شبی که قاسم سلیمانی کشته شد؛ حسن‌ نصرالله کجا بود؟

العربیه :حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان فاش کرد که دو روز پیش از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه، با او در بیروت دیدار کرده و سلیمانی از او خواسته تا صبح فردا 120 فرمانده حزب‌الله را در اختیارش قرار دهد.
 
نصرالله در گفت‌وگو با شبکه عرب‌زبان العالم متعلق به ایران، گفت که سلیمانی پس از 22 سال رفاقت برای اولین بار از او چیزی را خواست، او درخواست کرد که 120 فرمانده حزب‌الله را در اختیار بگیرد. سلیمانی تاکید کرد که پیکارجویان معمولی را نمی‌خواهد بلکه نظرش روی فرماندهان است. نصرالله جزئیات بیشتری درباره این موضوع فاش نکرد.
دبیرکل حزب‌الله که پیش از این بارها خود را «سرباز ولایت فقیه» خوانده بود، گفت: «اگر با فرشته مرگ دیدار می‌کردم، به او می‌گفتم مرا ببر و قاسم سلیمانی را بگذار.»
 
نصرالله گفت که روز چهارشنبه 1 ژانویه 2020 با قاسم سلیمانی دیدار کرد و بین 6 تا 7 ساعت با او گفت‌وگو کرده بود. سلیمانی روز قبل از آن یعنی سه‌شنبه نیز در دمشق حضور داشت. فرمانده سابق نیروی قدس به قدری در آن زمان درگیر اوضاع عراق بود که سفر او به بیروت شگفتی حسن نصرالله را در پی داشت.
 
سلیمانی نیمه شب به بیروت رسید و بلافاصله با نصرالله دیدار کرد و از او خواست تا سپیده‌دم فردا 120 فرمانده نظامی حزب‌الله را در اختیارش قرار دهد. سلیمانی تاکید کرد که پیکارجوی عادی نمی‌خواهد بلکه نیاز به 120 فرمانده میدانی دارد. به گفته نصرالله این اولین درخواست سلیمانی پس از 22 سال دوستی بود.
حسن نصرالله گفت شب کشته شدن قاسم سلیمانی، در حال مطالعه بود که نگاهی گذرا به صفحه تلویزیون انداخت و دید خبر فوری درباره حمله به یک خودرو در فرودگاه بغداد منتشر شد.
 
او فاش کرد که تیم امنیتی‌اش وظیفه رساندن سلیمانی به فرودگاه دمشق را داشت. او پس از خواندن خبر فوری حمله به خودرو، با خود اندیشید: «اوضاع عراق پس از حمله به پایگاه‌های حشد الشعبی و اتفاقات مربوط به سفارت آمریکا، متشنج است.»
 
او دقایقی بعد خبر فوری دیگری خواند که نشان می‌داد یک خودروی حشد الشعبی از سوی آمریکا مورد هدف قرار گرفت. نصرالله گفت: «یادم نمی‌آید، شاید ساعت یک یا یک و نیم بامداد بود. من می‌دانستم که سلیمانی آن شب از دمشق به بغداد می‌رود. فورا با برادران تماس گرفتم، زیرا که برخی افراد تیم حفاظتی من او را تا فرودگاه دمشق همراهی کردند.»
 
او بلافاصله تماس‌های دیگری با ایران، عراق و سوریه برقرار کرد و خبر کشته شدن محمدرضا الجابری مسئول تشریفات حشد الشعبی که معمولا از سلیمانی استقبال می‌کرد، تایید شد.
 
سپاه پاسداران ایران روز جمعه 3 ژانویه 2020 اعلام کرد که قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس از فرماندهان عالی‌رتبه پیکارجویان حشدالشعبی در نتیجه حمله به خودروی حامل آنها در فرودگاه بغداد کشته شدند.
+60
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  به امید خدا بزودی همگیتون با هم در وسط اتش جهنم دیدار کنید
  14
  115
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
  ۴۰
  Ary@mard - ما لاگا، اسپانیا

  تو طویله
  12
  97
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  خفه حسن خرس الله مفتخور بی مغز. مگه فرشته مرگ [عزرائیل] مردم ایرانه که به حرفتون گوش بده. میزنه خودت و هیکل بی خاصیتت را ناک اوت میکنه. معلومه کار خودش و فرمانده هاش بوده, ( بازم دمتون گرم ), چون اینا دوست دارند پول مفت مزدوری بیاد تو حسابشون فقط نخواستند بجنگند و بمیرند. میدونستند قاسم گچکار میخواسته همشون را به کشتنن بدهد.
  9
  84
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
  ۵۵
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران

  آخوندها خیلی دزد و وطن فروش هستند اما سردار سلیمانی برای امنیت مردم ایران خیلی زحمت کشید و شاید باور نکنه کسی هیچ چیزی هم نداره یک ریال دزدی در خانه ایشون پیدا نمی‌شه !!! روحش شاد و یادش گرامی
  91
  24
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  تو سوراخش زیر پتو بوده.
  7
  42
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
  ۲۹
  حسنلو - باکو، آذربایجان

