بازرگان قمی منشا احتمالی کرونا در ایران

منشا احتمالی کرونا در ایران پیدا شد؟دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، از شناسایی فردی گفت که احتمال دارد منشا ورود کرونا به کشور بوده باشد. این فرد یک بازرگان قمی بوده که به چین سفر داشته و بر اثر این بیماری نیز فوت شده است.
_____________________________________________________________________________
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج: سه مورد مشکوک کرونا در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شدپرویز یزدان‌پناه، رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، از مشکوک بودن ابتلای ۳ نفر به کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.
_____________________________________________________________________________ الهام فخاری، عضو شورای شهر تهران در بیمارستان بستری شدالهام فخاری، عضو شورای شهر تهران در بیمارستان بستری شده است. ایلنا با اعلام این خبر نوشت فخاری از جمله اعضای شورای شهر بود که در جلسه با هاشمی و شهردار منطقه ۱۳ حضور داشت. ابتلای شهردار منطقه ۱۳ به کرونا تایید شده است
_____________________________________________________________________________
مرگ دو مبتلا به کرونا در کرمانشاه صحت دارد؟
شایعه مرگ دو بیمار مبتلا به «کرونا ویروس» در کرمانشاه، توسط مدیر درمان تامین اجتماعی تکذیب شد. فارس نوشت: به دنبال انتشار شایعاتی مبنی بر فوت دو بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های تامین اجتماعی دکتر «میثم حجتی» مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه با رد این شایعات، اظهار داشت: خوشبختانه تا کنون هیچ مورد تایید شده‌ای در مراکز درمانی متعلق به سازمان تامین اجتماعی نداشته‌ایم. وی گفت: به شهروندان عزیز کرمانشاهی این اطمینان را می‌دهیم که اخبار صحیح را به موقع در اختیار مردم قرار دهیم؛ مجموعه‌ی درمان تامین اجتماعی،کما فی السابق با تمام توان و ظرفیت در خدمت سلامت جامعه و مردم خواهد بود.
_____________________________________________________________________________
محسن هاشمی: اگر تعداد مبتلایان کرونا زیاد شود، تهران قرنطینه می‌شود
محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران در گفت‌و‌گوی تلویزیونی با شبکه دو صدا و سیما اعلام کرد که اگر تعداد مبتلایان به کرونا زیاد شود، تهران قرنطینه می‌شود.
_____________________________________________________________________________
تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در استان‌‌های مختلف ایران
گزارشها از ایران حاکی است برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا مدارس قم، البرز، همدان، قزوین، مازندران، گلستان، اردبیل، کرمانشاه،‌سمنان و تهران فردا و پس فردا تعطیل است. مدارس کرمان تا پایان هفته تعطیل است.   همچنین مراکز دانشگاهی تهران، قم، البرز، قزوین و مرکزی فردا تعطیل است. مراکز دانشگاهی در همدان،‌اصفهان، گیلان، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد تا پایان هفته تعطیل است.
_____________________________________________________________________________
تخلیه خوابگاه‌های دانشگاه تهران به دلیل ویروس جدید کرونا
معاون دانشجویی دانشگاه تهران خبر از تخلیه خوابگا‌ه‌های این دانشگاه "برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت دانشجویان" داد. سعید حبیبا، گفت که "با توجه به اینکه دانشجویان در حال تهیه بلیت بازگشت هستند، هنوز تخلیه کامل صورت نگرفته است".
_____________________________________________________________________________
معاون وزیر بهداشت ایران خواهان ممنوعیت عرضه قلیان شد
معاون وزیر بهداشت ایران در نامه ای به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خواهان پیگیری ممنوعیت عرضه قلیان به منظور جلوگیری از افزایش ابتلا به ویروس جدید کرونا شد. علیرضا رئیسی نوشت: "جدا از تاثیر مصرف و مواجهه با دود محصولات دخانی بر تضعیف سیستم ایمنی و مستعد شدن بدن برای ابتلا به بیماری‌ها، استفاده از وسایل و ابزار آلات قلیان، افزایش ریسک خطر این بیماری را به همراه دارد، لذا ضروری است تمامی اماکن عمومی، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی عرضه کننده قلیان به حالت تعطیل در آمده و یا از عرضه قلیان در آن‌ها جلوگیری شود."
