مکه تعطیل؛ قم و مشهد باز

عربستان سعودی برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا، ورود زائران حج عمره  را موقتا متوقف کرد. اما باوجود هشدارهای بهداشتی و مرگ چندین ایرانی، اماکن اصلی زیارتی در مشهد، قم و شیراز همچنان باز هستند.
دلیل این مخالفت «عدم شناخت دقیق ساختارهای اصیل ایمانی تمدنی جهان اسلام» عنوان شده. برای مثال، شورای تامین استان قم مصوب کرده نماز جماعت در آستان برگزار نشود و حرم باید ضد عفونی شود. اما تولیت «آستان حضرت معصومه» گفته: «سازه‌های حرم مطهر آنتی باکتریال بوده و مانع از شیوع عمومی بیماری‌های واگیر دار است. ساختارهای شناختی معماری حرم مطهر نشان می‌دهد آرامش عمومی تنها واکسن این اپیدمی است. ما حرم را دارالشفا می‌دانیم. یعنی مردم بیایند و شفا بگیرند. باید این‌جا باز باشد و مردم با قوت بیایند.»
+19
رأی دهید
-68

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  عقل که نیست جون در عذابه
  2
  84
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه

  چرا بی بی و دیگر مقدسان یک بار در کل تاریخ بد داد مردم نمیرسند؟ فقط یکبار!!!.
  2
  60
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  کفتاران پیر رژیم اس.های ایران با خواندن آفت الکرسی و دود کردن اسفند کرونا را به زمین میزنند « انش.............ال......اه»
  3
  49
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  قم و مشهد تعطیلی ندارند . اینها 24 ساعته در خدمت هستند .اگر ان مرقد مطهر تعطیل شود تکلیف این گردن کلفت ها چه خواهد شد
  2
  49
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  ویروس کرونا بهترین تست برای مذهب شیعه و شعور شیعیان است, و بهترین تست برای نشان دادن ناکارآمدی و احمقانه بودن اعتقاداتشان. و بهترین تست بود که نشان دهد حتی یک شیعه واقعی در ایران وجود ندارد.
  2
  50
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۵
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. واقعا نشون داد که مسلک شیعی یک مسلک من دراوردی است که جز پایین تنه و پول هیچ چیز در ان مهم نیست،مبلعانش برای پایین تنه و پول حاضرند حتی همدیگر را بخورند، همانطور که در این ۴۰ سال حکومت مرده پرستان در ایران دیدیم
  2
  25
  جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۷
  ۵۳
  Hatef - پاریس، فرانسه
  تلفظ کلمه شیعه در زبان فرانسه، معناى .... میدهد! این واژه در ایران مفهوم واقعى خود را پیدا کرده است!
  2
  21
  جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۱
  ۳۲
  antislam2500 - قم، ایران
  اینجا باید نعل وارونه بزنیم. مولا علی با سر انگشت در خیبر و جاکن کرد این که یک ویروس ناچیز است. میخواهند شیعیان را از اهل بیت جدا کنند که هر چه دلشان خواست بر سرمان بیاورند. حاشا و کلا. من دخل حسنی امن من العذاب ما هرگز از ریسمان اهل بیت دست بر نمیداریم.
  3
  6
  جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۶
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  اعراب سوسمار خور هم فهمیده اند که خانه خدا فقط یک دکان تجارت است،ولی بسیجی های کودن هنوز در جهل مرکب دست و پا میزنند
  5
  21
  جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۸
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه
  [::Hatef - پاریس، فرانسه::]. خخخخخ توالت رفتن
  1
  13
  جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  خودش نشون میده چه کسی عقل داره چه کسی عقلش تعطیل هست.
  1
  14
  جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::hassan5 - تهران، ایران::]. تو سوسمار خور نیستی چه گلی به سر انسانیت زدی؟ همون عرب برو چشماتو بازکن ببین بیابونهای امارات و عربستان و عمان رو که حتی زمینش شور بوده به گلستان تبدیل کرده هزارتا مثل تو و مسئولینت آرزو دارید یه هفته بتونید برید اونجا برای تفریح بهتون ویزا نمیده. بعد شماها یه سرزمین غنی با خاک خوب سواحل خوب با اینهمه پسته و نفت و زعفران رو به آشغالدونی تاریخ تبدیل کردید هرکجای دنیا آدم میره میگه ایرانی هستم مسخره میشه. جالبه خجالت هم حالیتون نمیشه فقط جشما بسته دهن گشاد همش ادعا میکنید. یعنی آدم لباس تنش نباشه گشنه باشه توی لجن هم نشسته باشه باز ادعا داره؟.
  3
  12
  جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  تنها نکته مثبت این ویروس در اینجاست که جهل و بنیادهای خرافی این دین اهریمنی را به چالش میکشاند ، نشان می‌دهد که این بت خانه های اسلامی ، امام زاده ها نه تنها شفاگر نیستند ، بلکه خود عامل بیماری هستند ، رنسانس نوین ، و با خاک سپردن اسلام ارتجاعی در حال شکل گرفتن است ، دین ستیزی ، و دین گریزی میلیون ها ایرانی را باید به فال نیک گرفت
  2
  8
  شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  یک نکته ی مضحک در کامنتها اینکه تفاوت بین شیعه و سنی و اب توبه سر یکی از انها۰ شیعه نمونه ادمخواران داخل ایران و سنی ادمخواران داعش طالبان بوکو حرام۰۰۰۰۰ مگر اصل جنایات در یکی از اینها زیر سوال رفته....خرافات مساوی...قضوات جنگهای اسلامی یکی بچه بازی چون رهبران دین یکی. کشتن کافران یکی ایجاد شهرنوی اسلامی با تعدد زوجات یکی و و و و...ماله کشی ممنوع همه.خ.نیستند
  2
  3
  شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. چهار تا ساختمان که اروپاییان و امریکاییان برای آنها ساختند نشانه تمدن و پیشرفت آنها نیست.اگر الان هم تکنسین های اروپایی از انجا خارج شوند آنها توان نگهداری ان ساختمانها را هم ندارند
  5
  3
  شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. ضمنا یک پانترکیسم که غیرت ایرانی بودن نداره
  7
  0
  شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
  ۴۰
  CHOPOG - برلین ، اتریش
  خبر خوشی را برای کل دنیا دارم بزودی زود ظرف چند روزه آینده داروی مقابله با ویروس کرونا را در اختیار سازمان بهداشت جهانی قرار میدهم.
  2
  0
  شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
  ۴۰
  CHOPOG - برلین ، اتریش
  جمعیت کل دنیا بایستی نصف بشه وکرونا تنها راهی هست که به این هدف برسند.
  2
  1
  شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  باز خوبه که در این نوع خبرها عمریها مثل کرم از سوراخاشون میلولند بیرون. تنها پادزهر همان سیستم ایمنی بدن است. کسانی که ایمان به اهل بیت امیرالمؤمنین ع دارند، ایمنی بدنشان نیز قوی‌تر است.
  4
  0
  شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::hassan5 - تهران، ایران::]. "چهار تا ساختمان که اروپاییان و امریکاییان برای آنها ساختند نشانه تمدن و پیشرفت آنها نیست.اگر الان هم تکنسین های اروپایی از انجا خارج شوند آنها توان نگهداری ان ساختمانها را هم ندارند"? این حرفها رو مسئولین دزد ایران گذاشتن توی دهنتون که به دزدی اونا و بدبختی خودتون افتخار بکنید . بیچاره برو ببین بچه های خودشون چطوری زندگی میکنن توی خارج!! من خودم رفیق اماراتی داشتم چند تا زبون حرف میزد بهترین دانشگاه درس خونده بود صد برابر مسئولین ایران لیاقت داشت. من پانترک نیستم ولی مثل تو نمیام به بدبختی کشورم الکی افتخار بکنم باعث بشم اون مسئول بی لیاقت بیشتر خراب بکنه
  0
  2
  یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۱
  نظر شما چیست؟