پمپئو: نگرانیم رژیم ایران جزئیات مهمی از شیوع کرونا در این کشور را مخفی کرده باشد

صدای آمریکا :وزیر خارجه ایالات متحده می‌گوید بسیار نگرانیم که رژیم ایران جزئیات مهمی از شیوع ویروس کرونا را مخفی کرده باشد. ایران باید اطلاعات دقیق منتشر کرده و با سازمان بهداشت جهانی همکاری کند.
 
مایک پمپئو روز سه شنبه ۶ اسفند در کنفرانس خبری در محل وزارت خارجه آمریکا ضمن ابراز نگرانی نسبت به «مخفی کردن» جزئیات مربوط به شیوع ویروس کورونا در ایران از کشورهای همسایه و مطلع خواست، اطلاعات در این مورد را به دیگران اطلاع دهند.
 
مایک پمپئو در بخش دیگری از سخنانش، از خدمات خبرنگارانی که از ووهان در چین به بررسی وضعیت مبارزه و کنترل ویروس کورونا می‌پردازند، تقدیر کرد.
 
همچنین در پاسخ به پرسشی در مورد این که واکنش آمریکا به اخراج خبرنگاران روزنامه وال‌استریت جورنال چه خواهد بود، گفت: در مورد حزب کمونیست چین که خبرنگاران وال‌استریت جورنال را اخراج کرده، بیانیه دادیم و محکوم کردیم. مهم است که بدانیم چه اتفاقی دارد آن‌جا می‌افتد، برنامه چیست، آمار چیست و چه راه‌هایی دنبال می‌شود. نه فقط برای چین که برای دیگر مردم جهان از جمله ایالات متحده آمریکا.
 
شیوع کرونا تاکنون ۲۶۰۰ کشته در چین برجای گذاشته است. ایران بعد از چین با ۱۵ کشته، بیشترین جانباختگان را داشته است.
 
این آمار در حالی است که نماینده قم در مجلس روز دوشنبه ۵ اسفند ماه اعلام کرده بود که حدود ۵۰ نفر مبتلا به ویروس کرونا در قم جان خود را از دست داده‌اند. آماری که وزارت بهداشت آن را تکذیب کرد.
 
به نظر می‌رسد جمهوری اسلامی این بار نیز در مقابل بحران، رویه همیشگی خود را درپیش گرفته است. مقامات رژیم که تا همین چند روز پیش حتی نگرانی برای شیوع کرونا در ایران را رد می‌کردند، با انتشار خبر مرگ دو فرد مبتلا به این ویروس در قم مجبور به اعتراف شدند.
 
ایالات متحده بارها سوءمدیریت، فساد مالی نهادینه، و غارت دارایی‌های ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات ایران و وضعیت نابسامان رفاهی مردم آن کشور دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.
+73
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  نه تنها مخفی کرده اند بلکه حتما دروغ هم می بافند
  5
  36
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
  ۳۶
  امیددانا - استکهلم، سوئد

  پمپئو و ترامپ حامی تروریسم دولتی هستن و دولت تروریستی امریکا شرارتهای زیادی کرده اینا یا ترور میکنن یا کودتا میکنن - همینم مونده این شکنجه گر سابق CIA دلسوز ملم ایران بشه!. پمپئو خیلی چیزا رو مخفی میکرد ازجمله جاسوسی از شهروندان اروپا و امریکا و شکنجه ها ی سازمانسافته دولتی
  33
  9
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷
  ۳۶
  امیددانا - استکهلم، سوئد

  رژیبم بدنام آمریکا که خودش تخصصی زیادی در پنهانکاری و دروغ گویی داره. میگفتن آمریکا مشغول شکنجه و نقض حقوق بشره و دولت میگفت ذدروغه اخر اردوپاه های مرگ ابوغریب و گوانتانامو لو رفت
  30
  10
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
  ۳۶
  امیددانا - استکهلم، سوئد

  میگفتن آمریکا دروغگو هست و صدام سلاح های کشتار جمعی نداره اما آمریکا با بهانه تراشی رفت عراق رو اشغال کرد و بعد لو رفت از اول هم میدونستن صدام چیزی نداره. دولت درغگو و استعمارگر آمریکا به دولت ایران اتهام میزنه!...
  30
  9
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  خیلی نگران جمهوری اسلامی هستی ،برای همین صدام رو سرنگون کردی وعراق رو به جمهوری اسلامی تحویل دادی. قبل از انقلاب هم بخاطر قیمت نفت با عربستان در اجلاس دوحه تبانی کردی و تا قیمت نفت بشکنه وشاه بی ثبات بشه ، جمهوری اسلامی محصول خودته
  6
  15
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  نگرانیم رژیم ایران جزئیات مهمی از شیوع کرونا در این کشور را مخفی کرده باشد...اینها دیگر پستی را به حد کمال رسوندند حتی نمیگذارند برای کمک رسانی امار دقیق بیماران معلوم بشه، اینها میخوان ملت ایران را نابود کنند تا بیدردسر ایران به یکی از استانهای روسیه تبدیل بشه.عکس العمل ملت اینجا تماشایی هست،۴۱ سال حاضرند به هر پستی تن دهند.
  1
  8
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۶
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  من نمی‌‌دانم. پمپئو تروریست یا خیر. ولی‌ یک چیز را می‌‌دانم. نوکر پمپئو باش. ولی‌ .....آخوند لیس نزن، این کجا و آن کجا. نه اینکه آقات خیلی‌ دلسوز ملت ایران است. به اون مسافر آنکارا هم گفتم. شما اول خواص ... آخوند را برای ما تشریح کند. بعد در اینجا سخن از ملت ایران. برای کسی‌ که دیگر حرفی‌ گفتن ندارد. خیلی‌ ور می‌‌زنی‌. اون‌ها یک گوانتانامو دارند. شما که تمام ایران را گوانتانامو کرده.
  1
  0
  ‌چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۶
  ۳۶
  امیددانا - استکهلم، سوئد
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. شما خودباخته های غربگدا هیچوقت چیزی نفهمیدین و از امثال پمپئو آویزون هستین. آن کس که نداند و نداند که نداند/. در جهل مرکب ابدالدهر بماند/. آن کس که نداند و نخواهد که بداند/. حیف است چنین ... زنده بماند/
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
  نظر شما چیست؟