روحانی: دشمن می‌خواهد با هراس‌افکنی درباره کرونا کشور را تعطیل کند

 روحانی تاکید کرد که فعالیت مراکز دولتی ادامه پیدا خواهد کرد. رادیو فردا :رئیس‌جمهور ایران مدعی شد که «دشمن» قصد دارد با «هراس‌افکنی» درباره شیوع کرونا کشور را تعطیل کند.
 
حسن روحانی روز سه‌شنبه ۶ اسفند در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: «این یکی از توطئه‌های دشمنان است که با هراس‌افکنی کشور را به تعطیلی بکشانند.»
 
وی تاکید کرد که فعالیت مراکز دولتی ادامه پیدا خواهد کرد و افزود: «همه باید مشغول کار خودمان باشیم و فعالیت کنیم. همه باید مراقب باشیم.»
 
آقای روحانی در عین حال اعلام کرد که اگر ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و اماکن عمومی تصمیم گرفت اعلام خواهد کرد.
 
پیش از این علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی نیز گفته بود، بیماری «بهانه خوبی» بود که «دشمن» قصد داشت با بهره‌برداری از این فرصت، مشارکت در انتخابات را کاهش دهند.
 
تاکنون پیشنهادهایی برای تعطیلی مراکز دولتی تا فروردین ماه مطرح شده اما مقامات جمهوری اسلامی با این پیشنهادها مخالفت کرده‌اند. کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ایران نیز پیشنهاد کرده که مدارس ایران تعطیل شوند. با این حال دولت هنوز مدارس را تعطیل نکرده است.
 
وزارت بهداشت علت مخالفت با تعطیلی مدارس را جلوگیری از افزایش سفرها و شیوع بیماری در همه شهرهای کشور عنوان کرده و از مردم خواسته است تا در منازل و شهرهای خود بمانند.
 
مقام‌های وزارت بهداشت در ابتدا انتشار اخبار شیوع کرونا در ایران را «کذب» خوانده بودند و تنها پس از مرگ دو شهروند قمی، این اخبار را تائید کردند.
 
با این همه آقای روحانی گفت که مردم «نباید نگران باشند» و اخبار را تنها از صدا و سیما دنبال کنند.
 
وی اعلام کرد که مردم برای مواد ضد عفونی و شوینده‌ها و ماسک نباید نگرانی داشته باشند.
 
رئیس جمهور ایران اعلام کرد، تعداد افرادی که مشکوک به بیماری کرونا بوده‌اند واز بیمارستان مرخص شده‌اند افزایش پیدا کرده و این اخبار «امیدوار کننده» است.
 
پیش از این پیشنهاد قرنطینه شهر قم مطرح شده اما مقامات جمهوری اسلامی اعلام کرده‌اند که قرنطینه این شهر ممکن نیست.
 
روز سه‌شنبه همچنین اعلام شد که محمود صادقی، نماینده مجلس تهران و ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.
 
پیش از این نیز گزارش‌هایی از ابتلای شماری از مقام‌های مسئول جمهوری اسلامی از جمله شهردار منطقه ۱۳ تهران و شماری از کادر پزشکی مراکز درمانی منتشر شده بود.
+3
رأی دهید
-96

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  جناب روباه بنفش روحانی امیدوارم خودت هم کرونا بگیری تا از این خزعبلات دوباره نگویی همانطور اطرفیانت گرونا گرفته اند صادقی حریرچی قدیری وووو همه کرونا گرفته اند
  2
  66
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
  ۴۰
  babak.iraniii - تهران، ایران

  تمام هم. تمام هم و غمشون شده دشمن دشمن دشمن دژمن دژمن 41 ساله این فیلم را بازی میکنند .
  2
  61
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  البته عزیز دلم. همیشه دروغ و دروغ و بیگانه بودن با مردم و حقیقت را نگفتن. اگر مملکتی با دروغ و ریا به جائی رسید شما هم دومی هستید
  1
  49
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  هی که این دشمن اگه دست من میوفتاد ؟؟ چهل ساله داریم دنبالش میگردیم و آخرش هم نشناختیم . دشمن شماره یک مردم ایران شماها هستنید لطفآ تشریفتان ببیرید تا مردم نفس بکشند
  1
  51
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران

  مرتیکه پست دروغگو,مملکت 40ساله که تعطیله تو احمق خائن تازه فهمیدی؟آیا در دنیا از شماها دشمن تر نسبت بایران و ایرانی پیدا میشه؟
  2
  56
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا

  ما دوستانی مثل شما داریم که احتیاج به دشمن نداریم احمق فقط جلوی چشمتو نگاه نکن البته شماها دارید روز شماری می کنید که کی این رهبر و فرزانه سقط شه تا اون شعار مرگ امریکا را شما بکنیدش سلام بر امریکا سلیمانی را که فروختید برای بقای خودتان اون چلمک هم بکشید بفرستیدش پیش امام ره گم کرده ودولت یعنی مجلس هم مشتی خر گاو انتخاب شدن عجب مهر چینی خوب موفق باشید.
  1
  28
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱
  ۴۹
  Botol - آلمان، آلمان

  برو بمیر تا کرونا ارزونه جاسوس
  2
  28
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۲
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه
  اگر این کلمه را نداشتید که خودتون رو به سعید طوسی واگذار میکردید، میکردید، میکردید، میکردید، ....دژمن دژمن دژمن دژمندژمن دژمن دژمن دژمندژمن دژمن دژمن دژمندژمن دژمن دژمن دژمندژمن دژمن دژمن دژمندژمن دژمن دژمن دژمندژمن دژمن دژمن دژمندژمن دژمن دژمن دژمن من من من آخ...….....طوسی جان، تو هم دژمن؟
  2
  17
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  بی صبرانه منتظر فرمایشات مزلفان چون رائفی پور و علی عباسی هستم که چگونه این کرونا خانم را توجیه میکنند!
  3
  15
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  دشمن ....مگر ایران و ملت ایران دشمنی به جز شما ها هم داره، عجیبه!
  0
  12
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
  نظر شما چیست؟