_____________________________________________________________________________
پاسخ تست کرونا محسن هاشمی منفی شد
محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد که جواب تست کرونا وی منفی بوده است.آقای هاشمی به علت دیدار و تماس داشتن با شهردار منطقه ۱۵ تهران که تست کرونا وی مثبت بود، خود را از دیروز قرنطینه کرده بود.
_____________________________________________________________________________
سازمان نظام پزشکی ایران: آزمایشگاه‌های خصوصی مسئول تشخیص «کرونا» نیستند
سازمان نظام پزشکی ایران اعلام کرد: آزمایشگاه‌های خصوصی مسئول تشخیص «کرونا» نیستند.
_____________________________________________________________________________
سردرگمی ورزش ایران برای تعطیلی یا برگزاری بازی‌های ورزشی
با تصمیم «ستاد مقابله با گسترش بیماری کرونا» تمام مسابقات و لیگ‌های ورزشی ایران در ۱۰ روز آینده لغو شده است. بنا بر اعلام این ستاد از فدراسیون پزشکی ورزشی که زیر نظر وزارت ورزش فعالیت می‌کند، برگزاری مسابقات ورزشی از دوشنبه ۵ اسفند ممنوع است. این تصمیم در پی افزایش آمار مبتلایان و درگذشتگان ناشی از سرایت ویروس کرونا در ایران اتخاذ شده است. با این حال، جلوگیری از بازی‌های ورزشی از دوشنبه اعمال می‌شود. یعنی روز یکشنبه منعی برای انجام مسابقات وجود ندارد و بازی‌های لیگ برتر فوتبال برگزار خواهد شد. طبق بیانیه سازمان لیگ فوتبال ایران، همه مسابقات «تا اطلاع ثانوی بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد».
_____________________________________________________________________________
افزایش ۶۰ درصدی تعداد قربانیان کرونا در ایران_____________________________________________________________________________توزیع ماسک رایگان می‌شود
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت جزییات توزیع رایگان ماسک و ممنوعیت خرید و فروش آن در داروخانه‌ها را تشریح کرد.
 
توزیع ماسک رایگان می‌شود وی افزود: بر همین اساس با هماهنگی اداره کل تجهیزات پزشکی از وزیر بهداشت درخواست کردیم که توزیع ماسک را رایگان کنیم و آقای وزیر هم با این موضوع موافقت کردند که هیات‌امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران، تا اطلاع ثانوی با دستور وزیر بهداشت تنها مرجع خرید ماسک در کشور باشد.
سوداگران بازار "ماسک"
وی افزود: متاسفانه سوداگران، استفاده از ماسک را بهانه‌ای کرده بودند تا بتوانند ماسک‌ها را گران‌قیمت و با ۱۰ تا ۲۰ برابر و حتی در برخی موارد تا ۳۰ برابر قیمت به فروش برسانند. بر این اساس دیدیم که حق مردم این نیست که اینگونه از آنها سوءاستفاده شود.
_____________________________________________________________________________
شناسایی 'سه نفر مشکوک به ویروس کرونا' در هرات افغانستان
به نقل از مسئولان بهداشتی ولایت هرات در غرب افغانستان گزارش شده است که "سه نفر مشکوک به ویروس کرونا" در این ولایت شناسایی شده‌اند. هرات مرز طولانی با ایران دارد.احمد امیرنژاد، مسئول بخش نظارت و پاسخ‌دهی به امراض ملی اداره بهداشت ولایت هرات امروز یکشنبه (۴ اسفند/حوت) به بی‌بی‌سی گفت این سه مورد سابقه سفر به ایران را داشته و علایم کرونا را نیز دارند.به گفته آقای امیرنژاد از افراد مشکوک نمونه‌گیری شده و به کابل فرستاده شده است.
