وزیر کشور ایران: تا برگزاری انتخابات از اعلام آمار مبتلایان کرونا خودداری کنید

العربیه :در فضای مجازی نامه‌‌ای منتشر شده که وزیر کشور ایران خطاب به وزیر بهداشت نوشته و از او خواسته تا پیش از برگزاری انتخابات مجلس یازدهم در این کشور، از اعلام هر گونه آمار مربوط به بیماری کرونا خودداری شود تا این امر بر مشارکت مردم در انتخابات تاثیری نگذارد.
 
در فضای مجازی ایران نامه‌ای منتشر شده که تاریخ آن مربوط به 28 بهمن‌ماه 1398 است و به امضای عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور رسیده و خطاب به سعید نمکی، وزیر بهداشت است.
 
رحمانی فضلی با اشاره به نامه شورای عالی امنیت ملی و توصیه‌های رهبر جمهوری اسلامی درباره هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن انتخابات از وزیر بهداشت خواسته تا از هر گونه مصاحبه با خبرگزاری‌ها، مطبوعات و رادیو و تلوزیون در خصوص آمار رسمی و واقعی شیوع، مبتلایان و یا متوفیان از طریق ابتلا به ویروس کرونا تا پس از پایان انتخابات و تصمیم نهایی هیات دولت، جلوگیری شود.
او در این نامه همچنین اعلام کرد که طبق گزارشات دریافتی از سوی برخی از استانداری‌ها، بسیاری از ناظرین شعب اخذ رای، به دلیل ترس از مبتلا شدن به ویروس کرونا، از مشارکت در این امر امتناع کرده‌اند.
تاکنون هیچ واکنش رسمی به این نامه منتشر نشده اما رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران، نامه‌ دیگری که طی روزهای اخیر در فضای منتشر شده بود را تکذیب کرده بود. محتوای نامه درباره ابتلای 45 نفر به ویروس کرونا بود.
 
کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران، یکشنبه 16 فوریه 2020، با تکذیب نامه‌ منتشر شده در فضای مجازی که از سوی «معاونت درمان وزارت بهداشت» به رییس‌جمهوری نوشته شده و محتوای آن حاکی از ابتلای 45 نفر در ایران به ویروس کرونا بود، اعلام کرد که هنوز هیچ مورد «مثبت» ابتلا به «کروناویروس جدید» در ایران ثبت نشده است.
 
به گفته او «از متن نامه، شماره و رونوشت‌های آن»، کاملا مشخص است که نامه مذکور «جعلی» است.
هفته گذشته نیز روزنامه ایران که یک نشریه نزدیک به دولت است، گزارش کرد که یک زن 63 ساله که در این بیمارستان بستری بود جان خود را از دست داده است.
 
اما کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران به خبرگزاری ایرنا گفت: «شایعاتی که در برخی رسانه‌ها از جمله رسانه‌های معتبر در مورد وجود موارد مشکوک یا فوت فردی به علت ابتلا به ویروس کرونا منتشر شده، صحت ندارد».
 
وی گفته است که تا کنون هیچ مورد از ابتلای به این ویروس در ایران مشاهده نشده وافزوده است که نتایج آزمایش کرونا بر دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان چین نیز منفی بوده است.
 
سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران نیز در چهاردهمین روز قرنطینه دانشجویان ایرانی که از چین بازگشته بودند دیداری با این دانشجویان داشت و از پایان دوره قرنطینه و بازگشت آنها به خانه‌های خود خبر داد. نمکی دیشب در صفحه توییتر خود نوشت: «امروز به دیدار عزیزانمان که از ووهان چین برگشته بودند، رفتم. خوشبختانه دوره چهارده‌روزه قرنطینه به پایان رسیده و همانطور که قول داده بودم، همگی سرحال و سلامت به آغوش خانواده‌هایشان بازمی‌گردند».
+5
رأی دهید
-75

