دستگیری خلبان هواپیمایی که در فرودگاه استانبول سه تکه شد

یورونیوز :مقامات ترکیه روز دوشنبه اعلام کردند که خلبان هواپیمایی را که اوایل ماه جاری میلادی از باند فرودگاهی در استانبول خارج شده بود، دستگیر کرده‌اند.
 
رسانه‌های ترکیه روز پنجم فوریه اعلام کرده بودند که در پی خروج یک فروند هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت هواپیمایی پگاسوس از باند فرودگاه صبیحه گوکچن سه تن از مسافران این پرواز جان باخته‌اند.
 
رویترز در گزارشی به نقل از خبرگزاری آناتولی آورده است که هر دو خلبان این پرواز پس از حادثه مورد سوال قرار گرفته و یکی از آنها که کاپیتان مهمت ارسلان نام دارد دستگیر شده است.
 
هواپیمای سانحه دیده شرکت پگاسوس که از ازمیر بلند شده بود هنگام نشستن به روی باند فرودگاه صبیحه گوکچن به دلایلی که هنوز اعلام نشده دچار سانحه شد. در این حادثه جدا از جان باختن سه تن از مسافران ۷۶ تن دیگر به همراه شش خدمه پرواز به شدت مجروح شدند.
 
در گزارش خبرگزاری آناتولی به جزئیات بیشتری در خصوص علت دستگیری یکی از دو خلبان این هواپیما اشاره‌ای نشده است.
 
گفتنی است که پیست فرودگاه صبیحه گوکچن هنگام فرود این هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ لغزنده بود و هواپیما پس از سر خوردن به خارج از باند منحرف و سه تکه شد.
+37
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  arkadash - نیکوزیا، قبرس
  علتش رو اینطوری اعلام کردند که آقای خلبان تومور داشته و سه روز قبل از پرواز رفته یواشکی عمل مغز انجام داده ولی پنهون کرده و پرواز کرده
  8
  21
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  [::arkadash - نیکوزیا، قبرس:جناب اگر گفته شما درست باشه,باید مسئولین بیمارستان مربوطه مورد را بشرکت هواپیمائی گزارش میکردند.
  1
  17
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::arkadash - نیکوزیا، قبرس::]. کسی که تومور داره و عمل کرده باشه که سه روزه مرخص نمیکنند از بیمارستان
  0
  19
  ‌سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۹
  ۵۹
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  از صحت و سقم این موضوع خبر ندارم . ولی اگر عمل جراحی روی مغز برای برداشتن تومور صورت بگیرد! حتی برای خوش خیم ترین تومور; بیمار حداقل برای ده روز به عنوان مسافر از مسافرت هوایی منع می گردد. چه برسد به عنوان خلبان! عمل جراحی باز (Craniotomy ) با باز کردن قسمتی از جمجمه; برای رسیدن به تومور صورت میگیرد. حتی ممکن است در حین عمل بیمار در هوشیاری کامل باشد و حرف بزند. یا یک داستان را تعریف بکند. یا از بیمار در حین عمل جدول و ضرب را بپرسند. البته بستگی به موقعیت و اندازه تومور و نوع ان دارد. ترخیص بیمار هم بستگی به نظر جراح دارد. جانتان جور
  0
  15
  ‌چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
  ۳۶
  امیددانا - استکهلم، سوئد
  در کانال "رودست" درباره این حادثه افشاگری کردم و اسنادی که به دستم رسیده رو نشان دادم. این ویدیو که ساختم خیلی پربازدید شده
  1
  3
  ‌پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۳
  نظر شما چیست؟