پاسخ علی مطهری به کدخدایی: اگر دلایل رد صلاحیتم را می‌گفتم، آیا صدا و سیما آن را پخش می‌کرد؟

علی مطهری، نماینده فعلی مجلس و کاندیدای ردصلاحیت شده انتخابات پیش رو در یادداشتی اختصاصی برای «انتخاب»، به سخنان امروز سخنگوی شورای نگهبان پاسخ داد و نوشت: اگر بنده دلایل رد صلاحیتم را به رسانه می‌گفتم و معلوم می‌شد هیچ دلیلی وجود ندارد آیا صدا و سیما آن را پخش می‌کرد؟
 
به گزارش «انتخاب»، متن یادداشت علی مطهری بدین شرح است:
 
آقای کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در مصاحبه با خبرنگاران گفته‌اند: «ما دلایل عدم صلاحیت را به نمایندگان اعلام کردیم و ما آقای علی مطهری را علی‌رغم اینکه درخواستی نداشت به شورا دعوت کردیم. آنجا دوربین هم بود و می‌توانستند درخواست دهند تا با رسانه صحبت کنند و دلایل رد صلاحیت‌شان را اعلام کنند.»
 
اولاً اگر بنده دلایل رد صلاحیتم را به رسانه می‌گفتم و معلوم می‌شد هیچ دلیلی وجود ندارد آیا صدا و سیما آن را پخش می‌کرد؟
 
ثانیاً اکنون که آقای کدخدایی اصرار به شرح ماجرا دارند عرض می‌کنم شورای نگهبان بدون آنکه من درخواستی داشته باشم بنده را دعوت کرد. در جلسه با یکی از حقوقدانان شورای نگهبان و کارشناس پرونده، بعد از بحثی درباره روش بررسی صلاحیتها که من معتقد بودم برای رد کردن افراد باید عدم صلاحیت آنها احراز شود و نیز بحثی درباره معنی عدم التزام عملی به اسلام یا نظام، که البته هردو به جایی نرسید، آقای حقوقدان سه مورد را به عنوان دلیل رد صلاحیت من اعلام کرد. یکی اینکه چرا شما گفته‌اید ما با آقای ابراهیم یزدی خوب رفتار نکردیم. گفتم هنوز هم معتقد هستم با آن پیرمرد در آخر عمر خوب رفتار نکردیم. گفت این امر به نظام و رهبری می‌خورد. گفتم چه ربطی دارد؟ ممکن است افرادی در رده‌های پایین خطا کنند، این ربطی به نظام و رهبری ندارد. با منطق شما باید حادثه هواپیما را هم به مقامات بالا وصل کنیم در حالی که در رده‌های پایین خطایی کرده‌اند.
 
مورد دوم این بود که چرا گفته‌اید «نهم دی اگر موجب تفرقه شود دیگر یوم‌الله نیست بلکه یوم الشیطان است.» گفتم بله، الآن هم به آن معتقدم. گفت ولی جمله آقا چیز دیگر است. گفتم این جمله من است و با جمله ایشان تضادی ندارد.
 
مورد سوم این بود که چرا درباره رفع حصر اظهارنظر کرده‌اید. گفتم وقتی در دانشگاه از من می‌پرسند نظر شما درباره این موضوع چیست من نظر خودم را می‌گویم. گفت شما باید بگویید نظر من این بوده ولی بعد از اطلاع از نظر رهبری متوجه اشتباهم شدم و اکنون نظرم همان نظر رهبری است. گفتم من دروغ نمی‌توانم بگویم. علاوه بر این خود مقام رهبری فرموده‌اند «ممکن است کسی نظری مخالف نظر من داشته باشد، ‌باید آزاد باشد حرفش را بزند.» آن آقای حقوقدان در هر سه مورد پاسخی نداشت.
 
حقیقت این است که من از حرفهای او ناراحت شدم و به وی گفتم من متأسفم که فردی با این افکار عضو شورای نگهبان است. بعد گفتم حیف خون شهید مطهری که به زمین ریخت تا امروز من بیایم این حرفها را بشنوم. بلند شدم و بیرون آمدم. مردم باید قضاوت کنند که حق با کدام طرف است. ضمناً آقای کدخدایی هم بفرمایند اگر من این مطالب را با رسانه در میان می‌گذاشتم آیا صدا و سیما آن را پخش می‌کرد؟
+37
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  میگه حیف خون شهید مطری که به زمین ریخت!!! خب ریخت که ریخت، اگر سی سال زودتر میریخت خیلی از این گندکاری ها رو امروز نداشتیم مثل ولایت فقیه که خود ایشون نویسنده اش بود
  2
  38
  ‌چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه

  دیگه جیبهاتونو اینقدر پر کردید که ککتونگ هم دیگه نمیگزه، وگرنه با شیپور و کرنا راه میافتادی به گدایی مثل رهبر الدنگت!
  1
  34
  ‌چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  سیر به پیاز میگه؛ تو چقدر بد بویی 😛😛😛
  0
  33
  ‌چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  فراموش نکنیم که مطهری همان شخصی بود که در خصوص چهارشنبه سوری و عید نوروز میگفت : مراسم چهارشنبه سوری حماقت محض است و پدران ما که این سنت را بجا گذاشته اند خریت کرده اند! پس خدا لعنتش کند با این طرز تفکر متحجرانه اش!
  0
  41
  ‌چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱
  ۴۰
  CHOPOG - برلین ، اتریش
  پدر سگ همتون سر و ته یک کرباسین
  1
  19
  ‌چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  رفتی ور دست بابای الدنگت
  0
  20
  ‌چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  این مطهری عنصر خطرناکی است ، چرا که قلم خوبی دارد ، نسبت به سایر وکلای مجلس باسواد است ، و هر از گاهی انتقاد نسبتا اصولی دارد ، بنابراین امثال مطهری این توهم را بوجود می آورند که رژیم ج.اسلامی شخصیت های صادق و ایران دوست و اصلاح طلب دارد ، و می‌توان به آن امید بست ،
  1
  18
  ‌چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۹
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  این اقای مطهری زاده انچنان از خون مطهری میگوید که خیال میکند ان خون یک تحفه بوده که بزمین ریخته. حیف از ان زمین که این خون روی ان ریخته. خون یک سگ اگر میریخت بمراتب بیشتر و بهتر ارزش داشت
  0
  20
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۳
  نظر شما چیست؟