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  دلمون خوش بود اینا همه جوره بدبختمون کردن حداقل مملکت ایزوله هستش ویروسای جدید نمیاد توش ...اگه قراره همه این بدبختیا رو بکشیم کرونا هم بگیریم واقعا هیچ ارزشی نداره
  4
  19
  ‌سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  آذرمیانه. از اسم پارسی ات شرم نکن و بیا ماله بکش.
  5
  22
  ‌سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۷
  ۷۷
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  از قدیم گفته اند خر لنگ منتظر یک چش است .اینها از یک طرف مبتلان به ویروس کرونا را اعلام و از طرفی انرا تکذیب میکند .اینها قادر بارائه امار کشته شدگان بهمن نیستند و در کمال وقاحت اجرای مسئولیت انرا بعهده دیگری میاندازند. رئیس جمهور مزور دروغگو هیچ احساس مسئولیت در ارائه امار نمیکند
  0
  16
  ‌سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
  ۴۴
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه

  یعنی حاضرند مردم سقط بشند ول اینها انتخاب بشند. رای بی رای. تحریم انتخابات. انتخابات،کرونای مرگبارتر در ایران. رای بی رای.
  0
  24
  ‌سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این اراذل و اوباش غربتی که همگی تازه به دوران رسیده هستند برای بقای خودشان می جنگند و ایران و وطن و مردم کوچکترین اهمیتی برای انان ندارد
  0
  25
  ‌سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  رأی بی رأی حتی اگه قرار باشه به هر رأی دهنده یه سکه بهار آزادی بدن!
  0
  33
  ‌سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  میگم مؤکول کنید به بعد از سیزده بدر که مزاحم جوج خوری با مخلفات ملت حیران در صحنه تو جاده چالوس نشیم. چطوره؟
  0
  13
  ‌سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
  ۲۳
  iRONiC - استکهلم، سوئد

