علم‌الهدی: برخی نماینده‌ها نوکر و کلفت دشمنان هستند

العربیه :امام جمعه مشهد شرکت در انتخابات را واجب شرعی دانست و تاکید کرد که باید به کسی رای داد که تضمین داشته باشد در آینده مانند برخی نماینده‌های گذشته «نوکر و کلفت» دشمنان نشود و با رأی دادن خود از ورود افرادی به مجلس که بعداً «نوکر و کلفت» دشمنان شوند جلوگیری کند.
 
احمد علم‌الهدی، جمعه 21 فوریه 2020، در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در حرم رضوی، با بیان اینکه «هر کس پیروز انتخابات شود؛ در این انتخابات پیروز اصلی اسلام و نظام است»، گفت: «همه فقها بر این مسئله که مشارکت اجتماعی و سیاسی در امت اسلام یک تکلیف قطعی شرعی است، اتفاق نظر دارند».
 
به گفته او مطابق فتوای همه مراجع، مشارکت سیاسی یک «تکلیف شرعی» است و از نظر دین و شریعت یک «وظیفه و تکلیف» است و همه باید »رأی» دهند.
 
علم‌الهدی با اشاره به سخنان رهبر جمهوری اسلامی درباره انتخابات گفت: «باید به کسی رای دهید که تضمین داشته باشد که در آینده مانند برخی نماینده‌های گذشته نوکر و کلفت دشمنان نخواهد شد و با رأی دادن خود از ورود افرادی به مجلس که بعداً نوکر و کلفت دشمنان شوند جلوگیری کنید».
 
این در حالی است که طی روزهای اخیر برخی آمار از مشارکت اندک شهروندان در انتخابات مجلس یازدهم ایران خبر می‌داد. شبکه خبر صداوسیمای جمهوری اسلامی روز چهارشنبه 5 فوریه از نتایج یک نظر سنجی رسمی که در حساب‌ رسمی این شبکه در تلگرام منتشر کرده بود، پرده برداشت.
 
در این نظر سنجی با مطرح شدن چند پرسش گزینه‌ای از شرکت کنندگان خواسته شده بود تا با پاسخ به یکی از گزینه‌ها نظر خود نسبت به انتخابات پیش‌رو مجلس ایران را بیان کنند.
 
با اینکه مسئولان شبکه صدا و سیما جمهوری اسلامی هیچ زمینه‌ای برای تبلیغ درباره این نظرسنجی انجام نداده‌ بودند و از نظر زمانی وقت زیادی برای آن در نظر گرفته‌ نشده بود، اما پاسخ شرکت کنندگان به این نظر سنجی 4 گزینه‌ای، نشان داده که بیش از 80 درصد شرکت‌کنندگان به عدم مشارکت در انتخابات آینده مجلس رای دادند. پس از ظاهر شدن این نتیجه، مسئولان شبکه صدا و سیمای جمهوری اسلامی، نتایج نظر سنجی را حذف کردند.
 
گفتنی است، «لِزِکُو»، نشریه اقتصادی صبح پاریس، پیش از این پیش‌بینی کرد که «اصولگرایان افراطی با رد صلاحیت بیشتر نامزدهای میانه رو در موقعیت تسلط بر مجلس آینده قرار دارند». تسلط اصولگرایان به نوشته این روزنامه به سه دلیل محرز است. «نخست آنکه شورای نگهبان صلاحیت 7000 نامزد و به ویژه میانه‌روها را به اتهام عدم وفاداری عملی به انقلاب اسلامی» رد کرده است. این روزنامه یادآوری می‌کند که سخت‌گیری شورا تا آنجا پیش رفته که 92 عضو کنونی مجلس را نیز فاقد صلاحیت دانسته است. این روزنامه به نقل از تحلیل‌گران ایرانی می‌نویسد که برای دو سوم حوزه‌های رای گیری هیچ نامزد اصلاح‌طلبی تائید صلاحیت نشده است. در تهران آنان از ارائه لیست نامزدها خودداری کرده‌اند. این روزنامه به سخنان مصطفی تاج‌زاده، معاون پیشین وزیر کشور اشاره دارد که به تازگی گفت انتخابات در واقع «یک سلسله انتصابات» از سوی رهبر جمهوری اسلامی ایران است.

دلیل دیگر پیروزی قابل پیش بینیِ اصولگرایان، به نوشته این روزنامه «فراخوان تحریم انتخابات و احتمال شرکت اندک رأی‌دهندگان است که در صورت عملی شدن بخت اصلاح طلبان را کاهش می‌دهد». دلیل سوم، «شکست سیاست‌های دولت حسن روحانی در رفع تنش با جهان غرب به منظور بهبود بخشیدن به زندگی روزمره ایرانیان است که به ویژه در پی خروج آمریکا از برجام گرفتار دشواری‌های اقتصادی گسترده‌ای شده‌اند».
+7
رأی دهید
-56

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  اره حتما مجلس فرمایشی بله قربان گو چاپلوس کلفت و نوکر تو و رهبر الدنگت. شرم و حیا هم خوب چیزیه که تو نداری. جواب ابلهان بود خاموشی.
  1
  14
  جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
  ۲۹
  ایمای - تهران، ایران
  شماها همگی نوکر دشمنان ایران هستید وما ایرانیان دشمن کش هستیم
  1
  16
  جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  توچین هر حیونی. رو میبینن میخورن. تو هند می پرستن. تو ایران بهش رای . میدن.!.
  0
  17
  جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این با این شکم قلمبه اگر سزارین شود از شکمش حداقل ده تا کره خر بیرون می کشند!
  0
  11
  جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۸
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اخه تو که تا گردن تو ماتحت رهبر هستی زرت و پرت المه. یعنی واقعا یکی پیدا نمیشه إینو بزنه ناقص کنه؟ کشتن حیفه. باید ناقصشون کرد تا زجر بکشن
  0
  9
  جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  من بفدای دشمنی ام که دشمن توست
  0
  7
  جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  این کرگدن السلام که باز پیداش شد مگر طاعون نگرفته بود؟
  0
  5
  جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۵
  نظر شما چیست؟