پایگاه خبری حرم معصومه: معماری حرم و جنس ضریح سد محکمی در برابر کروناست

علی‌رغم مصوبه پنجم اسفند شورای تأمین قم، فعالیت‌های مذهبی در حرم همچنان ادامه دارد رادیو فردا :پایگاه حرم معصومه در قم، با انتشار یادداشتی ضمن انتقاد از مصوبه شورای تأمین استان قم مبنی بر تعطیلی نماز جماعت و ضدعفونی کردن حرم، اعلام کرد سازه‌های این حرم به دلیل استفاده از نقره «در بالاترین سطح آنتی‌باکتریایی و سد محکمی برای اپیدمی کرونا است».
 
نویسنده این یادداشت که روز چهارشنبه، ۷ اسفند، در پایگاه رسمی این مکان مذهبی منتشر شده، همچنین با اشاره به سخنان اخیر محمد سعیدی، نماینده رهبر ایران در قم، مبنی بر «دارالشفا بودن حرم» اضافه کرده است که «هشیاری مردم بصیر قم مانع اجرای تصمیم اشتباه و غیرایمانی شورای تأمین شد».
 
این یادداشت همچنین مصوبه شورای تأمین قم را «ناشی از عدم شناخت دقیق ساختارهای اصیل ایمانی تمدنی جهان اسلام» عنوان کرده است.
 
در بخش دیگری از این یادداشت، الگوی تقابل با کرونا «آرامش موجود در ساختار معماری حرم» عنوان شده و ادعا شده است که «بیمار و یا شهر آلوده به ویروس کرونا قبل از آن‌که نیازمند پزشک معالج ماهر باشد، نیازمند حکیم هدایتگر و آرامش‌بخش است».
 
شهر قم منشأ آلودگی به ویروس کرونا و شیوع آن در ایران اعلام شده و مقام‌های وزارت بهداشت بارها گفته‌اند افرادی که در سایر نقاط ایران مبتلا شده‌اند، به نحوی با قم مراوده داشته یا در ارتباط بوده‌اند.
+4
رأی دهید
-87

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  الان همه دنیا با ما حسودیشان میشود!
  0
  44
  ‌چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  خریت نه تنها علف خوردن است، بلکه زیارت کردن است
  1
  53
  ‌چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
  ۴۰
  Raphaels Tromped - مونیخ ، آلمان

  این جوان احمق را با اون چند راس اخوند مقایسه کنید، اخوند کناریش حت پوزه بند داره ولی این بزغاله(بلانسبت بزغاله) چنان چسپیده به اون قفس انگار...تا این چنین احمقهایی توی این مملکت هست، نه ایران و نه ایرانی روی ارامش را خواهد دید.
  1
  52
  ‌چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳
  ۵۰
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  من با نظر نویسنده این مطلب در مورد باز بودن حرم موافقم، حالا که اینها اینقدر خرند بگذارید هر روز برن حرم تا این ویروس بجون تمام این اخوندهایه پیر و پاتال مفتخور بیوفته و همشون رو بفرسته قبرستون.
  1
  18
  ‌چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  میگویند:. سفیر انگلیس در دهلی ازمسیری در حال گذر بود، میبیند یک جوان هندی، لگدی به گاوی میزند. گاوی که درهندوستان مقدس است. سفیر انگلیس ازخودرو خود پیاده شده و به سوی گاو میدود و گاو را میبوسد در این لحظه گاو ادرار میکند و سفیر انگلیس با ادرار گاو دست و صورتش رامیشوید. بقیه مردم حاضر که میبینند یک غریبه اینقدر گاو را محترم میشمارد، در جلوى گاو سجده میکنند و آن جوان را مجازات میکنند. همراه سفیر انگلیس با تعجب میپرسد:. چرا این کار را کردید؟. سفیر میگوید:. لگد این جوان آگاه میرفت که فرهنگ هندوستان را پنجاه سال جلو بیاندازد ولی من نگذاشتم از کتاب :جهانی که من دیدم......... جهل و خرافات عامل اصلی عقب ماندگی ملتهاست. دشمنان یک ملت رواج دهنده جهل و خرافات. در فرهنگ آن ملت هستند.
  0
  10
  ‌چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹
  نظر شما چیست؟