  [::ایرانی‌ دبش - تهران، ایران::]. تشت رسوایی و کثافت این ملعون با رشادت محمد علی نجفی والبته الویری افتاد فساد و بیشرفی این به شاک فنا رفته ولایت با پرونده زمین خواری زن بیشرفش رو شد زیاد زور نزن اخوی ساندیس کوفتت میشه...
  8
  36
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  [::ایرانی‌ دبش - تهران، ایران::]. تو از کجا میدونی؟ پس حتما تو زندگی شونی و از دل و دزدی هاشون خبر داری؟ پس این همه دلارهای نفتی کجا میرفت؟ آنوقت مردم ایران برای گذران زندگی کلیه هاشون را بفروشند؟ همش جنگ, نابودی, ویرانگری؟ ما اگه نخواهیم تو امور ملتها بخصوص ملت فلسطین دخالت کنیم کی را باید ببینیم؟ شدید کاسه داغتر از اش و دایه بهتر از مادر؟
  8
  41
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  باز یک .. دبش با نام کاربری بچه گول زن۰۰ایرانی دبش وارد۰۰ و از سلیمانی قاتل گور بگور شده قهرمان سازی۰خودتی
  7
  27
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
  ۴۰
  sure esrafil - مونیخ ، آلمان

  [::ایرانی‌ دبش - تهران، ایران::]. ببینم چقدر قاسم قرمه را میسناسی؟ من این مردک رذل را که فرمانده گردان ثارالله بود میشناختم یعنی بعد گردان شد ثیپ و تیپ شد لشکر و لشکر شد سپاه هفتم صاحب الزمان، این پست فرط در مهران ۴ فرمانده ارتشی را بخاطر عقب نشینی در حملات مجاهدین بادست خودش اعدام کرد و در عملیات کربلای ۵ بیش از ۵۰۰ جوان مردم را روی مین فرستاد همینطور در ولفجر ۸ در جریان فتح فاو،ولی همین پفیوز در ضد حمله صدام در سال ۶۷ برای پاز پس گرفتن فاو در کمتر از ۲۴ ساعت فاو را تقدیم سپاه عراق کرد هزاران جوان مردم را به کشتن داد و حتی قرار بود بخاطر این عقب نشینی و شکست همراه با تلفات دادگاهی بشه ولی ملعون اکبر رفسنجانی بخاسطر درخواست دامادش اما جمعه رفسنجان از دادگاهی شدنش جلوگیری کرد، و از نظر دزدی میتون برات بگم وقتی فرماندهی مبارزه با مواد مخدر در شرق کشور را دست گرفته نه تنها هزاران تن مواد مخدر را وارد ایران کرد بلکه همراه پاسدار نقدی در خرید و فروش میلیونها دلار سلاح نقش داشت که تمام پولها به یکی از حسابهاش که زینب جونش در مالزی داشت واریز میشد. تو از کی میگی؟
  8
  32
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  میگویند در بحبوبه جنگ جهانی دوم در خیابان سرچشمه تهران قهوه خانه بزرگی بود که در جلوی ان یک درخت چنار تنومندی قرار داشت و مردم هم در این قهوه خانه جمع بودند و باخبار جنگ از تنها رادیو منطقه گوش میدادند و در بین اخبار هر بار که نام هیتلر از رادیو پخش میشد قهوچی که یک لنگ قرمز یزدی هم رو دوش داشت با صدای بلند میگفت برای سلامتی برادر حاجی اقا هیتلر اجماعا صلوات بلند ختم کن و مجدد میگفت برای اینکه لال از دنیا نروید صلوات دویمی را هم بلند تر بفرست و سپس قهوچی مجدد داد میکرد دستت به ضریع مقدس برادر حاجی اقا هیتلر برسد صلوات سیومی را بلند تر ختم کن
  1
  22
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  شماها که ادعا داشتید قاسم قرمه حامل پیام مهمی برای عربستان بوده ، ولی این ادمخور خرص الله میگه دنبال تروریست و ادمکش میگشته!پس امریکا حق داشت که قرمش کرد
  3
  20
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۳
  ۵۵
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران
  [::Parinaz Iran - پراگ، چک::]. [::Alphabet - پترس، یونان::]. [::حسنلو - باکو، آذربایجان::]. مسعود که رفت مریم هم که با یک عرب ازدواج کرد شماها هنوز دنبال مسعود و مریم هستین
  9
  9
  شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  شادروان حاج قاسم سلیمانی کشته نشدند، بلکه شهید.
  12
  3
  شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
  ۴۴
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::ایرانی‌ دبش - تهران، ایران::] بقول بعضی ها اقا همه که دنبال مریم یا رجوی رو نیستن و من فکر نکنم کسی این دو تا موجود ابله را قبول داشته باشه از جمعیت هشتاد دومیلیونی ایران مثل همون عنقلاب امریکایی و اروپایی که ملعون خمینی را با ایر فرانس اوردن ایران و افسران خدمت کار و وطن پرست مهین را قتل عام کردن توسط همین خمینی پرست های کاسه لیس عربها و همین طرفداران رجوی و مریم پرست های بی وطن و خائن در زمان رضا شاه کبیر خبر رسید که فلان سر لشکر یک عکس امام هشتم شیعیان را در جیب و یک که قبر در کنار جوار امام رضا خریده و رضا شاه بزرگ بعد تحقیق و برسی دقیق از صحت گزراش دستور داد لباس و سر دوشیهای سر شکر از تنش دربیاورند و تلگرامی به این مضمون برایش فرستاد (کسی که عکس و قبر بیگانه را بپرسد بدرد کشور و ارتش ایران نمیخورد ) .
  0
  8
  شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴
  ۲۹
  حسنلو - باکو، آذربایجان
  [::samisan - توکیو، ژاپن::]. دوست و برادر عزیزم این خر اللهی ها هنوز از شدت چکی که ابان از مردم و بعدش از ترامپ خوردن منگ منگن همه رو به چشم اون مجاهدین اوشکول میبینن هنوز نمیتونن باور کنن که مردم بالاخره نسخه کثیفشون رو میپیچن
  0
  2
  دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۸
  نظر شما چیست؟