نماینده مجلس شرکت ماهان را عامل گسترش کرونا در ایران دانست

ایران اینترنشنال: در حالی است که در روزهای اخیر پروازهای شرکت ماهان به چین همچنان ادامه داشت، بهرام پارسایی، نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰، بدون ذکر نام شرکت هواپیمایی خاصی، یک «ایرلاین داخلی» را به «منفعت‌طلبی» متهم کرد و گفت که ویروس کرونا از طریق مرزهای هوایی وارد ایران شده است.
 
پارسایی، روز شنبه سوم اسفند، به خبرگزاری ایسنا گفت: «منفعت‌طلبی یک ایرلاین داخلی یا سیاست‌های غلط سازمان هواپیمایی و همچنین جدی نگرفتن هشدارهای سازمان بهداشت جهانی باعث شد ویروس کرونا به ایران هم بیاید.»
 
او ادامه داد: «سازمان بهداشت جهانی در اوایل شیوع ویروس کرونا در چین برای جهان وضعیت اضطراری اعلام کرد و بعد از آن ما شاهد مدیریت موضوع در نقاط مختلف دنیا بودیم، اما متاسفانه به هر دلیلی که قابل توجیه نیست پرواز یکی از ایرلاین‌های ایرانی به چین ادامه پیدا کرد و حتی مسافران کشورهای دیگر توسط ایرلاین ایرانی جابه‌جا شدند. در این زمینه هشدارها جدی گرفته نشد و سهل‌انگاری بسیار واضح است.»
 
این نماینده مجلس تاکید کرد: «اگر کسانی هستند که می‌گویند موضوع آن‌طور که گفته می‌شود خطرناک نیست می‌توانند با خانواده‌هایشان در اماکن عمومی حضور پیدا کنند.»
 
پارسایی با بیان این که «برخی با این توجیه که این موضوع باعث ایجاد نگرانی در مردم می‌شود ممکن است به دنبال محدودیت اطلاع رسانی در این زمینه باشند»، گفت: «ولی باید بدانیم که ساده‌انگاری و عدم اطلاع‌رسانی و مدیریت جدی و بسنده کردن به شعار در این زمینه کشور را با بحران مواجه خواهد کرد.»
 
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ در پایان خواستار برخورد با افرادی شد که «سهل‌انگاری آنها موجب انتقال این ویروس به کشور و به خطر افتادن سلامتی مردم شده» است.
 
پیشتر، رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمای کشوری، اعلام کرده بود هیچ پرواز از ایران به چین صورت نمی‌گیرد.
 
جعفرزاده، روز پنج‌شنبه اول اسفند، به خبرگزاری ایرنا گفت: «اگر شاهد پروازی به مقصد چین هستید، پروازهای غیر مسافری (باری) و کنترل شده و تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.»
این در حالی است که تصاویر منتشر شده از اطلاعات پروازهای ورودی و خروجی به فرودگاه امام خمینی در رسانه‌های اجتماعی در روزهای گذشته نشان می‌داد پروازهاى هواپیمایى ماهان به چین هنوز هم انجام می‌شود.
 
حساب توییتری وب‌سایت اقتصادآنلاین روز پنجشنبه در توییتی با انتشار یکی از این تصاویر نوشت: «درحالی که ویروس کرونا در ایران هم قربانى گرفته است، پروازهاى هواپیمایى ماهان همچنان به چین ادامه دارد.»
در ادامه این توییت آمده بود تعدادی از پرسنل نظافت در فرودگاه امام خمینى، « از اینکه مجبورند پس از ورود هواپیماهاى ورودى از چین، داخل هواپیما را مرتب و تمیز کنند، ابراز نگرانى مى‌کنند».
 
با شیوع کرونا در چین، سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران از لغو همه پروازهای مستقیم میان دو کشور خبر داده بود.
 
با این حال، شرکت هواپیمایی ماهان عصر روز پنجشنبه در صفحه اینستاگرام خود نوشت پروازهای هواپیمایی ماهان در روزهای اخیر به مقصد چین «به درخواست دولت جمهوری اسلامی ایران، برای ارسال کمک‌های بشر دوستانه، با رعایت تمام نکات ایمنی بوده است».
 
مقام‌های ایران تاکنون مرگ چهارنفر را در اثر کرونا تایید کرده‌اند، اما ایران اینترنشنال مطلع شده است تاکنون ۱۲ نفر در اثر ابتلا به کرونا در ایران جان خود را از دست داده‌اند.
+85
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  شما اخودها اگه از هشدار, علم و دانش و مملکت داری بهره ای داشتید و چیزی حالیتون بود که آدم حسابی میشدید. نه آخوند ۲ زاری منفعت طلب. که مملکت را با ندانم کآری, حدیث و سنت و داستانهای مردم فریبی همچون شیر گرسنه و امام هادی به باد فنا دادید.
  0
  46
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  بعلت تحریم های امریکا رژیم اخوندی با چین و روسیه معاملات نفتی پنهان دارد و بعلت بقای خودش قادر به قطع این تماس ها نیست. در ایران و چین و روسیه جان افراد باندازه ی پشه ای ارزش ندارد
  1
  38
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران

  فرماندهان کثافت سپاه هموشون باید اعدام بشن بخاطر جنایاتشون
  0
  36
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  سه شنبه درجلسه دولت روباه بنفش بحث شده بود که ویروس کرونا توسط امریکا در چین پخش شده تا بتوان کارخانه های امریکایی در چین را دوباره امریکا برگردانند و اقتصاد چین را فلج کنند اما بدلایلی این خبر را به بیرون درج ندادند
  20
  2
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
  نظر شما چیست؟