ایرج حریرچی، معاون وزارت بهداشت ایران به کرونا مبتلا شد + ویدیو

ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت ایران گفته دیروز دچار تب شده بود بی بی سی :ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت دولت حسن روحانی که یک روز پیش از این درباره شیوع ویروس کرونا همراه با سخنگوی دولت کنفرانس خبری برگزار کرده بود، اعلام کرده که مبتلا به کرونا شده است. همچنین محمود صادقی، نماینده مجلس ایران در توییتی از ابتلای خود به کرونا، خبر داده است.
 
آقای حریرچی با انتشار ویدئویی از خود گفته از دیروز "تب" داشته و اواخر وقت آزمایش اولیه او "مثبت" بوده و امروز به او اطلاع دادند که به طور قطعی به کرونا مبتلا شده است.
 حریرچی : من هم کرونایی شدم، حتما کرونا را شکست می دهیماو گفته حال عمومی‌اش "خوب" است و درمان را آغاز کرده است. معاون وزارت بهداشت ایران خطاب به مردم ایران گفته "مطمئن باشید کرونا را شکست می‌دهیم".
 
آقای حریرچی دیروز در زمان برگزاری کنفرانس خبری با علی ربیعی سخنگوی دولت روحانی که به طور مستقیم از تلویزیون ایران پخش می‌شد، دچار عطسه و سرفه می‌شد.
کنفرانس خبری علی ربیعی سخنگوی دولت و ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت یک روز پیش برگزار شده بود ایرج حریرچی در کنفرانس خبری یک روز پیش درباره پیشنهاد قرنطینه قم به عنوان شهر اصلی شیوع کرونا گفته بود "با قرنطینه موافقم نیستیم، قرنطینه برای قبل از جنگ جهانی اول است، آزمایش، تحلیل و پیش بینی در مورد ویروس کرونا انجام می دهیم، بررسی می کنیم که هر تصمیم چه تاثیری دارد. براین اساس قرنطینه تبعات زیادی دارد، و به هیچ وجه موافق نیستیم".
 
آقای حریرچی دیروز در پاسخ به یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از قم که گفته بود "۵۰ نفر" بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در قم مرده‌اند، گفت در صورتی که آمار کشته‌شدگان نیمی از این افراد باشد، از سمت خود کناره‌گیری می‌کند. ساعاتی بعد این نماینده مجلس ایران گفت که اسامی کشته شدگان را در اختیار آقای حریرچی قرار داده و منتظر استعفای اوست.
 
آقای حریرچی دیروز در این کنفرانس خبری درباره چگونگی دفن پیکر افراد مبتلا به ویروس کرونا گفته بود "روش کاملا مشخص از پیش تعیین شده وجود دارد که جنس تابوت چه باشد، شستشوی میت به چه طریقی است، چه موادی روی جسد ریخته می شود و همه این ها مطابق با پروتکل سازمان جهانی بهداشت است و دقیقا مثل آن انجام می‌شود" و سخنگوی دولت ایران نیز در توضیحی اضافی به اظهارات آقای حریرچی گفت "اجازه شرعی هم برای دفن این جنازه‌ها گرفته شده تا مغایرت شرعی نداشته باشد و با این پروتکل امکان اینکه ویروس تسری پیدا کند، صفر است".
 
همزمان با گزارش ابتلای معاون وزارت بهداشت دولت ایران به کرونا، سایت خبری امتداد در ایران نیز گزارش داده است که یکی از اعضای دفتر آیت‌الله موسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید شیعه در قم به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده و به همین دلیل دیگر اعضای دفتر او همراه با مرجع تقلید در "قرنطینه" قرار گرفته‌ا‌ند.
 
مقام های رسمی در دولت ایران می‌گویند تا روز ششم اسفند، ۹۵ نفر به این ویروس در ایران مبتلا شده‌اند و ۱۵ نفر هم درگذشته‌اند.
 
ویروس کرونا به شهرهای مختلف ایران تسری پیدا کرده و همراه با مسافرانی از ایران به کشورهای همسایه منتقل شده است.
+75
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  محمود صادقی نماینده مجلس خفتگان جمهوری اس.هالی ایران هم از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داد -در حرم معصومه قم با دود کردن اسفند معصومه را از کرونا ضدعفونی میکنند
  3
  38
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
  ۴۰
  Afshin51 - کلن، آلمان

  به جهنم که دچار کرونا شده ،امثال این مسئول بی وجدان همراه با رهبر بیشرفشان که بخاطر انتصابات مجلس فاسد و خائن انتقال ویروس کرونا در کشور را پنهان نگاه داشته و باعث تسریع و تشدید بیماری مردم گشته اند امیدوارم به بدترین و دردناکترین امراض دچار شوند و با شنیع ترین وجه ممکن به درک واصل شوند ،‌مرگ بر حکومت کثیف و فاسد اسلامی ایران
  3
  50
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  ای دروغگووووووووووووو. کدوم یکی از مبتلایان به کرونا میتونه اینقدر سرحال باشه و راحت زر بزنه . میخوایین فقط کاری کنین که مردم اعتراض نکنن . ترستون از جای دیگه س . نه کرونا داری نه چیزه دیگه . فقط مرضه دروغ گفتن داری هم تو هم بقیه ی اراذل و اوباشه حکومت .
  2
  61
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  دعا میکنیم که زودتر بمیری.
  3
  49
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. باید به آنان لقب "شهیدان راه کرونایی" داد و اینطوری که پیداست قصد دارند جمعیت ایران را به نصف برسانند.
  2
  18
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱
  ۵۴
  دانای نادان - آمستردام، هلند

  من فکر می‌کنم دروغ میگه. از یه طرف خودش رو می‌خواد فداکار جا بزنه و از طرف دیگه می‌خواد بگه دیدید من گرفتم و خیلی‌ راحت خوب شدم . پس نتیجه میگیریم هر کی‌ میمیره خودش مقصر هستش که درست رعایت نکرده
  2
  32
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
  ۵۰
  nyy01 - سن روزا، انگلستان

  دعا میکنیم که زودتر بمیری.
  2
  27
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::scandal - برلین، آلمان::]. امیدوارم اون نصفه مورد نظر هلاک بشند.
  2
  11
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. عزیز جان، گل فرمودید مثل همیشه ✌✌✌
  1
  5
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  اعضای دفتر او همراه با مرجع تقلید در "قرنطینه" قرار گرفته‌ا‌ند... به امید روزی که تخم و ترکه هرچی مر جع تقلید و اوند بی پدر است یک بار و برای همیشه مننقرض بشه. کی خبر مرگ مکار شیرازی و اخوند تبریزی چهار چشم را میدید انشا ا...
  1
  6
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۴
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  دعای همه مردم ایران است که آیت الله ها به کرونا خانم بوسه مرگ بزنند
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۸
  نظر شما چیست؟