جسد اصغر پاشاپور با دو اسیر «تحریر الشام» در سوریه مبادله شد

- همسر پاشاپور: «خیلی دلم می‌خواهد پیکرش پیدا شود بیاد ایران حداقل ما جایی داشته باشیم بریم سر خاکش، دلمان تنگ شاد آنجا برویم خودمان را آرام کنیم.».
-پدر اصغر پاشاپور می‌گوید: «ما به هیچ عنوان نمی‌خواهیم زیر بار ذلت برویم و پیکر پسرمان با تکفیری‌ها معامله شود. بماند برای خودشان».
کیهان لندن : دو جسد به سپاه تحویل داده شده که یکی از آنها اصغر پاشاپور است. این دو جسد با دو اسیر گروه تحریرالشام در منطقه «شیخ عقیل» مبادله شده‌اند.
 
پاشاپور یا نام جهادی «اصغر ذاکر» ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ حوالی حلب کشته شد. پاشاپور از نیروهای سرکوبگر شهر ری و یکی از نیروهای قاسم سلیمانی بود. او سه فرزند داشت. زینب پاشاپور خواهرش می‌گوید، «از ابتدای جوانی با سن نسبتاً کمی که داشت وارد سپاه شد و مسئولیت‌های حساسی بر عهده گرفت اما هیچگاه ندیدیم در مورد کارش حرف بزند.»
 
همسر زینب نیز فردی به نام محمد پورهنگ بود که در لاذقیه سوریه ترور شد. خانواده‌اش و رسانه‌های جمهوری اسلامی می‌گویند مسموم و «ترور بیولوژیک» شده است. پورهنگ بطور رسمی یک آخوند منبری بود و شغل سازمانی نداشت اما در سال ۹۱ بطور مشکوکی به عنوان نماینده ولی فقیه در قرارگاه مهندسی «خاتم الانبیاء» منصوب شد!
 
همسرش در مصاحبه با تسنیم می‌گوید عضو سپاه نبوده اما در سال ۱۳۹۱ به عنوان «مستشار نظامی» و مبلغ فرهنگی داوطلبانه به خط مقدم جنگ در سوریه اعزام شد.
 
زینب پاشاپور با همسر و دو فرزندش موقتاً در سوریه زندگی می‌کردند. او می‌گوید، «همسرش توسط یکی از نیروهای نفوذی دشمن که اهل سوریه بود و مدتی با ایشان کار می‌کرد مسموم شد… عامل این اتفاق از همان روزی که ایشان را مسموم کرد متواری شد. اما در کل من پشت پرده همه این مسائل را فقط و فقط اسرائیل می‌دانم چون اسرائیل در بحث بیوتروریسم پیشقدم است و در موارد زیادی از ترور بیولوژیکی برای از میان برداشتن مخالفانش استفاده کرده است.»

بر اساس برآوردهای غیررسمی، سپاه قدس از شروع جنگ سوریه در نقاط مختلف این کشور و همینطور عراق بیش از ۶ هزار کشته داده اما آمار رسمی در مورد تعداد تلفات اعلام نشده است.
 
پاشاپور به دروغ می‌گفته کارگر شهرداری است!مادر اصغر پاشاپور در مصاحبه با صداوسیمای جمهوری اسلامی در برنامه «بدون تعارف» می‌گوید «هر وقت از او می‌پرسیدم شغلت چیست می‌گفت کارگر شهرداری هستم». گزارش صداوسیما می‌پرسد نمی‌دانستید سوریه است؟ مادرش جواب می‌دهد: «چرا می‌دانستیم اما نمی‌گفت آنجا چه کار می‌کند!» او هفت سال و اندی در سوریه حضور داشته است.
در ویدئوی بالاهمسر پاشاپور می‌گوید: «خیلی دلم می‌خواهد پیکرش پیدا شود بیاد ایران حداقل ما جایی داشته باشیم بریم سر خاکش، دلمان تنگ شاد آنجا برویم خودمان را آرام کنیم» اما پدر اصغر پاشاپور می‌گوید: «ما به هیچ عنوان نمی‌خواهیم زیر بار ذلت برویم و پیکر پسرمان با تکفیری‌ها معامله شود. بماند برای خودشان… ما صدها نفر از اینها را می‌دهیم برای آبیاری اسلام… اگر قرار باشد اینها از این طریق لطمه بزنند نه محال است!»
+9
رأی دهید
-84

