صحبت مادرِ سوگوار با دخترِ فوت شده اش از طریقِ تکنولوژی + ویدیو

گروهِ تولیدکننده این برنامه ۸ ماه وقت صرف کردند تا رونوشتِ کودک را تولید کنند. آن‌ها حتی تلاش کردند صدای کودک تا آنجا که می‌شود شبیه به خودش باشد. 
 
دانشمندانِ کره‌ای با استفاده از تکنولوژیِ واقعیتِ مجازی به یک مادرِ سوگوار امکان دادند تا با رونوشتِ مجازیِ فرزندِ از‌دست‌داده‌اش صحبت کند.
به گزارشِ فرادید به نقل از ایوِنینگ اِستَندارد، جانگ جی-سونگ به کمک تکنولوژی توانست با بازسازیِ دخترِ فوت‌شده‌اش به نامِ نایِئون صحبت کند. این دیدار در یک برنامه تلویزیونی به نامِ «ملاقات با تو» پخش شد و بینندگان به صورتِ زنده شاهد آن بودند.
 
نایِئون ۴ سال پیش در سنِ ۷ سالگی و در اثر یک بیماری ناشناخته جان خود را از دست داد.
صحبت مادرِ سوگوار با دخترِ مرده از طریقِ تکنولوژی
 
گروهِ تولیدکننده این برنامه ۸ ماه وقت صرف کردند تا رونوشتِ کودک را تولید کنند. آن‌ها حتی تلاش کردند صدای کودک تا آنجا که می‌شود شبیه به خودش باشد.
 
جانگ، هنوز از غمِ از دست دادنِ فرزندِ خود سوگوار است و خاکسترِ او را به شکلِ یک طلسم به گردن دارد تا همیشه دخترش را به او یادآوری کند.
+77
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان

  وای که چقدر زیبا بود چقدر تاثر آور ، امان از این فاصله دو دنیا :( :( :(
  2
  50
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
  ۵۲
  حاج حمید الله - وین، اتریش

  از نظر من کار درستی نیست. بیشتر داغ دل را تازه می کنه
  10
  56
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  علم و تکنولوژی مسلمین هم ورود به خلا با پای چپ و کدام انگشت را در مقعد فرو کرده و ،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،
  10
  69
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  تشدید غم و بیدار کردن ان, اَثر نامطلوبی بر این مادر و فامیل حتی مادران دیگر خاحد گُزاشت. دُرست مثلِ یک خابِ میمونه, ولی در موقع بیداری می بینیم که واقعیت نداره و غمگین میشویم. امیدوارم بحثِ تبلیغات و تکنولوژی در اینجا صاحب نفع نباشه. من که دلگیر شدم.
  2
  23
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  درست نفهمیدم جریان چیه. کسی هست بتونه حالیم کنه؟
  24
  5
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::] رفیق باور کن من به اندازه ای فَحمیدم که خودم بفحَمم. یعنی قدرتِ توضیح رو ندارم. ولی شک دارم که تو چیزی رو نفحَمی. چون تو نَرینگی و مادینگی پشه حا رو بالای بُرجِ ایفل تشخیص میدی.
  0
  29
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۳
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  خیلی جانکاه بود، خدا به مادرش صبر بده. روح و روان دخترک هم شاد. با مرگ نمی میرید، بلکه از دنیایی به دنیا دیگر می روید. همین شبیه سازی کره ای ها منو به یاد تمثیل زیبای غار افلاطون انداخت. کره ای ها به زیبایی و مهارت ناپئون رو زنده کردند، اما به طور مجازی. البته خدواند ناپئون رو به صورت حقیقی و روحانی دوباره زنده خواهد کرد و به همرا مادر داغدیده اش در بهشت محشور می کنه.
  0
  7
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::حاج حمید الله - وین، اتریش::].این طور نیست . این دختر که برای مادرش همیشه زنده است و بهتره که یادش هم زنده بشه. ضمنا توجه جامعه و تکنولوژی کره به اون زن و همدردی به تسکین آلامش کمک می کن.
  1
  5
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. در حد و.... مسلمین نیست تو هم بیخود زور نزن هر چه زور داری بر سر میله ها بزن ،.... قدرت درک علم و دانش و تکنولوژی را ندارد
  2
  7
  شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۵
  ۵۲
  حاج حمید الله - وین، اتریش
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. شاید شما درست بگید. من صاحب نظر نیستم. در این رابطه باید پزشکان روانشناس و اهل فن نظر بدن
  0
  4
  شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۹
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. ممنون از شما، انشاالله به حق پنج تن ناکام نباشی. یعنی شما با زبون بی زبونی میخوای بهم حالی کنی در همین کره خاکی می‌شود به آنها دست یافت؟ آخه اون‌موقع باید یه همچنین دستکش‌های زمخت رو به همه جامون وصل کنیم که!
  6
  16
  شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۹
  نظر شما چیست؟