پومپئو: خامنه‌ای همچنان دروغ می‌گوید؛ رژیم ایران مشروعیتش را از دست داد

العربیه :مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا، روز پنجشنبه، 27 فوریه علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران را متهم کرد که به جای مسئولیت پذیری به دروغ گفتن به مردم خود ادامه می‌دهد
 
پومپیئو گفت:« پس از انتخابات اخیر در ایران که کمترین سطح مشارکت مردمی در آن ثبت شد، رژیم ایران مشروعیت خود را از دست داد».
 
پمپئو در سلسله‌ای از توئیت‌ها در حساب کاربری‌اش در شبکه توئیتر با اشاره به پنهانکاری رژیم ایران در باره انتشار ویروس «کرونا» در این کشور، گفت: «خامنه‌ای به جای قبول مسئولیت قتل غیرنظامیان هواپیمای مسافربری اوکراین و تهدیدات داخلی مربوط به سلامتی ایرانی‌ها، همچنان به دروغگویی ادامه می‌دهد».
 
او افزود که رهبر ایران جوانان این کشور را با «بی پروایی» برای ادامه سیاست توسعه طلبانه «انقلابی» خود در عراق، سوریه یا لبنان به کشتن می‌دهد.
 
وزیر خارجه آمریکا گفت که رژیم در ایران با بحران مشروعیت روبرو است بویژه پس از انتخابات اخیر که پایین ترین سطح مشارکت مردمی از سال 1979 تاکنون را داشته است.
 
رسانه‌های داخلی و خارجی می‌گویند انتخابات مجلس یازدهم رکورد کمترین میزان مشارکت مردم در 41 سال گذشته را به نام خود ثبت کرد. برخی تحلیلگران دو جناح اصلی حکومت را بازندگان اصلی می‌دانند. با وجود این، رهبر ایران گفته است انتخابات «درخشش مطلوبی» داشته است.
 
رهبر جمهوری اسلامی ایران پیش از انتخابات مجلس گفته بود: «ممکن است کسی از بنده خوشش نیاید، اما اگر ایران را دوست دارد، باید به پای صندوق رأی بیاید».
 
با وجود تبلیغات گسترده جمهوری اسلامی و رسانه‌های وابسته به حکومت برای شرکت گسترده مردم در یازدهمین دوره انتخابات پارلمانی این کشور اما به اتفاق نظر اغلب کارشناسان، این انتخابات رکورد کمترین میزان مشارکت مردم را به نام خود ثبت کرده است.
 
بسیاری از تحلیلگران و مخالفان رژیم جمهوری اسلامی معتقدند، وقایع اخیر در ایران بویژه پیامدهای اعتراضات نوامبر سال 2019 که در آن حدود 1500 نفر کشته و هزاران نفر زخمی و زندانی شدند و همچنین سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی به شکلی فاجعه بار توسط سپاه پاسداران و دروغ‌گویی و پنهانکاری مقامات رژیم ایران همه باعث انزجار و تنفر عمومی شده و باعث کاهش شدید مشارکت مردم در انتخابات اخیر مجلس شد.
+133
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Kumasi - کوماسی، غنا
  خب زرد مو ، حرافه زیاده گو...از وقتی ترامپ اومده شماها فقط مفت زر زر میکنید، قاسم رو دراز کردید پس چرا رژیمی که میدونید نا مشروعه و زاده زنا هست رو برنمیدارید؟ واسه شما که ساده ترین کاره....پس معلومه پدر ومادر این ولد چموش خودتون هستید، الان هم هی وق وق میکنید تا یا ویروس تاجی کرونا این ملت رو بکشه یا ویروس عمامه ای آخوند ....
  15
  15
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  پس لطفا یکی دو تا گزینه دیگه بچینید رو میز!
  6
  15
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  جناب پمپیو تو که میدانی پس چرا دست رو دست گذاشتی؟ حتما باید دنیا به گند کشیده شه؟ اینها مشروعیت نداشتند که حالا از دست داده باشند. در ضمن اسلام و مسلمانی این فرقه کثیف یعنی دروغ, قتل, جنایت و ریاکاری.
  7
  25
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  رژیم ملایان و اسلامشون خیلی وقته مشروعیتشون را از دست دادند. و با زور تفنگ باقی ماندند
  10
  30
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
  ۶۵
  hamishehrastgoo - پاریس، فرانسه
  این جاسوس سیا داره چهار ساله عر عر میکنه . همین روزها گورشو گم میکنه و میره .
  6
  17
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
  ۳۶
  امیددانا - استکهلم، سوئد
  جالبه دولتهای قبلی و دولت ترامپ همیشه به مردم خودشون و ملل جهان دروغ گفتن. صدام سلاح کشتار جمعی نداشت ولی بهانه تراشی کردن و عراق اشغال شد. شهروندان عامریکا و عروپا رو شکنجه دادن و دروغ گفتن اما بعدن عسکهاش لو رفت که چه جنایتکارهایی هستن و مایک پومپئو که عضو ارشد CIA بود هم نقش پر رنگی در دروغها و شکنجه ها داشت
  13
  6
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
  نظر شما چیست؟