  تف به قبر پدرت عبدلرحمان . بزودی بوی الرحمانت در خواهد آمد. با احترام مردم ایران
  0
  20
  ‌سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. پارسی یا ناپارسی مسلمون یا مسیحی یا یهودی یا بی دین امثال تو فرهنگ و شرافت انسانی ندارن ....دیگه چهل سال توی خارج از کشور که نه اسلام بوده نه آخوند بوده نه هیچی چه دردتون بوده با اینکه دشمن مشترک هم داشتید به اسم آخوند که خودش باعث اتحاد میشه چرا چشم دیدن هم رو ندارید؟ خودش نشون میده کرم از کجا هست
  22
  4
  ‌سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۳
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. علتش خائنان و ماله کشانی مثل تو است که مردم نمی تونن اتحاد داشته باشن. فرهنگ و شرف و باسوادی از کامنتات فواره میزنه
  4
  22
  ‌چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۲
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. بی شرافت کسی است که بدون سواد بدون اینکه معلوماتی به هموطنان بیافزاید طلبکارانه اینجا به دیگران برچسب میزند و فرار میکند ...شرافتمند کسی است که با سواد ظاهر میشود نظرات خود را میدهد به دیگران کاری ندارد و باعث افزایش دانایی هموطنان خود میگردد. از اینجا معلوم میشود تو در کجا ایستاده ای و من در کجا ایستاده ام . واقعیت خودش معلوم میکند به ادعا نیست. در ضمن اگر اکثریتی در خارج از کشور بخواهند متحد شوند امکان ندارد هیچ اقلیت به هر عنوان آنها را بازدارند . حتی اگر دو نفر بخواهند با هم متحد شوند عده ای بیایند بقول تو ماله کشی کنند باز هم آن دونفر با هم متحد خواهند شد.
  13
  2
  ‌چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. ماله کش هایی مثل تو نفس مردم را بریدند. خائنان ساندیس خوری که شرف خودشونو فروختند. ....برای این آدمها احترامه.
  2
  13
  ‌چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  فحش
  2
  11
  ‌چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. تو هنوز معنی کلمات رو نمیفهمی. ماله کش کسی هست که دربست از کسی حمایت میکند. من چنین رفتاری ندارم و طرفدار حقیقت هستم برام فرقی هم ندارد. اگر آخوند هر عیبی داشته باشد مستقیم میگویم امریکا و انگلیس هم کارش عیب داشته باشد میگویم بالعکسش هم هست. برایم اصلا مهم نیست کسی چی فکر میکند. تو هم اگر با نظرات کسی موافق یا مخالف هستی میتوانی با استدلال با او بحث کنی ولی اگر میخواهی به کسی برچسب بزنی فرار کنی بهتر است شرت رو کم کنی. آزادی بیان هست و هیچ بی بته ای حق ندارد بخاطر نظرات کسی به اون حمله کند. برو نظرات خودت رو بنویس کسی هم حرفی ندارد.
  8
  1
  ‌چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. زندگی خودت رو زدی خراب کردی باعث عصبیتت شده توی این سن تنها و کسی هم بهت نگاه نمیکنه برای همین میخواهی بدبختیت رو روی دیگران خالی کنی درسته؟.
  8
  3
  ‌چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۶
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. اسم فرنگی رو خودت بذار : ناتالی پرتر خیلی بهت میاد چون هم قد بلند نیستی هم اینکه پر از .....هستی.
  8
  2
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۹
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. با داستانسرایی هم ماله کش موفقی از آب در نمیایی. جنست خرابه. برای تفرقه اینجا هستی همه هم شناختنت. نیازی به توضیح نمیبینم.
  2
  8
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۳
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. این نوشته تو هست "برای تفرقه اینجا هستی همه هم شناختنت" کوته فکری از سر و روت میباره همین نوشته نشون میده عقل نداری چون فرق این سایت رو که مردم توش با اسم مستعار نظر میدند و هیچ کار سیاسی توش انجام نمیشه با حزب سیاسی نمیفهمی!!!!!! برو انسان شو چون دقیقا جنس تو خراب هست و بدلیل شکست در زندگیت بدنبال درگیری با دیگران هستی.
  8
  1
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. از نظراتم زیاذی میسوری چون دستت را رو کردم. به جای جواب منطقی دادن در مورد قد و زندگی افراد داستانسرایی کردن و وجه افراد را خراب کردن کاربرادران بسیجی و سپاهی هست .. تو هم آذری نیستی فقط برای تفرقه های قومی اینجا اومدی. گاهی موافق کاهی مخالف و با حرفهای ضد و نقیض که هبچ ارزش بحث کردن نداره ..برو ساندیست را بخور.
  1
  7
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. یاشاسین هموطن. یاشاسین ایران. اولسین خائن ملت.
  1
  6
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. تو چقدر فضولی میخواهی از زندگی مردم سر در بیاری. به تو چه مردم زندگیشون چطوره آخوند فضول
  1
  6
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. دلیل اینکه از من بدت میاد این هست که من سعی در روشن کردن مردم خودم دارم و این رویه مخالف رویه امثال توست که بدلیل شکست در زندگی بدنبال رواج تنفر و جبهه گیری و شروع جنگ داخلی هستید. برای همین از من تنفر داری وگرنه من در این صفحات صرفا سعی میکنم با آوردن مطالب تاریخی و دلایل برای هموطنانم روشنگری کنم
  4
  0
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۸
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. اگر در ایران جنگ داخلی هم بشود آخوندا رو تیکه تیکه هم بکنند عمر رفته تو باز نمیگردد فقط در ایام پیری که چندان دور نیست دچار عذاب وجدان خواهی شد چون اساسا کشتار درست نیست حال برای هرکس باشد چه آن فرد خوب باشد چه بد باشد.
  4
  0
  ‌پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۱
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. تو چرا فکر میکنی شکست بده. همه شکست و موفقیت تو زندگیشون دارند. زندگی پر از بالا و پایینه. تو از زندگی چی میدونی بچه بسیجی. احساس رضایت و تلاش من در زندگیم بالاست چون به چیزهای مهمی که در زندگیم خواستم رسیدم. بیست سال دیگه تو هم همسن من میشی و زندگی را از بالا میبینی. تجربه ات بالاتر میره. قدرت مالی و فکری و استقلالت بیشتر میشه. خودت را قویتر احساس میکنی. البته اگر دست از نامردی و خودسری برداری!
  0
  4
  جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۲
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::. آخوندها تیکه تیکه بشوند انگار من جوان تر و سبکتر شدم. آنروز دیر نیست. آخوندها خودشون قبر خودشونو کندند.
  0
  4
  جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.