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  ahora_nima - استکهلم، سوئد

  به درک واصل شدند جفتشون. قاتلین جوانان ایرانی،عراقی، سوری و کرد، این عاقبت همه تروریستهاست.
  8
  97
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
  ۴۶
  ناگفته - استکهلم، سوئد

  انشتین میگه دو چیز انتها ندارد،یکی ابعاد گیتی و دیگری حماقت انسانها. البته در مورد اولی شک دارم.
  5
  66
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  یک تروریست و آدمکش حرفه ای بود که بعلت افکار عقب مانده در سوریه به فکر صادرات خزعبلات و مزخرفات شیهی (شیعی) بود . یکنفر فاشیست کامل مذهبی و نوکر ولایت وقیح با افکار عتیقه و پوسیده ی وحوش عرعری در 1400 سال قبل، کاملا شستشوی مغزی شده با چرند و پرندهای اخوندی، ب ه عشق کشتن سنی ها و یهودیان به سوریه رفت و به ارزوی خودش که شهادت بخاطر زینب و هم اغوششی با 72 تا رتیل بجای زینب ها و قوری های بهشتی رسید. ابلهی که به دیار عدم فرستاده شد
  6
  72
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  پدر و مادری که انقدر فریب خورده و احمق باشند باید بچه های از خود احمق تر داشته باشند که در راه هیچ و پوچ خودشان را به کشتن داده باشند !
  6
  49
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
  ۵۶
  ماساچوست - لیسبون، پرتقال

  همسر پاشاپور می‌گوید:. "برم سر خاکش خودم را آرام کنم". منظور همسر پاشاپور = خودم را راضی‌ کنم
  7
  38
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  عرعر گفتی برای ابیاری اسلام همه کار میکنی چون ریشه ی این دین در خون و خونریزی است بدرک خدایت برس انهم با شمشیر انوقت خونت زمین را نرم خواهد کرد نه در ایران ما در وطن اصلی تو عرعرستان۰
  3
  37
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  خوب الحمدوالله مشخص شد که این کره خر توسط کدوم خر تربیت شده. کاملا از حرفها ی ابوی معلومه که با تکماده میتونسته فقط یه الاغ شاخدار تحویل جامعه بده
  3
  37
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::ماساچوست - لیسبون، پرتقال::]. ایشون حتما بعد از اون گور به گور شده حامله میشن. خلاصه یا شهیدان زنده اند الله اکبر، یا اینان .ج... اند الله و اعلم! 😅
  3
  30
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  چقدر بیشرف هستند این تروریستها که به مادر خودشون هم نمیتوانند بگویند شغلشان آدمکشی و قتل و تجاوز هست
  3
  46
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
  ۱۰۳
  vikingoslo - اسلو ، نروژ
  هیتلر و استالین و بقیه حیوان های تاریخ نتوانستند هرگز برای گروه و نیروی سرکوب خودشان که مردم را به گلوله و مرگ میبستند ابرو و اعتبار بخرند و همه آنها در آخر به رو سیاهی و شرمندگی یاد میشوند . حالا هم از این نوع ایرانی های گمراه و نادان داریم که رفتند در سوریه مشغول کندن گور خودشان هستند که کوچکترین اعتباری نه برای مردم ایران دارد و در تاریخ هم رو سیاه اند
  1
  16
  یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  یه نون حروم کن آدمکش به فنا رفت. به کتلت سلام برسون
  0
  1
  دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰
  نظر شما چیست؟