نظرسنجی در آلمان: ایران بزرگ‌ترین خطر برای جهان در سال‌های آتی است

دویچه وله :اگر چه از بالا گرفتن تنش میان ایران و آمریکا مدتی می‌گذرد، اما تازه‌ترین نظرسنجی حاکی از آن است که واهمه و نگرانی شهروندان آلمانی از خطر بروز جنگ و درگیر شدن آلمان در این مسئله باقی مانده است.
 
"گزارش امنیتی ۲۰۲۰" که بنا بر نظرسنجی شهروندان در آلمان تهیه شده، نشان می‌دهد که یک چهارم از آنان از درگیر شدن آلمان در جنگ نگران هستند.
 
این گزارش از سال ۲۰۱۱ به این سو تهیه می‌شود، اما ترس و واهمه شهروندان در آلمان از خطر بروز جنگ تا به این اندازه زیاد نبوده است.
 
بنا بر این گزارش ۶۶ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی بر این باورند که ایران بزرگ‌ترین خطر برای جهان در طی سال‌های آتی خواهد بود. در رده‌بندی کشورهایی که به گمان پرسش‌شوندگان صلح و امینت جهانی را تهدید می‌کنند، آمریکا، کره شمالی، ترکیه و روسیه قرار دارند.
 درخور توجه آنکه ۳۹ درصد از پرسش‌شوندگان در عین حال از آمریکا به عنوان مهمترین شریک نظامی آلمان یاد کرده‌اند.
 
البته در این زمینه تفاوت محسوسی میان نظر شهروندان ساکن شرق و غرب آلمان وجود دارد. ۴۱ درصد از شهروندان ایالات غربی آلمان معتقدند که ایالات متحده مهم‌ترین شریک نظامی این کشور است. این در حالی است که تنها ۳۰ درصد از شهروندان ایالات شرقی آلمان چنین نظری دارند.
 
گزارش امنیتی ۲۰۲۰ همچنین حاکی از آن است که ۳۴ درصد شهروندان ایالات غربی و ۳۷ درصد شهروندان ایالات شرقی آلمان فرانسه را مهم‌ترین شریک نظامی آلمان می‌دانند.
 
البته تنها خطر بروز جنگ و درگیر شدن آلمان در کشمکش‌های نظامی نیست که باعث بیم و نگرانی شهروندان این کشور شده است.
 
بنا بر گزارش امنیتی ۲۰۲۰ گرمایش زمین و پیامدهای آن و همچنین معضل‌های زیست‌محیطی نیز از علل اصلی واهمه و نگرانی‌های شهروندان در آلمان است.
+78
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  دو کلمه حرف درست - تبریز، ایران

  بزرگترین خطر برای دنیا ولی دولت آلمان دست از پشتبانی ملا ها برنمیدارند. فقط به فکر استفاده خودشون.
  7
  86
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  افکار نظام اسلامی برای بشریت از قوه نظامیش خطرناک تر است.
  8
  78
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  برای خود ما خطر هست دیگه جرات نمیکنیم سوار هواپیما بشیم . برای شما چه خطری داشته جز اینکه نفت ارزون بگیرید سلاحاتون هم به عربا بفروشید؟
  9
  36
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  خود را فریب ندهیم هر کاری ملا می کند دستور مستقیم این دین است که دقیقا همین اعمال در مقیاس بسیار وسیع در حمله ی عرعرها در حمله به ایران ما انجام شد اسلام اسلحه ی دست ملایان است برای نابودی هرنکته ی مثبتی که باقیمانده پس لطفا مدافعان این دین دم از ازادی و رفرم نزنند همین و بس۰
  3
  23
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
  ۳۱
  khoshhal khandan - دانمارک ، دانمارک

  سالهای آتی برای آخوندها وجود نخواهد داشت پس نگران نباشد .
  3
  23
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  نظرسنجی آلمان رو فراموش کنید! همش چاخان و خط معین کردن سیاست! ولی اعلام این نظرسنجی برای ضحاک ایران میتواند زنگ خطری باشد، زیرا فقط کافیست آلمان چراغ سبز را به جهان و ترامپ نشان دهد، کار ایران ضحاکی رو به پایان است.
  8
  18
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
  نظر شما چیست؟