به دنبال شیوع «کرونا» در قم عراقی‌ها خواستار بسته شدن مرز با ایران شدند

العربیه :به دنبال شیوع ویروس «کرونا» در ایران و انتشار خبر وفات دو تن در شهر قم، توسط رسانه‌های ایران، فعالان عراقی شامگاه چهارشنبه و روز پنجشنبه 20 فوریه با راه‌اندازی هشتگی با نام «مرزها را با ایران ببندید» در شبکه‌های اجتماعی، خواستار بسته شدن مرز کشورشان با ایران شدند.
 
تعداد زیادی از عراقی‌ها پس ساعاتی به هشتگ «مرزها را با ایران ببندید» پیوسته و از مقامات این کشور خواستند که مرز کشورشان با ایران را ببندند.
 
به گزارش کانال رسمی خبر در تلگرام، در همین راستا اهالی نجف هم از دولت خواستند که پروازها از نجف به ایران و برعکس را به خاطر جلوگیری از سرایت «کرونا» به حالت تعلیق درآورد.
 
گزارش شده که بعضی از کاربران عراقی به انتقاد از وضعیت پزشکی در این کشور پرداختند و تاکید کردند که عراق امکانات لازم را برای مهار کردن و تشخیص زود هنگام این بیماری خطرناک ندارد.
 
کاربران اجتماعی عراقی از وزیر کشور عراق به خاطر اجازه دادن به ایرانیان برای وارد شدن بدون دریافت ویزا انتقاد کردند به ویژه در شرایطی که کرونا در شهر قم دیده شده است.
تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس در شهر قم
در پی فوت دو فرد مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستانی در شهر قم، مقام‌های مسئول این شهر اعلام کردند، برای بررسی وضعیت شیوع این ویروس مدارس، دانشگاه‌های این شهر روز پنجشنبه 20 فوریه تعطیل است.
 
کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز گذشته گفت، هر دو فرد مبتلا به ویروس کرونا، به دلیل کهولت سن و نقص سیستم ایمنی در بخش مراقبت‌های ویژه فوت کردند.
منابع خبری ایران می‌گویند دو نفری که فوت شدند نه سفر خارجی داشتند و نه از استان قم خارج شده بودند.
اعلام منع اظهار نظر در باره «کرونا» در قم
بهرام سرمست استاندار قم شامگاه چهارشنبه 19 فوریه بر لزوم «پرهیز از هرگونه اظهارنظر خارج از مدیریت واحد اطلاع رسانی از طریق رئیس دانشگاه علوم پزشکی» تاکید کرد.
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا، استاندار قم در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان که با حضور مسئولان ملی و استانی برگزار شد گفت: «هیچ مدیری به جز دکتر قدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی قم حق اظهار نظر ندارد و رسانه ها نیز تمامی اخبار را باید از طریق دانشگاه علوم پزشکی قم دنبال کنند».

وی افزود: «تمامی مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان روز پنجشنبه اول اسفند ماه (20 فوریه)تعطیل است.

استاندار قم اظهارکرد: «همه دستگاه ها باید به مجموعه بهداشت و درمان استان کمک کنند»
 
دکتر جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران هم در سخنانی گفت: «مرگ و میر این ویروس در میان کودکان و اطفال کمترین مورد را در کشورهای مختلف داشته است».
 
وی افزود: «مردم نگران نباشند و تنها مسائل بهداشتی را رعایت کنند؛ شستشوی دست با آب و صابون را جدی بگیرید؛ ماسک فقط برای کادر پزشکی نیاز است و نیاز نیست همه از ماسک استفاده کنند».
 
در پایان دکتر قدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی قم هم گفت: «تب و لرز و همچنین تنگی نفس و درد عضلانی از جمله علائم این بیماری است.»
 
وی اظهار داشت: «به مردم تاکید می کنم آرامش خود را حفظ کنند و با رعایت مسایل بهداشتی و با آرامش به زندگی خود ادامه دهند».
+62
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  آیا این بلا باعث سرنگونی رژیم خواهد شد!؟ ای پهلوان کرونا، ما را ناامید نکن!
  4
  33
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
  ۵۰
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  وقتی چینی ها رو همینجوری راه بدن تو ایران در حالیکه همه دنیا از مسافرتشون جلوگیری میکنه آخرش همین میشه دیگه!!!
  3
  43
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
  ۴۰
  sure esrafil - مونیخ ، آلمان
  باید تمام مسؤلان و کادر پروازی و خلبانهای تروریست ایر وایز یا ماهان ایر را مجبور کنند که به قم برن و از بیمارهای مبتلا به کرونا حفاظت کنن چون اینها بودند که تا همین چند روز پیش کیلویی چینی بار میزدند و اینور و انور میبردند.انها باعث شیوع این بیماری در ایران هستند و الان هم باید جور ان را بکشند
  3
  14
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  ای کاش این پدر طب اسلامی کرونا بگیره ببینیم چطوری خودشو درمان میکنه
  3
  17
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  ای خدا یه جوری بشه این کرونا سرشو کج کنه طرفه حوزه علمیه قم .
  1
  18
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه
  حتی اگر از ترس کرونا شده هم، رای بی رای. اگر یکی نشیم، یکی یکیمونو میکشند، زندانی میکنند، آواره و فراری می شیم. پس متحد باشم که این آخوندهای خوناشام رو فراری بدیم. رای بی رای. چهل سال کافیست. مرگ بر دیکتاتور.
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۸
  نظر شما چیست؟