه‌های شهر خبر داد که شهروندان را وادار به استفاده از دستمال به جای ماسک کرده است.
+60
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه
  اه،حریرچی تون میگفت که قرنطینه مال عهد دقیانوسه. سقط شد اون احمق یا نه؟ باز جای شکر داره که کم کم دارند از تجربیات خارج استفاده میکنند. بیچاره مردم با این مدیرهای احمق!!!
  9
  19
  جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۴
  ۳۹
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل

  ورود به آبادان ، فقط با پاسپورت آبادانی امکان پذیر است
  3
  29
  جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  آخوندهای فاسد در رژیم اس.هالی ایران از دود کردن اسفند در حرم معصومه قم و بارگاه هارون الرشید در مشهد خرسند بودند میتونستند از شفا بخشی اسفند در آبادان هم استفاده کنند این یعنی تبعیض آبادان قرنطینه شود اما قم مشهد و جمکران از شفا بخشی معجزه آسای اسفند برخوردار باشند -- اما تبعیض دوم در مورد کمبود ماسک، دستکش و ژل ضدعفونی کننده در آبادان است که نیاز به توضیح نیست کمبود این مواد در کل سطح ایران مشاهده میشود صلاح مملکت در آن است که اول باید ژن های برتر را نجات داد تا مبادا طویله اسلامی در ایران سقوط نکند و ماسک، دستکش و ژل ضدعفونی کننده باید به ژنهای برتر برسد
  1
  17
  جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۳
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::varied - ریزه، ترکیه::]. جالبه که همه ی آخوندها از قم فرار کردند و مردم بیچاره سپر بلا شدند و مثل برگ پاییزی از این ویروس به زمین میریزند
  11
  17
  جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۱
  نظر شما چیست؟