۱۳ پیشنهاد «پزشکان دانشگاه تهران» برای مقابله با کرونا

عصر ایران: پزشکان دانشگاه تهران با علم و آگاهی از عوارض اقتصادی نامطلوب این پیشنهاد‌ها و با این نگرش که این عوارض نامطلوب در قیاس با نابودی جان انسان‌ها بیشتر نیست، این موارد را از دولت جمهوری اسلامی ایران تقاضا می‌نماید و برای کاهش این عوارض، از متخصصان و اقتصاددانان تقاضای یاری می‌کند.

دکتر پدرام سلطانی نوشت: با توجه به اینکه موثرترین راه برای مقابله با ویروس کرونا، پیشگیری از ابتلا به این بیماری است و درمان قطعی و موثری تاکنون برای آن کشف نشده است، «گروه پزشکان ۶۶ دانشگاه تهران» با هدف کنترل همه‌گیری ویروس کرونا در سطح کشور و کاهش خطرات احتمالی، خواسته‌های زیر را از دولت جمهوری اسلامی مطالبه می‌کند.
 
۱- پیشنهاد می‌شود، تمام مقاطع تحصیلی از مهد کودک، مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان تعطیلات عید با هدف پیشگیری از انتشار ویروس تعطیل شوند.
 
۲- تمام اعمال پزشکی غیراورژانس با هدف پیشگیری از انتشار ویروس و اختصاص امکانات به کنترل بیماری، در صورت امکان با تاخیر انجام شوند.
 
۳- فعالیت تمام اماکن عمومی از قبیل: سینماها، تئاترها، باشگاه‌های ورزشی، استادیوم‌ها تا پس از تعطیلات عید به تاخیر بیفتد.
 
۴- تمام سفر‌های غیرضروری حذف شوند.
 
در صورتی که سفر اجتناب‌ناپذیر باشد استفاده از وسایل نقلیه خصوصی به‌جای عمومی توصیه شود.
 
۵- تعداد کارمندان ادارات، با دادن مرخصی اجباری به سایرین، به حداقل‌های موردنیاز و ضروری کاهش یابد.
مثلا تعداد کارمندان هر شعبه بانک در بازه زمانی مربوطه به نصف کاهش پیدا کند.
 
۶- توصیه به تعطیلی موقت تمام جشن‌ها و مراسم خانوادگی و دید و بازدید‌ها و همچنین مراسم مذهبی عمومی از قبیل: عزاداری‌ها و جشن‌ها.
 
۷- ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده به میزان موردنیاز تهیه و درصورت امکان رایگان توزیع شوند.
 
۸- رستوران‌ها فقط حق توزیع غذای بیرون‌بر داشته باشند.
 
۹- ضدعفونی سطوحی که در معرض تماس عمومی قرار دارند در بازه‌های زمانی مشخص انجام شود. (مانند فضا‌های در معرض تماس اتوبوس، مترو و...)

۱۰- از پتانسیل‌های صداوسیمای کشور برای آموزش موثر در حوزه پیشگیری و کاهش آسیب‌ها و عوارض به نحو مطلوب استفاده شود.
 
۱۱- دانشجویان و کارآموزان گروه‌های پزشکی و پیراپزشکی با هدف کاهش احتمال مخاطرات کادر پزشکی غیرموثر بر درمان تا پایان تعطیلات عید تعطیل شوند.
 
۱۲- ساعت کاری ادارات، بانک‌ها، بازار، شرکت‌ها و کارخانه‌ها طی این دوره زمانی کاهش یابد.
 
۱۳- ادارات مالیاتی مکلف شوند مساعدت لازم را نسبت به کاهش مبلغ مالیات بر درآمد، طی دوره مذکور داشته باشند.