_____________________________________________________________________________
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت: تجربه قرنطینه در جاهای دیگر شکست خورده است
محمدمهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت: تجربه قرنطینه‌سازی سال‌ها پیش در برخی جاهای دنیا انجام شد و شکست خورد، قرنطینه‌سازی در قبال شیوع ویروس کرونا به جز اینکه مردم را وحشت زده کند، نتیجه‌ای ندارد
+62
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد که جواب تست کرونا وی منفی بوده است!! دو هفته دیگه خبرش میآد که مرحوم مغفور محسن هاشمی رفسنجانی فرزند ارشد مرحوم اکبر رفسنجانی معروف به حاج آقا خاطره به دیار باغی شتافت.فقط عوامفریبی!
  4
  38
  یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  طبق روال سعید نمکی این خوک کثیف گرداننده جمهوری اس..هالی ایران دروغ تحویل مردم میدهد نمکی مزدور اعلام کرده که یک بازرگان قمی منشا ورود کرونا به قم است درحالیکه سایت رکنا وابسته به سپاه تروریستهای اسلام فاسد نوشته حاج حسین مولایی عامل ورود کرونا به قم است حسین مولایی جانباز 10 درصدی و از فرماندهان سپاه در قم بوده که بر اثر کرونا به درک واصل شد
  3
  35
  یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
  ۵۶
  ماساچوست - لیسبون، پرتقال
  دم این بازرگان قمی منشا کرونا که داره قم را نابود می‌کنه گرم. ۱۰۰ دست گلی به قبرش. .
  8
  24
  یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان

  چرا نمیگید طلبه های قمی که با پول ملت ایران میان هم حوزه مفت و هم صیغه مفت در اختیارشون گذاسته شده. اینها چینی اوردن که مردار پرستش کنند ،نمیترسید که این چینیها مردارهایی که میپرستید را بخورند. خرص اوردن و اهنگری یادش دادن اینه.
  2
  22
  یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. [::grizzly - برلین، آلمان::]. این مردک رذل برادر اکبر ملعون است نه توله اون
  16
  8
  یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. شما اگر از اداره مربوط به پناهندگان ترک خاک گرفتید بروید در سوئد اعتصاب غذا کنید.شاید افاقه کرد و به آلمان نشین ها هم ارفاق کردند.یک مشت دروغگوی بیشرم که بعد از خیانت به خودشون و خیانت به کلمات به وطنشون هم خیانت میکنند.جالب اینکه همین مدعیان آرمانهای هخامنشی یک بار هم -هرچند جزئی- به هموطن خودشون کمک نمی کنند.شرم بر شماها باد
  15
  2
  یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  [::ماساچوست - لیسبون، پرتقال::]. [::ماساچوست - لیسبون، پرتقال::]. دوست عزیز. مطالعه -هر چند اندک-چیز بدی نیست.قُم - با نام قدیمی «کمیدان» و نام زرتشتی «ممجان»-تاریخی بسیار فراتر از سکونت معممین در ایران دارد.از لحاظ قید شدن در تاریخ نوشتاری،در کتاب «خسرو و ریدگ» از کتابهای دوره ساسانی -ریدگ به معنی کودک در زبان اوستائی- نام این شهر آمده است.
  11
  4
  یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  یارو بازرگانه رو آخوندا اذیت کردن اونم لج کرده رفته چین جنس بیاره خیلی راحت یه قوطی برده پیش مریضهای چینی گفته توش سرفه کنید بسته بندی کنید ببرم آورده بازش کرده ..
  2
  16
  یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
  ۵۶
  ماساچوست - لیسبون، پرتقال
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. داشی. من که نگفتم مردم قم. ما میگیم حوزه علمیه‌های قم با اخونداش
  0
  7
  دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
  ۳۶
  امیددانا - استکهلم، سوئد
  خبر بدون لینک منبع اعتباری نداره . فقط یه تصویر میبینیم که پایینش نوشته وزارت بهداشت . ولی این که به متن خبر اعتبار نمیده
  1
  6
  دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷
  نظر شما چیست؟