ویروس کرونا از ایران به چند کشور دیگر رسید

 مقامات ایران می‌گویند تنها ۱۹۵ مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور تایید شده است رادیو فردا :مقامات رسمی کانادا و لبنان روز چهارشنبه ۷ اسفند از کشف موارد جدید ویروس کرونا در مسافرانی که از ایران راهی این کشورها شده، خبر داده‌اند.
 
شبکه سی‌بی‌سی کانادا از قول مقامات رسمی این کشور گزارش داده که پنجمین مورد ابتلا به ویروس کرونا در استان اونتاریو مشاهده شده که فرد مبتلا یک خانم بالای ۶۰ سال ایرانی است.
 
بر اساس این گزارش، فرد مورد اشاره روز دوشنبه به بیمارستانی در اونتاریو مراجعه کرده و چهارشنبه تست کرونای وی مثبت اعلام شده است. سی‌بی‌اس عنوان کرده که وی روز ۱۵ فوریه (۱۱ روز پیش) از ایران وارد کانادا شده است.
تدروس ادهانوم روز چهارشنبه گفت که هیئت سازمان جهانی بهداشت چند روز دیگر به ایران خواهد رفت
بیشتر در این باره:
سازمان بهداشت جهانی: شیوع کرونا در ایران، ایتالیا و کره جنوبی عمیقا نگران‌کننده است
 
پیش از این کانادا اعلام کرده بود که تست ویروس کرونا در ارتباط با یک خانم جوان نیز که از ایران وارد این کشور شده بود، مثبت بوده است.
 
همچنین وزارت بهداشت لبنان روز چهارشنبه از مشاهده دومین فرد مبتلا به ویروس کرونا خبر داد که اخیرا از ایران وارد این کشور شده است. این فرد به قصد زیارت اماکن مذهبی به ایران سفر کرده بود که بعد از بازگشت تست کرونای وی مثبت شده است.
 
هفته گذشته نیز مسافر دیگری از ایران مبتلا به ویروس کرونا شده بود که هر دو این افراد با پرواز مشابهی از ایران به لبنان بازگشته بودند.
 
از سویی کویت اعلام کرد شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به ۲۵ نفر رسیده است که همه آنها یا به طور مستقیم از ایران وارد این کشور شده‌اند یا با افراد مبتلایی که قبلا از ایران آمده بوده‌اند، در ارتباط بودند.
 
بحرین هم اعلام کرده در پی بازگشت سه شهروند زن این کشور از ایران، تست کرونای این افراد مثبت بوده و شمار کل کسانی که در ارتباط با سفر به ایران مبتلا شده‌اند به ۲۶ نفر رسیده است.
 
گزارش‌ها حاکی است که یک شهروند پاکستان نیز که از ایران به کشور خود بازگشته، مبتلا به این ویروس شده است.
 
همزمان گرجستان هم اعلام کرده اولین مورد مثبت ویروس کرونا در شهروندی که از طریق آذربایجان به ایران سفر کرده و بازگشته بود، آشکار شده است.
 
خود آذربایجان که برخلاف دیگر همسایه‌‌ها، مرزهای خود را به ایران نبسته است، اعلام کرده که ده‌ها نفر در قرنطینه هستند، اما باید منتظر نتیجه تست این افراد بود. برخی از آنها ایرانی هستند.
 
مقامات ایران می‌گویند تنها ۱۹۵ مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور تایید شده که از این میان ۱۹ نفر فوت کرده‌اند.
 
سازمان گزارشگران بدون مرز روز چهارشنبه دولت ایران را به «پنهانکاری» در اعلام ارقام واقعی مبتلایان به کرونا و سرکوب اطلاع‌رسانی مستقل در این زمینه کرد و مایک پومپئو وزیرخارجه آمریکا از ایران خواسته است تا در این مورد شفاف عمل کند.
 
در روزهای اخیر افغانستان گزارش داده بود که سه نفر در هرات از ایران ویروس کرونا را وارد کشور کرده‌اند.
 
عراق نیز روز دوشنبه خبر داد که اولین مبتلای به ویروس کرونا در این کشور یک طلبه ایرانی است.
+26
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  وحشتناکتر از ویروس کرونا صدور عنقلاب شکوهمند به جهان بود که تروریسم اسلامی به کشورهای دیگر رسید و فاجعه ی سینما رکس ابادان بوسیله ی ملایان عرعر البته با دروغ کثیف ساواک۰۰۰ سرمشق جنایتکاران اسلامی شد۰
  4
  34
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
  ۴۰
  Raphaels Tromped - مونیخ ، آلمان
  ایران عملا و عمدا افراد مریض را به کشورهای همسیایه میفرسته.واقعا این اخوند جماعت پست و صیغه زاده اند
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه
  مردم عزیز لطفا این بیماری رو جدی بگیرید و خودتون به خودتون کمک کنید.!!!
  1
  8
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
  ۵۰
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  قابل توجه اخوند هایه بیشعور و نفهم که مانع بستن حرم قم شدند و میگن که این حرم خودش شفا میده. یکی نیست به اوسکول ها بگه درب خونه خدا بستن چون خود خدا هم از اینکارها نمیکنه که کسی رو شفا بده حالا شما از امامزادهایه دره پیت تون چه انتظاری دارین.
  1
  11
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
  ۶۵
  hamishehrastgoo - پاریس، فرانسه
  قبال از اینکه به ایران کرونا بیاد قبلا به کشورهای دیگه رفته ولی صداشو در نمیارند. ایتالیا ، تایلند ، کره جنوبی. یک کمی اخبار جهانی را مطالعه کنید. آمو
  1
  4
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  از صادرات تروریسم رسیدیم به صادرات ویروس و بیماری. بیچاره همسایه هایمان گیر چه همسایه ای افتادند. قبلا نوشتم باز تکرار میکنم مردم ایران به دلیل انقلاب و اوردن حرامزادگانی چون خمینی و خامنه و بی عرضگی حال حاضر در کندن ریشه این نجسان عذرخواهی بزرگی به بزرگی جنایت های ج اصنامی به بشریت به خودشان و خصوصا مردم خاورمیانه دارند.
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  خامنه ای و دار و دسته حرامیش دستم برسه هر چی ایدزی توی خاورمیانه هست را جمع میکنم به صف میکنم و میگن بفرمایید .اتش به اختیار
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
  نظر شما چیست؟