۱۹ کشته و ۱۳۹ مبتلا؛ روحانی: به کرونا تهمت نزنید

یورونیوز :حسن روحانی از مردم ایران خواست به شایعات توجه نکنند و هر فوتی را به پای کرونا نگذرند و به این ویروس تهمت نزنند.
 
پیش از این وزارت بهداشت ایران از تایید درگذشت ۱۹ نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر داده بود.
 
کیانوش جهانپور، رئیس روابط عمومی وزارت بهداشت ایران روز چهارشنبه ۷ اسفند با اعلام این مطلب افزود ۱۳۹ نفر هم به ویروس کووید-۱۹ آلوده شده‌اند.
 
در موارد جدید ابتلا ۱۵ نفر در استان قم، ۹ نفر در استان گیلان، ۴ نفر در استان تهران، ۳ نفر در استان خوزستان، ۲ نفر در سیستان و بلوچستان، ۲ نفر در فارس، ۲ نفر در کهکیلویه و بویر احمد یک نفر در استان مرکزی، یک نفر در لرستان، یک نفر در کرمانشاه، یک نفر در اردبیل، یک نفر در مازندران، یک نفر در سمنان و یک نفر در هرمزگان بوده‌اند.
روحانی: هیچ‌کس جز ستاد ملی مبارزه کرونا، حق اعلام تعطیلی ندارد
حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران هم روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت تاکید کرد مسئولیت تصمیم‌گیری درباره تعطیلی تنها با ستادملی مبارزه با کرونا است و هیچ استاندار، فرماندار و وزارت‌خانه‌ای اجازه ندارد به تنهایی تصمیم به تعطیلی بگیرد.
 
رئیس جمهوری ایران در بخش دیگری از صحبت‌هایش از مردم خواست به شایعات در خصوص قرنطینه شهرها یا مناطق توجه نکنند و به دولت اطمینان داشته باشند که اطلاع رسانی با شفافیت و صداقت صورت می‌گیرد. روحانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش از مردم خواست کرونا را با دیگر بیماری‌ها اشتباه نگیرند و افزود: «روزانه افرادی به دلایل مختلفی فوت می‌شوند و ممکن است آنفولانزا داشته باشند. این را نباید به پای کرونا بگذاریم و کرونا تهمت نزنیم. هر فوتی دلیل خاص خود را دارد.» او یک بار دیگر با تکرار صحبت‌های پیشین خود آمریکا را به بهره‌برداری از بحران کرونا متهم کرد و افزود: «ویروس جدید نباید بهانه جدیدی به دست معاندین باشد و ما کار را تعطیل کنیم. اگر وزارت بهداشت به ما بگوید قبل از شروع جلسه دست خود را با صابون بشوریم، ما حتما این کار را انجام دهیم و هر چه وزارت بهداشت بگوید ما انجام می‌دهیم.»
 
روحانی با تهدید خواندن شایعات در خصوص تعطیلی در ایران، آن‌را توطئه‌ای دانست که کشورهای خارجی از آن استفاده می‌کنند.
 
«اخیرا یکی از مسئولین رده‌بالای آمریکا هم راجع به کرونای ایران حرف می‌زند. خودشان آنجا در آمریکا گرفتار کرونا هستند. در آنفولانزا ۱۶ هزار کشته دادند، حالا درباره کرونا در ایران اظهار نظر می‌کنند.»
این صحبت‌های حسن روحانی در حالی طرح می‌شود که پیشتر علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی ایران هم کرونا را کلیدواژه راهبرد فشار حداکثری دشمنان علیه ایران خوانده بود. آقای شمخانی هدف این کار را ایجاد فشار روانی برای بستن مرزهای زمینی و هوایی به روی ایران معرفی کرده بود.
 
ویروس کرونا تاکنون جان بیش از ۲۷۰۰ نفر را در سراسر جهان گرفته و بیش از ۸۱ هزار نفر هم به این ویروس آلوده‌شده‌اند. بر اساس اعلام مقامات ایرانی، تاکنون ۱۹ نفر بر اثر این ویروس فوت کرده‌اند و ۱۳۹ نفر هم ناقل آن هستند.
+6
رأی دهید
-36

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  استاد اعظم - ایرلند، انگلستان

  ستاد ملی مبارزه کرونا!!! حداقل 200 مفت خور جدید به سیستم اضافه شد
  0
  25
  ‌چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
  ۴۰
  Afshin51 - کلن، آلمان

  کرونا ویروس و تمامی امراض دیگر شرف دارند بر تک تک شما ویروسهای بیشرف و بیوجدان و خائن عمامه بر سر و هواداران بی عقلتان که از ایران تا تلی از خاکستر و مرگ نسازید دست بردار نیستید ! مرگ و تباهی و . تنها دستاورد حکومت اسلامی بوده و خواهد بود و بس مردم بیدارررررر شوید
  0
  26
  ‌چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
  ۵۵
  ممتاز - لندن، انگلستان

  بنظرم درست میگن چون روزانه مرگ در اثر تصادف (پراید) خیلی بیشتر از کرونا هست فقط اسم پراید رو میتونن عوض کنن به کرونا2
  0
  21
  ‌چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اوه اوه! حسن غیرتی شد! الان میگه این کورونا از خانواده اخوند و شیخ هست عین خار و مادر ماست! بهش تهمت نزنین
  0
  10
  ‌چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶
  نظر شما چیست؟