ناو هواپیمابر یو‌اس‌اس باتان با ۲۵۰۰ تفنگدار وارد خلیج فارس شد

یورونیوز :ناو هواپیمابر «یو اس اس باتان» بخشی از ناوگروه «امفیبیوس ردی گروپ» ARG به همراه بیست و ششمین واحد اعزامی دریایی آمریکا به منطقه MEU روز چهارشنبه دوازدهم فوریه پس از عبور از تنگه هرمز وارد آب‌های خلیج فارس شد.
 
لانس لیشر، فرمانده این ناوگروه جنگی پس ورود یگان‌های دریایی تحت هدایتش به دریای عمان در بیانیه‌ای تاکید کرد: «عبور از این آب‌راه دریایی بسیار مهم و تداوم حضور در منطقه با هدف ایفای نقش در تضمین تردد آزاد کشتیرانی و تامین ثبات و امنیت در اینجا صورت گرفته است.»
 
در این بیانیه آمده است که این ناو گروه متشکل از ۲۵۰۰ تفنگدار دریایی و واحد‌های عمل کننده در دریا و خشکی است که دو ناو هواپیمابر و عملیاتی «یو اس اس نیویورک» و «یو اس اس واک هیل» نیز را شامل می‌شود.
 
پیش از ناو باتان، ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» ماه نوامبر گذشته نیز در اوج تنش‌ها میان ایران و آمریکا از تنگه هرمز عبور کرده و وارد آب‌های خلیج فارس شده بود.
 
ناو گروه باتان و یگان بیست و شش دریایی آمریکا قرار است به حوزه عملیاتی ناوگان پنجم آمریکا ملحق شوند که منطقه‌ای به وسعت ۲.۵ میلیون مایل مربع شامل بخش‌هایی از خلیج فارس، دریای سرخ، خلیج عمان، خلیج عدن، دریای عمان و برخی از مناطق مشرف به اقیانوس هند را تحت پوشش ماموریت خود دارند.
 
از سوی دیگر گرگ لیلاند،‌ یکی دیگر از فرماندهان ناو گروه باتان اعلام کرده است که عبور این یگان دریایی از تنگه هرمز مایه دلگرمی و برای متحدان و تضمین کننده ثبات و امنیت برای تجارت دریایی در منطقه است.
 
حضور نظامی آمریکا در منطقه خلیج فارس در حالی با عبور ناوگروه یو اس اس باتان از تنگه هرمز تقویت می‌شود که تنش‌ میان ایران و ایالات متحده طی ماه‌های اخیر پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس ایران و نیز حملات موشکی تهران به پایگاه نیروهای دریایی آمریکا در عراق به بالاترین حد خود رسید و دو کشور را در آستانه یک جنگ تمام عیار قرار داد.
+78
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ماساچوست - لیسبون، پرتقال

  عاقبت هم پرزیدنت ترامپ عزیز آب پاکی را روی دست همه اخوندهای قاتل و جمهوری اسلامی میرزه که کیف کنند. خدا از زبونمون بشنود
  9
  69
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
  ۴۱
  sahandoglu - لندن، انگلستان

  چقدر ایران خفه خون گرفته است
  9
  63
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
  ۴۰
  sure esrafil - مونیخ ، آلمان

  دقیقا مثل زمان صدام کم کم ولی مدوام و دقیق دارند ایران را از همه طرف ،دریا خشکی و هوا دارند محاصره میکنند و دست اخر هم یک بهانه برای حمله میخواهند که انهم با توجه به انهمه سردار ۴ پاه سپاهی و دکتررر حسن عباسی کار چندان مشکلی نیست.
  7
  59
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  وجود جمهوری اسلامی هنوز منافع امریکا و اروپا را در منطقه خلیج فارس تامین میکند.این ناوگان ها به بهانه (لولوخورخوره)نظام اسلامی در خلیج فارس جولان داده سیاست خودشان را به پیش میبرند و هزینه های آنها را هم اعراب میپردازند.
  14
  27
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
  ۳۱
  mosyiran - کرایستچرچ، نیوزلند
  احتمال جنگ تا قبل از انتخابات امریکا میشه گفت محال هست و بعد از انتخابات هم بستگی به ولخرجی عربستان و امارات و اسرائیل و بحرین داره.
  6
  10
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  خدائیش ما ناو داریم توش 2500 تا تفنگ خالی جا بشه؟ حالا تفنگدار پیشکش که هزار جور بهداری و شام و ناهار لازم داره!! خخخ
  6
  27
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  ما هم 2500 تا مداح صادر میکنیم که هر دوساعت 20 میلیون پرداختی لازم دارند. هنر به کدومش میگن؟
  5
  28
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  یعنی ۲۵۰۰ نفر کافیه! همانگونه حدس میزدم، آمریکا دارای بمبهای اتمی ناز و هوشیار است که قصد دارد بسوی ایران بفرستد! یا گرد میشه و یا چهارسو! ما و بستگان ما، همانند باج غاسم ثلیمانی، وقتی بمب آمد، متوجه نمیشیم که چه شد، ولی خود را در آغوش حوری میبینیم! بد که نیست. با ثلیمانی حسودیم نمیشه، ولی نسل آینده چاکر بمبهای آمریکایی هستند که از سر نعمت این بمبها، زنها بدون روسری و جی جی حدید و جنیفر لوپز در شهرهای گوناگون ایران کنسرت اجرا می کنند و توریستها در کنار دریا همدیگر را در آغوش گرفته و مشروب می نوشند و جشن و شادی دارند! یعنی، کسی هست که قبول داشته باشه که این ۵ میلیون ایرانی خوک صفت و تا خرخره به اسلحه مجهز، اجازه رقص لوپز را میدهند و جی جی حدید هم با لباس معمولی در خیابان قم قدم بزند!؟ خواهشا خوش باور نباشید و پذیرا باشید که باید "جور" نسل آینده را بکشیم!
  7
  0
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::sahandoglu - لندن، انگلستان::]. لطفا بگین جمهوری اسلامی، نه ایران. حساب ایران با این شرکت سهامی جمهوری اسلامی جدا است. این سپاهی که اینهمه براش پپسی باز میکنن که امنیت ایران رو برقرار میکنه، حتی نام ایران توی اسمش نیست. "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی" نه یه کلمه کم نه یک کلمه بیشتر!
  4
  8
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::hassan5 - تهران، ایران. اتفاقا امریکا میخواد قالی رو از زیر پای اروپای بدون انگلیس و چین بکشه. یعنی منافع اروپا و امریکا بعد از برگزیت یکی نیست. برای همین هم المان شروع کرده به همصدا شدن با امریکا که ج.ا حالًا دشمن دنیا است.
  1
  5
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۸
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. امیدوارم که حرف شما درست باشه ولی من هنوز فکر میکنم که انگلیس و امریکا در خاورمیانه منافع مشترک دارند.شانس ما در این است که سبوعیت ج.ا مثل داعش برای بشریت ثابت شود،انوقت است که مشترکن بر علیه ج.ا حرکت خواهند کرد
  1
  2
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۲
  نظر شما چیست؟