جوان ایرانی در ووهان ماند تا در مبارزه با کرونا به پزشکان چینی کمک کند

سینا کرمی در حال تهیه نوشیدنی برای کارکنان بهداشت در ووهان چین - عکس از توییتر سفیر چین در ایران یورونیوز :یک شهروند ایرانی با آنکه امکان بازگشت به کشور را داشته در شهر ووهان چین باقی مانده تا به تیم پزشکی و امداد کمک کند.
 
چانگ هوا،‌ سفیر چین که این خبر را نخستین بار سه روز پیش در توییترش اعلام کرد،‌ چند عکس نیز از «سینا کرمی» در حال تهیه خوراک و نوشیدنی برای پزشکان در کنار آن منتشر کرده است.
 
او که در ووهان یک کافی شاپ دارد، نه تنها شهر را ترک نکرد بلکه در حالیکه بسیاری از کسبه و فروشندگان چینی کسب و کار را رها کرده و کرکره‌‌ مغازه‌ها‌شان را پایین کشیده‌‌اند، تصمیم می‌گیرد کافی‌شاپ را نیز باز نگه دارد و نوشیدنی گرم و خوراک به پزشکان و پرستاران برساند.
سینا کرمی خود در مصاحبه‌ای با تلویزیون ملی چین گفت: «با خودم گفتم این مردم جایی ندارند که به آن فرار کنند، پس من هم می‌مانم، چون حالا دیگر من هم یک چینی هستم. بعد از خودم پرسیدم چطور کمک کنم و دیدم کاری که از دستم بر می‌آید این است که لااقل قهوه خوبی به پزشکان برسانم.»
او در پاسخ به این سوال که آیا از ماندن نمی‌ترسد گفت: «پزشکان و کسانی که می‌خواهند کمک کنند نباید بترسند.»
 
بنا بر اعلام دولت چین تا روز پنجشنبه ۱۴ فوریه، ویروس کرونا جان ۶ تن از کارکنان بهداشت و درمان را گرفته و شمار مبتلایان به آن در میان این کارکنان از ۱۷۰۰ تن گذشته است.
+52
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه

  ای مهربان! وقتی در ووهان بلاخیز میمانی و محبت و گرمی بین فرشتگان نجات ایثار میکنی، برایمان یک دریچه بیاور، که از آن به ازدهام مردم خوشبختی که سعادت دیدن تو و امثال تو را دارند ، بنگریم. دعای صادق همه ما همراهت. سلامت و زنده باشی ! درد تو بر فرق سر رهبر و همراهان او.
  5
  49
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶
  ۴۷
  volvo v50 - گنت، بلژیک

  ایرانی اصیل افرین به تو قهرمان درد و بلای همه اونا و خود تو بیوفته به جون این غیر ایرانیهایی که کشور ایران رو به گروگان گرفتن تازیان وحشی
  4
  44
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۹
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  حالا ببین این اسلام شیهه چه بلایی بر سر مردم ایران آوردند که حاضر در فلاکت بمیرد ولی در کنار و در داخل کشورش نباشد! ولی بیشوخی، تحسین بر انگیزه!
  8
  38
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۱
  ۴۰
  fariba azizi - پاناما سیتی، پاناما

  این واقعا اسمش حماقته
  37
  6
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  هر کس با توجه به شجاعتش، وجودش، شخصیتش و وفا ‌و اخلاصش و‌اخلاقیات در اینجا پیام نی گذاره. البته هر پیامی احترام خودش را داره. چه شجاعانه ‌وجه بزدلان. این یعنی به پیشواز مرگ رفتن، این یعنی شجاعت ‌و نه حماقت . ایرانی‌هایی که جانشان را گرفتند و رفتند به خارج از کشور و آن کشور بهشون پناه داد رفا داد آسایش و آرامش داد و امکانات و‌ تحصیلات ‌و زندگی خیلی بهتر به خودشون ‌و خانواده شون، آیا اگه جنگی یا موقعیتی مشابه چین بشه میزارید و در می روید!!! اگه گفتی بله یعنی آخر رفاقت و معرفت و درک و سپاس و انسانیت هستی . ماندن در چین مردانگی و‌ شجاعت میخواهد .
  1
  20
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۷
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  اینها نمایندگان واقعیه مردم ایران هستند . به دنیا این پیام را میرساند که مردم ایران همواره صلح دوست انسان دوست و فداکار هستند . چون ما معتقدیم که بنی آدم اعضای یک پیکرند . دمت گرم که پرچم ایران و ایرانی را در بلندترین قله های انسانیت به اهتزاز در آوردی .
  1
  17
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۹
  نظر شما چیست؟