خیز برداشتن خامنه‌ای برای انتخابات آینده از بیم عدم مشارکت مردم

العربیه :به نظر می‌رسد «آیت‌الله خامنه‌ای» رهبر رژیم ایران با توجه به ریزش شدید اقبال مردمی از نظام ولایت‌‌فقیه، بویژه در پی سرکوب جنبش سراسری ایران آبان ماه گذشته و کشتار 1500 تن از معترضان از یک سو و سرنگون سازی هواپیمای مسافری اوکراینی با موشک‌های سپاه (امروز چهلمین روز قربانیان آن است)، بشدت نگران عدم مشارکت اکثریت تعیین کننده مردم در انتخابات اسفند ماه بوده و از هم اکنون سعی دارد، لزوم مشارکت در آن را دست کم برای طرفداران رژیم گوشزد کند.
 
خامنه‌ای در دیدار امروز 18 فوریه 2020 با جمعی از طرفداران نظام در خصوص اهمیت انتخابات آینده مجلس گفت: «من به شما عرض بکنم که انتخابات، یک جهاد عمومی است؛ انتخابات مایه‌ تقویت کشور است؛ انتخابات مایه‌ی آبروی نظام اسلامی است.»
 
او طبق معمول با استفاده واژه «دشمن» که تکیه کلام همیشگی اوست، در ادامه افزود: «دشمنان می‌خواهند بدانند که حالا بعد از این همه تلاش و تبلیغات و مشکلات اقتصادی‌ که در کشور وجود دارد و بدعهدی‌ که غربی‌ها و اروپایی‌ها با ما کردند و فشارهایی که آمریکایی‌ها دارند وارد می‌کنند بالاخره نتیجه‌اش در مردم ‌چه شده. دوستان ما هم در اطراف دنیا با نگرانی نگاه می‌کنند تا ببینند چه خواهد شد.»
خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانش در ارتباط با ترور سلیمانی فرمانده سپاه قدس و واکنش مردم عراق و سوریه گفت: «آمریکایی‌ها می‌خواستند شهید عزیز ما که تأثیرات بسیار عمیقی در منطقه داشت، از بین برود تا بتوانند مسلط بشوند؛ قضیه بالعکس شد؛ این راه‌پیمایی عظیم مردم عراق در بغداد، حرکت مردم در سوریه، مسائلی که مربوط به حلب و مانند این‌ها است و بعضی‌ قضایای دیگری که در منطقه هست، درست نقطه‌ی مقابل آن چیزی است که آمریکایی‌ها دنبالش بودند.»
 
خامنه‌ای در ادامه بار دیگر به موضوع اهمیت مشارکت در انتخابات بازگشت و خاطرنشان کرد: «امروز حضور در انتخابات و شرکت در رأی‌دادن یک حکم شرعی و یک وظیفه‌ی شرعی است؛ صرفاً یک وظیفه‌ی ملی و انقلابی نیست؛ وظیفه‌ی شرعی است؛ در عین حال یک جشن ملی هم هست، در عین حال یک حق مدنی هم هست.»
+1
رأی دهید
-67

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  این ضحاکعلی حق داره، هر بلایی بر سر ما بیاره، وقتیکه مردم به پای صندوق رای صف بسته اند!
  0
  68
  ‌چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۳
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  این حق شرعی را که تعیین میکنه؟ لابد تو جنایتکار؟ مگه دیگه کشوری هم مونده؟ از شمال و جنوب که بخشیدینش. خاک و آب و هواشم که به باد فنا دادید رفت.
  0
  48
  ‌چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۴
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  این مردک فاسد جنایتکار به خوبی میداند اگر مردم در انتخابات شرکت نکنن و رای ندهند دیگر اقتدار دیکتاتوریش را نمی تواند به دنیا ثابت کند و دولتهای دنیا دیگر ارزشی برای ساختار حکومت اخوندی نمی گذارند.
  0
  40
  ‌چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  دیگه آبرویی براتون نمونده
  0
  34
  ‌چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
  ۴۰
  sure esrafil - مونیخ ، آلمان

  «دشمنان می‌خواهند بدانند که حالا بعد از این همه تلاش و تبلیغات و مشکلات اقتصادی‌ که در کشور وجود دارد و بدعهدی‌ که غربی‌ها و اروپایی‌ها با ما کردند و فشارهایی که آمریکایی‌ها دارند وارد می‌کنند بالاخره نتیجه‌اش در مردم ‌چه شده. دوستان ما هم در اطراف دنیا با نگرانی نگاه می‌کنند تا ببینند چه خواهد شد.»ای منظورش از دوستانشون ادمخورهای حشرالشعبی عراق است که در دو روز ۱۵۰۰ ایرانی را در تظاهرات علیه گرسنگی کشتند یا حسن خرص الله و باند ادمکشش که ۴۰ سال پول مفت و صیغه مفتو هتل درجه یک در ایران براشون مفته یا لنگیهای یمنی یا بشار اسد جنایزکار است،باند کثافتی که در دنیا به چشم انگل به انها نگاه میکنند، اینن دوستاتون در دنیا.
  0
  24
  ‌چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
  نظر شما چیست؟