پزشکان دانشگاه تهران با علم و آگاهی از عوارض اقتصادی نامطلوب این پیشنهاد‌ها و با این نگرش که این عوارض نامطلوب در قیاس با نابودی جان انسان‌ها بیشتر نیست، این موارد را از دولت جمهوری اسلامی ایران تقاضا می‌نماید و برای کاهش این عوارض، از متخصصان و اقتصاددانان تقاضای یاری می‌کند.
+82
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  امامزاده ها نباید بسته شوند!؟ آن تبرکهای دستی به ضریع کثیف و آلوده آن قبرها مگر خطرناک نیستند! از بوسیدن به میله های طلایی ضریع ها بگذریم! عجب پزشکان بزدلی داریم ما! بعد آنان قصد جنگیدن با کرونا را هم دارند.
  4
  51
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
  ۵۶
  ماساچوست - لیسبون، پرتقال

  یعنی‌ دیگه تا دیر نشده درب‌های کشور را ببندیم. و کلیدش هم بدین به دست حسن روحانی‌.
  2
  37
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
  ۴۴
  hesam.rigi - طهران، ایران
  من به عنوان عضو کوچکی از پرستاران دانشگاه بهشتی sbmu.ir میگویم افراد سالم نه احتیاجی به ماسک دارند نه موارد خیلی خاص بهداشتی.هدف فقط شناسائی افراد مبتلا و قرنطینه کردن آنهاست.کسانیکه در ماه گذشته به تایلند و چین و هنگ کنگ مسافرت داشته اند یا به هر صورتی با افراد این کشورها تماس داشته اند باید خود را به بیمارستانهای معرفی شده توسط وزارت بهداشت و درمان و آموزش عالی در سرتاسر کشور که امروز منتشر شده معرفی کنند.
  9
  22
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
  ۴۴
  hesam.rigi - طهران، ایران
  البته sbmu.ac.ir اون ac تو متنم جا افتاد .....
  0
  5
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  میگن یه بی عقلی بنام سران جمهوری اسلامی و در راسش هواپیمایی ماهان سنگی انداخت توی چاه که ۱۰۰ تا عاقل هم نمیتونه از تو چاه خارجش کنه.
  4
  23
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
  ۵۰
  dara707 - دوسلدورف، آلمان
  از طرف یک فرد نادان, خدمت hesam.rigi - طهران، ایران. فکر نمی کنید بیشتر کسانی که دیگران را مریض کردن نمی دانستند, که حامل ویروس کرونا هستند. آیا عاقلانه نیست همه نکات ایمنی را بطور کامل رعایت کنند.
  2
  9
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  چرا از دانشمندان اسلامی در فیضه قم کمک نمی گیرید که این ویروس رفته تا دم درخانه شان خوب جایی قایم شدن جایشان أمن است یکی از همین دانشمندان ریاکار وانگل که کاری بغیر از مفتخوری ندارن گفته همه این بازیها برای سرگرمی مردم سر گرم بشن مردیکه مملکت داره میره به فنا از دست شماها حالا این یکی بلا هم با ملخها از جنوب شده قوز والاقوز برای مردم بی دفاع و مظلوم ایران یواش یواش وقت کندن دندان خراب است .
  1
  15
  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  با اجازه بنده پیشنهاد چهاردهم رو میدم چون سیزده نحسه. هر روز به مدت یک هفته سیاه دانه با عسل مصرف کنند، میوه‌جاتی مانند: سیب، انار و رب انار شیرین و به استفاده کنند، سیر و پیاز زیاد مصرف کنند، غذاهایی مانند: آش جو، کباب و شیر و گوشت مصرف نمایند، خوردن را با کمی نمک شروع کرده و غذا را با مصرف یک قاشق سرکه طبیعی خاتمه دهند.
  7
  3
  یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
  ۳۰
  منم هستم - استکهلم، سوئد
  [::hesam.rigi - طهران، ایران::]. در عجبم که کشور چین با یک و نیم میلیارد جمعیت و کلیه دنیا با هفت میلیارد جمیعت به اندازه تو دانشمند پرستار عقل و حکمت نداشتن که این توصیه ها رو بکنند و این هزاران هزار میلیارد دلار خسارت رو متحمل نشند. هی ...
  3
  10
  یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  [::منم هستم - استکهلم، سوئد::]. حرف ایشان باید درست باشد و اشکالی در حرفشان نیست.منظورشان «ایرانیان» بوده.یعنی افراد سالم «ایرانی»که سفری به چین و تایلند نداشته اند مکلف به انجام دستورالعمل خاصی نیستند،اما نکته اینست که ویروس بسرعت منتقل می شود و شما شاید ناقل ویروس را در چند دقیقه ملاقات کرده باشید و او یک سرفه کرده باشد و شما هم گرفتار.
  1
  1
  یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷
  نظر شما چیست؟