فاطمه کروبی پس از دیدار با پسرش در اوین: بازجویان مریض و دریده زبا‌ن‌اند

او روز پنج‌شنبه ۲۴ بهمن، با انتشار متنی در کانال تلگرامی سحام‌نیوز، از دیدار با فرزندش در روز چهارشنبه خبر داد و نوشت:
 
دیروز برای اولین ملاقات با محمد حسین که به خاطر نامه پدرش بازداشت و زندانی شده وارد زندان اوین شدم. زندانی که از آن خاطره بسیار دارم.
 
وقتی در مسیر ملاقات می رفتم ناخودآگاه به مرور خاطرات دهه چهل و پنجاه ام از این زندان پرداختم. آن سال ها بارها برای گرفتن خبر یا ملاقاتی ازمرحوم شیخ احمد کروبی و یا همسرم به همراه کودکان خردسالم به اوین می رفتیم و امروز در دهه هفتاد عمرم برای ملاقات با پسر دربندم.
 
ظاهر حسین تغییر کرده بود و مشخص بود در انفرادی چند کیلو وزن کم کرده . روحیه اش اما عالی بود و با خنده از اتهامات بی پایه بازجوی وزارت اطلاعات صحبت می کرد. وقتی از رفتارشان پرسیدم گفت در سه هفته اول بازجویی که شش روز هفته معمولا بین سه تا هفت ساعت انجام می شد، بازجو برای پذیرش اتهامات واهی مرا را تحت فشار قرار داده بود. او از بد زبانی و توهین های مکرر بازجو برای مان گفت.

از این بابت خیلی متاثر شدم و به تناسب آن مطالبی را همان جا گفتم، البته نه برای فرزند ۵۳ ساله ام آنهم فردی با آن سابقه درخشان بلکه برای حکومتی که هنوز محتاج افرادی دریده زبان نظیر این بازجوست. متاثر شدم که جناب آقای روحانی و آقای علوی پس از شش سال مسئولیت نتوانستند یا نخواستند آن بخش از بازجویان مریض و بد زبان آن مجموعه را با مفاهیم اولیه انسانی و اخلاقی آشنا کنند.
حصر، حبس و تبعید آنهم برای تفکر و اندیشه، مادام که تمامیت خواهی در این سرزمین حاکم است، میراثی ست در خانواده کروبی و از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود و از این بابت البته ما را ملالی نیست. در حقیقت زندانی سیاسی بودن پیش و پس از انقلاب افتخاری ست که خداوند نصیب این خانواده کرده است.
 
به همین جهت دیشب دو رکعت نماز شکر خواندم که خداوند محمد حسین را در صراط مستقیم قرار داده و برخلاف نوکیسه های فاسد، او نه برای اختلاس و دیگر مفاسد بلکه برای اندیشه و تفکرش در زندان قرار گرفته است. پیش از انقلاب فرزندانم پشت در زندان ها بودند و پس از انقلاب هم سهم آقازادگی محمد حسین و محمد تقی حضور در جبهه ها، تیر و ترکش و یا گرفتاری آنهم براى احیاى حقوق مردم بوده است.
+23
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  عجوزه تازه حالیت شده عجوزه، فقط وقتی که پای توله خودت میاد وسط باور میکنی که بازجوها وحشی هستند
  2
  36
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  دیگه مگه کسی برای شماها تره هم خرد میکنه؟ این اشیه که شما بیسوادهای عقب مانده های ذهنی مغز کپک زده و همپالگیهاتون برای ملت ایران پختید. خود کرده را تدبیر نیست. دوران طلایی شما سالهاست که تمام شده. بقول مرحوم هویدا کمی سلول های زندان رابرای خودتون بزرگتر می ساختید که جایی برای شکوه و شکایت باقی نماند؟ بمانید همانجا تا جان به جان آفرین تسلیم کنید.
  1
  4
  شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  هر کسی خودش جولان میده تا زمانی که خودش گیر میکنه ...مموتی هم همه رو اذیت میکرد وقتی خودش گیر کرد یه دفعه اپوزیسیون شد
  0
  0
  یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۳
  نظر شما چیست؟