چطور مانند کرک داگلاس ۱۰۳ساله شویم؟

کرک داگلاس و عروسش کاترین زتاجونزدویچه وله :کرک داگلاس، بازیگر هالیوود، ‌تهیه‌کننده،‌ کارگردان و نویسنده‌ای که چهارشنبه گذشته جان خود را در ۱۰۳ سالگی از دست داد، اکنون توجه روانشناسان را به این نکته جلب کرده که چرا برخی از مردم خیلی طولانی‌تر از دیگران زندگی می‌کنند؟
 
به گزارش تودی (Today)؛ اکنون هوارد اس. فریدمن،‌ استاد روانشناسی دانشگاه کالیفرنیا و لسلی آر مارتین،‌ استاد روانشناسی دانشگاه لاسیرا که هر دو از محققان «پروژه طول عمر» هستند،‌ به این سوال پاسخ داده‌اند. نتایج این پروژه ۸۰ ساله نشان می‌دهد سالم‌ترین افراد کسانی هستند که زندگی معناداری دنبال می‌کنند، سخت‌کوش هستند،‌ موفقیت‌های زیادی کسب کرده و مسئول و با وجدان هستند.
 
فریدمن به نشریه Today می‌گوید: شواهد علمی نشان داده که فعالیت بدنی یکی از کلیدهای زندگی طولانی‌مدت است. وی معتقد است که برای فعال بودن نیاز نیست که حتما در ماراتن شرکت کنید یا به باشگاه بروید. کافیست صندلی خود را بعد از نیم ساعت نشستن و بی‌تحرکی ترک کنید و حداقل ۵ دقیقه تحرک داشته باشید. از کارهای بیش از حد سخت نپرهیزید و به فکر تعطیلات نباشید،‌ از استرس هم دوری نکنید. چون تجربه استرس تا زمانی که به اضطراب مزمن تبدیل نشود،‌ شخص را به فعالیت مثبت وادار می‌کند.
 
فریدمن و مارتین خاطرنشان می‌کنند: اگر در محیط کار خصمانه‌ای مشغول کار بوده و از حمایت کافی برخوردار نیستید،‌ فورا به فکر تغییر شغل باشید. ماندن در این محیط‌ها،‌ توانایی را محدود کرده و بر عملکرد اجتماعی شما تاثیر منفی می‌گذارد. فراموش نکنید که راز یک زندگی طولانی در ارتباط نزدیک با اعضای خانواده و دوستان و انجام فعالیت‌های داوطلبانه است.
 
دو روان‌شناس آمریکایی به ازدواج موفق نیز اشاره می‌کنند. به عقیده آنها وجود شریک زندگی متعهد و حامی و تجربه یک ازدواج باثبات و سالم، نقش مهمی در افزایش طول عمر دارد.
 
آنها در پایان تاکید می‌کنند: با افراد سالم دوست باشید. دوستی خوب به خصوص برای زنان با تندرستی بهتر، سرزندگی بیشتر و امکان زندگی طولانی‌تر ارتباط دارد. از آنجایی که ما رفتارها و عادات کسانی را که بیشتر زمانمان را با آن‌ها سپری می‌کنیم می‌پذیریم، دوست شدن با کسانی که دید مثبتی به زندگی دارند، ما را به سوی سلامت جسمی و روانی سوق می‌دهد.
+11
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  محیط سالم و مثبت همانند کاربرهای ایرانیان یوکی با گزارشها و گفتگوهای مثبت و پر انرژی دار! دنیا با ما کاربرها حسودی می کنند که چرا طول عمرشان کم است!
  0
  0
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶
  نظر شما چیست؟