تیراندازی در قهوه‌ خانه‌های قلیان‌کشی آلمان؛ ۹ نفر کشته شدند

یورونیوز :دستکم ۹ نفر چهارشنبه شب در جریان دو تیراندازی در شهر هانائو در آلمان کشته شدند.
 
پلیس آلمان که عملیات گسترده ای را برای یافتن عامل یا عاملان این حادثه آغاز کرده بود صبح روز پنجشنبه اعلام کرد که جسد فرد مظنون به این دو تیراندازی را در خانه اش کشف کرده است.
 
بنا به اعلام پلیس جسد یک فرد دیگر نیز در منزل فرد مظنون به تیراندازی کشف شده است. دادستانی ضدتروریستی آلمان روز پنجشنبه وظیفه رسیدگی به تیراندازی های هانائو را برعهده گرفت. سخنگوی این دادستانی اعلام کرد که این نهاد احتمال می دهد که منشاء این تیراندازی ها «بیگانه هراسی» بوده است.
هدف تیراندازی های چهارشنبه شب قهوه خانه های قلیان کشی در هانائو بود.
 
رسانه های محلی گزارش داده اند که دستکم پنج نفر در جریان این تیراندازی ها به شدت مجروح شدند.
اولین تیراندازی حدود ساعت ۱۰ شب در یک قهوه خانه در مرکز شهر روی داد. تیراندازی دوم مدتی بعد در مقابل قهوه خانه ای در یکی دیگر از محله های شهر به وقوع پیوست. گزارش اولیه رسانه های محلی از کشته شدن سه نفر در در مقابل اولین قهوه خانه و جان باختن پنج نفر در برابر دومین قهوه خانه حکایت داشت.
 
پلیس تاکنون هویت فرد مظنون به انجام تیراندازی های هانائو را اعلام نکرده است. با این حال رسانه های محلی گزارش داده اند که فرد مظنون به انجام تیراندازی مجوز شکار داشته و آلمانی است. از سوی دیگر منابع نزدیک به دادستانی ضدتروریستی آلمان از کشف یک نامه اعتراف آمیز و و یک ویدئو در ارتباط با این حادثه خبر داده اند.
 
شهر هانائو که در ۲۰ کیلومتری شرق فرانکفورت واقع شده است ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.
+24
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  Botol - آلمان، آلمان
  اگر بعد از جنگ جهانی دوم ، قدرت و نفوذ یهودیها در آلمان وجود نداشت تا کنون امثال اینها ما خارجی ها رو تکه تکه کرده بودند.
  37
  35
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  بعد اگر من گاه اوقات از "صفت" آلمانی ها مینویسم، به بعضی از بزرگان سایت بر میخوره! عزیزان، ببینید چگونهد"بعضی" از رسانه ها تیشه به ریشه آرمانهای آلمان فاشیستی میزنند تا آنرا نابود کنند! چنین صحنه ها و دردها منتظر ایران آینده خواهد بود که اگر مردم عزیزمان در کنسرتی در حال رقص و شادی و زندگی هستند، یکهو دیدیم که یکی از باز پس ماندگان افکار فاشیستی اسلامی توی ذوق آن زندگی میزند.
  35
  13
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
  ۴۰
  CanIR1393 - کانادا، کانادا
  [::Botol - آلمان، آلمان::]. جملتون کامل نیست؟ منظورتون کیا خارجی ها رو تیکه تیکه کرده بودن؟ آلمانی ها؟
  5
  9
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
  ۴۹
  Botol - آلمان، آلمان
  [::CanIR1393 - کانادا، کانادا::]. دوست عزیز جمله رو درست بخون. منظور از امثال اینها ، همان طرفداران هیتلر و نژاد پرستان هستند.
  5
  10
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴
  نظر شما چیست؟