ایران: به اقدامات اسرائیل علیه «منافع خود» در سوریه «پاسخ کوبنده» می‌دهیم

 عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی دو روز پس از آن‌ که وزیر دفاع اسرائیل گفت که کشورش کماکان در سوریه اهداف متعلق به ایران و هم‌پیمانان ایران را هدف قرار خواهد داد،‌ وزارت خارجه ایران گفت که «به هرگونه اقدام احمقانه‌ای پاسخی کوبنده خواهیم داد».
 
نَفتالی بِنِت، وزیر دفاع اسرائیل، روز ۲۲ بهمن گفت که کشورش و آمریکا در مورد رویارویی با نفوذ و حضور نیروهای ایران و هم‌پیمانانش در منطقه به «توافق تقسیم کار» رسیده‌اند.
 
به گفته او، آمریکا در حوزه عراق با ایران و نیروهای نیابتی‌اش مقابله خواهد کرد و اسرائیل کماکان در سوریه اهداف متعلق به ایران و هم‌پیمانان ایران در سوریه را هدف قرار خواهد داد.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی، روز پنج‌شنبه در واکنش به این اظهارات گفت که «جمهوری اسلامی ایران در برابر هرگونه تجاوز یا اقدام احمقانه این رژیم علیه منافع کشورمان در سوریه و منطقه پاسخی کوبنده و پشیمان‌کننده خواهد داد.»
 
عباس موسوی در ادامه گفت که «حضور جمهوری اسلامی ایران در سوریه به دعوت و توافق با دولت این کشور» است و افزود که ایران «تهدیدات و اظهارات جنگ‌طلبانه» اسرائیل را «در مجامع بین‌المللی نیز پیگیری خواهد کرد».
 
مقام‌های جمهوری اسلامی از «محو کردن اسرائیل از صحنه روزگار» سخن گفته‌اند و اسرائیل از پیگیری چنین هدفی از سوی ایران، از طریق گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی در عراق و سوریه و لبنان، بارها ابراز نگرانی کرده است.
+8
رأی دهید
-63

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  نیست تا به حال دادین, اگه خاویار این کارها رو داشتین از همون اول میدادین, فعلا که دارن مثل همیشه تار و مارتون میکنن و شما هم مثل همیشه نوش جان میکنید, ما که بخیل نیستیم والا راضی هستیم که تک تکتون رو به درک بفرستن باعث خوشحالی هشتاد و اندی میلیون ایرانی!!!!
  0
  20
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  رژیم اسلامی ایران با اون تروریستهای سپاه پاسدارانش هیچ غلطی نمیتواند بکند امروز اسرائیل یکی از مدرنترین سلاح لیزی را آزمایش کرد که حدود 10 سال بر روی این سلاح مهم کار کرده است این سلاح لیزی هر نوع موشکی که بسوی اسرائیل پرتاب شود در فضا منفجر میکند میتوان کلیپ این خبر را در یوتوب یا سایت العربیه مشاهده کردهر موشکی که از ایران یا عراق بسوی اسرائیل پرتاب شود قبل رسیدن به آسمان اسرائیل با این سلاح لیزی جدید منفجر میشود
  0
  18
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  وای وای، میخوان یه هواپیمای دیگه رو تو تهران سرنگون کنن!
  0
  24
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  مرتیکه آشغال نفهم شما جواب کوبنده آبان ماه با 1500 کشته و بعدش جواب کوبنده به آمریکا با 180 کشته از مردم ایران رو فعلا بزار جای این جوابهای کوبنده سپاه خونخوار خوب بشه و مردم حداقل یکم یادشون بره بعد باز هارت و پورت کنید.
  0
  14
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  هههههههه. از همون پاسخایه کوبنده که با آمریکا دادین ؟ سعی کن این سری یه کم چنجه و برگ هم بغله این کوبیده ت بذاری . پیازم بخور
  0
  15
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۸
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی زر میزند چون بارها ارتش اسرائیل به مواضع رژیم اخوندی در سوریه حمله موشکی کرده ولی هیچ گونه عکس العملی از طرف نظام اخوندی بر علیه اسرائیل نشده است.
  0
  14
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
  ۴۱
  sahandoglu - لندن، انگلستان
  اسراییل بیش از 250 حمله به مواضع و نیروهای ایران در سوریه وو عراق حمله کرد و هزاران نفر از سپاهی ها را کشت و میلیاردها دلار ایران را به باد داد ایران حتی جرات اعتراض هم نداشت از ترسش. چی شد 40 سال می گفتند ما اسراییل را از نقشه جهان حذف می کنیم. اسراییل قدرتمند و نترس است
  0
  13
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹
  ۴۰
  sure esrafil - مونیخ ، آلمان
  «جمهوری اسلامی ایران در برابر هرگونه تجاوز یا اقدام احمقانه این رژیم علیه منافع کشورمان در سوریه و منطقه پاسخی کوبنده و پشیمان‌کننده خواهد داد.متل پاسخی که برای کوبیده قاسم دادید یا در این یک سال و نیمی که نیروی هوایی اسراییل مدافعان خریت را در سوریه مثل تاعون قتل وعام میکند و شماها فقط از پاسخ کوبنده میگید در حوض خودتون هستیدف که مثل کوبیده میشید و مخفیانه زیر خاک میشید
  0
  16
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  لاب لاب لاب لاب.دیگر ارزش جواب دادن ندارید. ۴۰ سال زر می‌‌زنید. دیگر خاله سوسکه هم به شما می‌‌خندد. و می‌‌داند. شما بیضه این غلط‌ها ندارید، فقط زورتان .به هواپیما مسافربری می‌‌ررسد.
  0
  17
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  منظور از « پاسخ کوبنده » رو هنوز نمی دونیم، ولی مطلقا «انتقام سخت» نگیرید!
  0
  17
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۵
  ۵۶
  007 Azadi - گوتنبرگ، سوئد
  ریشت کو ... فلان شده بروید برف زدگان رو کمک کنین٫ .... نامرد!!
  0
  17
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۲
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  باز ٧٠ نفر با داربست میمیرن
  0
  2
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۹
  نظر شما چیست؟