محسن هاشمی: تهران را قرنطینه می‌کنیم

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران احتمال قرنطینه تهران به دلیل انتشار کرونا را تایید کرد و گفت در صورتی که تعداد مبتلایان به این بیماری زیاد شود، تهران قرنطینه خواهد شد.
 
به گزارش خبرگزاری ایلنا محسن هاشمی، رییس شواری شهر تهران، درباره قرنطینه شهر تهران گفت:«تا به حال بحث قرنطینه تهران مطرح نشده و در این خصوص باید از وزارت بهداشت سوال کرد. من این را از وزارت بهداشت سوال می‌کنم و احتمالا اگر تعداد مبتلایان زیاد شود، این کار را انجام خواهیم داد.»
 
کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران روز یک‌شنبه 23 فوریه 2020، اعلام کرد: «از روز گذشته تا امروز تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در کشور به 43 نفر رسیده که از این تعداد، 8 نفر فوت شده اند.»
 
در پی انتشار ویروس کرونا در شهرهای مختلف ایران، وزارت بهداشت کلاس‌های آموزشی دانشگاه‌ها، دانشکده‌های علوم پزشکی و سایر واحدها و موسسات آموزش عالی هم عرض تابعه در استان‌های تهران، قم، همدان قزوین، البرز، اصفهان، گیلان، مازندران، گلستان و مرکزی را تا پایان هفته تعطیل اعلام کرد.
 
بر همین اساس مهد‌های کودک، مدارس در همه مقاطع، مراکز روزانه بهزیستی و مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها در برخی استان‌های ایران از جمله قم، تهران، گیلان، البرز، مرکزی، قزوین، همدان، اصفهان و مازندران به مدت دو روز و در برخی دیگر تا پایان هفته تعطیل شدند.
 
پیش از موضوع قرنطینه تهران، بحث قرنطینه شهر قم به عنوان مرکز انتشار کرونا در ایران مطرح شد که مسعود نمکی، وزیر بهداشت ایران در این‌باره گفت: «خیلی ها گفتند قم را قرنطینه کنیم اما مردم عزیز قم این درک را دارند که باید در این شرایط سفر نکنند و دیگران نیز به قم سفر نکنند چرا که قم کانون بیماری کرونا است که افراد مبتلا در سایر استانها از قم این بیماری دریافت کردند.»
+9
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  بنظرم تا میلیونی کشته ندیم این احمق ها وسعت فاجعه را درک نخواهند کرد. دو ماه است که چینِ پیشرفته ضمن قرنطینه کردن شهر ها با این بیماری مهلک دست و پنجه نرم میکند، اما این بیسواد ها مدارس را برای یک هفته تعطیل میکنند. لابد خیال کرده اند که تا هفته بعد آقا مهدی از ته چاه بیماری را مهار خواهد کرد.
  6
  91
  یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۴
  ۴۶
  Lucky Luc - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  در صورت ابتلا به ویروس کرونا دمنوش سیاه دانه و عسل را دم کرده و بنوشید. نوشیدن این دمنوش را تا ده روز ادامه دهید. روز یازدهم این دمنوش را بدون عسل بنوشید. در این روز ویروس خودش بیرون آمده و میپرسد: پ عسلش کو؟ بعد با دمپایی بزنید تو سرش بکشیدشlol
  3
  12
  دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۴
  ۴۰
  smart292 - ونکوور، کانادا
  ویروس آخوند کشنده تر از ویروس کرونا است.
  0
  16
  دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۹
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  وقتی عقل تقسیم میکردن این جماعت تو صف بشکه بودن که سایز رو ببرن بالا که بتونن پر رویی کنن.
  1
  14
  دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۳
  ۴۱
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  ایران و چین رسماً مورد حملهء بیولوژیک آمریکا قرار گرفته اند. یک عده زایونیست هم از سپاه و ماهان این امر را تسریع کردند. سناریوی دکون بازار آخرالزمان خوب داره پیش میره. مبارک این ملت بی خیر باشه.
  0
  13
  دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
  نظر شما چیست؟