عکس‌ زنان جوان، ابزار حماس برای هک موبایل سربازان اسرائیلی

یکی از عکس‌هایی که هکرهای حماس برای سربازان اسرائیلی ارسال کرده بودند.بی بی سی :سازمان سیاسی - نظامی حماس با ارسال عکس‌هایی از زنان، تلفن‌ همراه ده‌ها تن از سربازان ارتش اسرائیل را هک کرده است.
 
یکی از سخنگویان ارتش دفاعی اسرائیل گفته که عکس‌های ساختگی زنان جوان برای این سربازان ارسال شده و آنان بدون آگاهی از آسیب احتمالی به تلفن همراهشان، به نصب یک اپلیکیشن تشویق شده بودند.
بر اساس اعلام این مقام نظامی "اطلاعات قابل توجهی" پیش از خنثی شدن این هک، درز نکرده است.
 
اسرائیل و حماس که کنترل نوار غزه را برعهده دارد، دشمن هم هستند.
 
در سال‌های اخیر این سومین باری است که چنین اقدامی از سوی این سازمان سیاسی - نظامی برای هک تلفن‌های همراه سربازان اسرائیلی صورت می‌گیرد. با این حال به گفته سرهنگ جاناتان کانریکاس این اقدام اخیر "پیچیده‌ترین" در نوع خود بوده است. وی می‌گوید "البته که می‌بینیم آنان در حال آموختن و افزایش سطح بازی هستند".
 
سرهنگ کانریکاس می‌گوید: "هکرها در ظاهر زنان جوانی که زبان عبری را کامل حرف نمی‌زدند در آمده و مدعی می‌شدند که مهاجر هستند یا دچار اختلال شنوایی یا بینایی هستند".
 
این گزارش حاکی است که این زنان پس از ایجاد رابطه‌ای دوستانه لینک‌هایی را ارسال کرده و می‌گفتند که از این طریق قادر خواهند بود تا عکس تبادل کنند. این لینک‌ها در واقع حاوی بد افزارهایی بوده که می‌توانسته به دستگاه کامپیوتر یا تلفن هوشمند آسیب برساند.
 
به محض باز شدن لینک ارسال شده، بد افزار، ویروسی روی دستگاه نصب می‌کرده که از آن طریق دسترسی هکر به اطلاعات موبابل از جمله مکان، عکس‌ها و شماره‌ تلفن‌ها فراهم می‌شده است.
 
این بد افزار همچنین هکر را قادر می‌ساخته تا از راه دور تلفن همراه را دستکاری کرده و از آن برای گرفتن عکس و ضبط صدا و تصویر بدون آگاهی صاحبش استفاده کند.
 
سرهنگ کانریکاس می گوید که ارتش دفاعی اسرائیل چند ماه پیش از این توطئه پرده برداشته ولی اجازه داده تا هکرها تا زمان توقف، به کارشان تحت نظارت ادامه دهند.
 
ارتش اسرائیل پیش‌تر به نیروهای خود درباره ضرورت هوشیاری به هنگام استفاده از تلفن‌های هوشمند هشدار داده بود و دستورالعملی را برای پیشگیری از هک شدن منتشر کرده بود.
+31
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  حماس نوکر ملا و دزد پول ایران بله وقتی لازم باشد از این روسپیان واقعی استفاده می کند ولی اگر لچک زنان در ان منطقه یک سانتیمتر عقب برود می شود بزرگترین فاجعه۰ در تاریخ بشر دینی ننگینتر از این دین وجود نداشته از بچه بازی گرفته تا قطع دست و پا و سنگسار.مرگ بر عنقلاب شکوهمند ۵۷ که شما گاد فادر های اسلامی را به قدرت رساند۰
  5
  37
  دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  بد بخت اون سربازان اسرائیلی. حتی در اونجا هم که ارتباطات مونث و مذکر تا اون حد آزاده، در برابر چند پیام ناشناس که محتوای جنسی داره، تحریک میشن و قافیه رو پاک می بازن. واقعا اینجا برد با حماس بود و باخت و افتضاح و آبروریزی از اسرائیلیان هوسران!
  23
  9
  دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  مشغول ذمه هستین اگر فکر کنین اسلام دین ابزاری است و از زن برای فروش عقائد و کارهاش استفاده میکنه!
  2
  13
  دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳
  نظر شما چیست؟