رضا پهلوی: انتخابات در جمهوری اسلامی بی معنی است؛ جهان آزاد شنونده خواسته‌های مردم ایران باشد+ ویدیو

صدای آمریکا :شاهزاده رضا پهلوی در حاشیه دیدار خود با اعضای کنگره آمریکا همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران گفت که مردم ایران سالها است در خفقان زندگی می‌کنند و انتظارشان از جهان آزاد این است که شنونده خواسته‌های آنها باشد.
 
فرزند پادشاه فقید ایران سه شنبه ۲۲ بهمن در گفت‌و‌گو با کامبیز توانا از صدای آمریکا ۳۶۵ ضمن بیان این مطلب، انتخابات در جمهوری اسلامی را با توجه به وجود رهبری که تمام قدرت را در اختیار دارد بی‌معنی دانست و گفت که رژیم جمهوری اسلامی خواستار برگزاری رفراندوم در فلسطین است، اما به خواسته مردم ایران برای رفراندوم عمل نمی‌کند.
 
او تاکید کرد که مبارزه با حکومت های سرکوبگر چون جمهوری اسلامی یک شبه به نتیجه نمی رسد و نیاز به استقامت پشتکار و باورمند بودن دارد. به گفته او، خیابان های خلوت در شهرهای ایران در روز سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نشانگر پشت کردن مردم به حکومت است.
 
نسخه کامل مصاحبه بخش فارسی صدای آمریکا با شاهزاده رضا پهلوی را می‌توانید در ویدئوی زیر ببینید.
+66
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان

  انتخاب در جمهوری اسلامی یعنی: آری یا آری ! وگرنه یا غلط کردی یا دشمنی یا کافری یا ازین مملکت برو بیرون!
  4
  32
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۷
  ۵۶
  ماساچوست - لیسبون، پرتقال
  شاهزاده امیدوارم که زودی بیای و ما از شر این نامرد آخوندا. راحت بشیم. .
  5
  24
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
  ۶۰
  Ardelan - سارپسبورگ، نروژ
  زمان پدرمرحومت نمایندگان قبل ازاینکه ازطرف مردم بارای مستقیم انتخاب شوند نامزدان باید موردتائیید ولطف وعنایت حضرت والامقام شاهنشاه قرارمی گرفتند . سران جمهوری اسلامی هم ازآن آموزه وتجربه باضافه امورات دینی وشرعی استفاده می کنند . تازه جنابعالی فهمیدی که جمهوری اسلامی چه تحفه وارمغانی باخودتقدیم ایرانیان کرده . بخش بزرگی ازسیاست های این آخوندهاازمنویات وفرامین وفرمایشات پدرتان بوده که به ارث به جمهوری اسلامی رسیده . پدرت هم یک جورولی فقی ولایت بود،امالیباس شاهی به تن کرده بو د ودولت ومجلس وقوه قضائیه آلت ودست نشانده شاه بودند ،همچون ولی فقی که همه امورمملکت راخودمی چرخاند . کفتارهاعوض شده اند هیچ فرقی باهم ندارند . جنابعالی درکاخ زندگی کرده ای نه درکوخ وزاغه چه ازدرددل مردم می دانی که نزدیک به ٤٢سال است باپول مردم ایران دست درجیب وباهواپیمادرجولان هستی وزندگی شاهانه می کنی . من هم هم سن وسال جنابعالی هستم زندگی من کجاوزندگی توکجا که هردومان ایرانی بوده ایم . فقروفلاکت عمروزندگی مراتباه کردنزدیک به ٢٥سال باین آخوندها دست وپنجه نردم کردم وباآنها درجبه مخالف بودم ودرکوهستانه زیستم .
  19
  12
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
  ۴۱
  sahandoglu - لندن، انگلستان
  در خاندان و حکومت کودتایی شما اصلا انتخاباتی وجود نداشت حداقل اینها یک انتخابات صوری برکزار می کنند. فقط خفه شو
  22
  9
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::sahandoglu - لندن، انگلستان::]. پس لیاقت شما هم همین جمهوری و همین نمایش رای گیریست. نوش جان.
  4
  18
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Ardelan - سارپسبورگ، نروژ::]. یک اتفاقی رو مقدم مراغه ای در خاطراتش گفته که جالب است. میگوید برای مجلس بیستم ( حدود سال 41) خود را در میاندواب کاندید کردم. دکتر منوچهر اقبال نخست وزیر وقت مرا به دفتر خود خواند و گفت تو غلط میکنی!!! بروی به میاندواب . نماینده آنجا قبلا تعیین شده !!!
  10
  10
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Ardelan - سارپسبورگ، نروژ::]. پنجاه سال این مزخرفات را تکرار کردید و هنوز درد شما آرام نشده؟ چهل و یک سال از انقلاب شما گذشته ولی هنوز در درد و رنج و کوهستان زندگی میکنید و مسئولش حکومت پهلویست؟!
  6
  14
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. همین اتفاقات رو مهندسی و شایع کردند که گرفتار جمهوری اسلامی شدیم. شما هم مرتب اینجا و آنجا تکرار کن که مبادا شاهزاده محبوبیتی پیدا بکنه و نان عده ای سنگ بشه.
  8
  13
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. استاد گرامی، چرا اول خودتان را ناراحت می کنید و هم مرا! عزیز جان، فایده نداره که با این افراد سر و کله زدند، زیرا این همانند این میماند که دو دشمن دیرینه باز با هم که زندگی یکی از آنان به دیگری وابسته طاق بالا بگذارد، همانند کسیکه به سرطان بیمار است و داروی ژنتیکی آن سرطان در بدن دشمن دیرینه خود که آنرا قبول نمیکند! عزیزجان، فراموش کردید، که در یک کشور حومه خلیج فارس، وقتیکه غریق نجات جان دختری را با تنفس لب به لب نجات داد، پدر آن دختر، دخترش را بقتل رساند! روشن شدید عزیز جان!؟ اینها که مخالف این مرد هستند که اقلا صدای ضعیف آن مادری که فرزندش را در تظاهرات از دست داده و یا صدای آن مادری که از فقر و گرسنگی نمیداند چه برای خانواده اش تهیه کند، دارای شعور و درک نیستند، از احساس همدردی و همکاری بگذریم. منو ببخشش استاد! راستی، دبیرستان هدف و از خانواده نظامی، پس خیلی شبیه هم هستیم و شاید بدینگونه همدیگر را درک می کنیم!
  3
  3
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. دهها برابر اینها بوده متاسفانه مردم ایران دنبال حاضر خوری هستند و توجه نمیکنند برای همین هر بار از چاله به چاه میافتند. حالا هم باز برو اینرو بیار بهت قول میده سر دوماه با این مردم پارتی باز که ما داریم خانوادش دوباره مثل خانواده شاه درصد بگیر میشند.
  3
  5
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. اگر اینقدر به این حرفت اطمینان داری که گناه از خود مردم هست پس چرا به بنی صدر امیدوار هستی و دل بستی؟!
  2
  3
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۱
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::scandal - برلین، آلمان::]. ممنون از لطف شما که من را استاد خطاب میکنی. آیا ما قبلاً با آیدی “ خوش باور “ در خدمت شما نبودیم؟ در ضمن اگر شباهتی از لحاظ ساختار خانوادگی و سن و سال داریم، پس شما در مورد سال تولدتون شیطنت کردید؟ در هر صورت اگر دوران مشابهی را در ایران انقلابی سپری کرده باشیم همدرد هستیم و درک بهتری از اوضاع امروز کشورمان داریم.
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۷
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. زیاد خوش باور نباشید، استاد گرامی! استاد از این جهت شما را مینامم، چون خیلی اهل شعر و ادب هستم، ولی استعداد یک بیت شعر گفتن را ندارم چون شما، پس از این جهت شما را استاد می بینم که شعرهای بسیار متنوع و مدرن و عامیانه می سرایید! و اگر شخص بنده فرزند راستین روستا، گاهی اوقات از اشعار بزرگان اهل شعر و ادب، دستکاری میکنم، منو ببخشید، ولی "میدانیم" اشعار و روابط فرهنگی همانند "ابزاز" کار هستند که باید از ابزار استفاده نمود تا به "هدف و محصول" پایانی کار برسیم! به درود گرامی.
  2
  2
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. من نمیگم بنی صدر بهترین هست فقط میگم یه دانشمند علوم اجتماعی هست که در بین دانشمندان فرانسوی شناخته شده و در حد جهانی هست و سالها تحقیق کرده در ضمن به خصوصیات ایرانی آشنا هست. این رضا پهلوی رو زیادی جدی نگیر در شهریور 20 هم شاه همینطور حرف میزد و همه مردم میگفتند شاه جوان دمکرات تحصیلکرده سوئیس برای ما آزادی میاورد بفاصله کوتاهی ترور شد و بعد از ترور دیگر شاه دمکرات نبود...
  2
  5
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۰
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. من هم دقیقاً دنبال کسی هستم که کارنامه اش نشان بده که خدمت کرده و ایران بهتری برای ما ساخته. به دموکرات بودن و چموکرات بودن و این مزخرفات دهن پر کن و بیفایده هم کاری ندارم. حالا شما بگرد و تو تاریخ و دوران معاصر اشخاص دموکرات پیدا کن و دنبالشان بیفت تا ببینم کجا را فتح میکنی!
  2
  0
  جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
  نظر شما چیست؟